Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kdo chce otrávit pitnou vodu v Evropě a v USA?

V současné době jsou pro lidstvo nejpotřebnější dvě přírodní bohatství související s dnešní dobou. První je pitná voda a na druhém místě je ropa. Okolo reálných zásob ropy se vedou rozdílné diskuze a studie, pesimisté odhadují její zásoby maximálně na 30 let, optimisté na 70 let, některá naleziště hlásí snížení dosavadních odhadů i o polovinu, jeden z největších producentů ropy Saudská Arábie údajně nadhodnocuje údaje o stovky procent, důvodem může být možnost těžit co nejvíce. Před dvěma lety tvrdil pesimistický odhad jejich zásobu na 3 až 5 let. Ale nikdo neví, důvodem je i nechuť arabských princů, nechávat ostatní svět nahlížet do svých čísel. Nyní připustím spekulace, že tomu tak může být.

Vše převedu na názorný, podotýkám čistě spekulativní případ. Jste například arabský princ se zásobou ropy na pár let a přemýšlíte co uděláte, až vám ropa dojde. Co je stejně cenné, zatím nedoceněné a každý člověk to k životu potřebuje? Pitná voda! A tak začnete přemýšlet, jakým způsobem ji zásadně zdražíte a především komu. Vytipujete samozřejmě bohatší státy a vymyslíte způsob, na který spousta lidí slyší, například možnost levnější energie ve formě zemního plynu vytěženého z břidlice a použijete mýtus, že přímou těžbou v daném státě se tyto energie stanou dostupnější pro jejich obyvatele. Co na tom, že je reálná možnost otravy podzemních zásob pitné vody, pomocí lobby a svých peněz získáte vlády daných států na svoji stranu a nic tedy nestojí v cestě vašeho plánu na otravu pitné vody ve většině států Evropy a USA. Největší výtěžnost zaručíte v místech s největší zásobou pitné vody a nenápadně hloubíte další a další sondy a území tak znečistíte v co nejkratší době, než se veřejnost cokoliv dozví. Po následném plošném znečištění pitné vody přiznáte, že vás tato skutečnost mrzí, ale vlády a instituce jste na možné riziko upozornil.

Následným krokem bude náprava způsobených škod formou dodávek pitné vody do států, které jste o vlastní pitnou vodu připravil. Pokud výše uvedený ďábelský plán, díky svým neomezeným finančním prostředkům, provedete v co nejkratším časovém období, máte velkou šanci stát se jediným dodavatelem pitné vody do nejbohatších částí světa. Od chudých států odkoupíte pouště, pod kterými jsou největší zásobárny vody na zemi a vyděláváte dál i bez ropy další stovky let. Jak snadné.

Vše výše uvedené je částečně mýtické a spekulativní, také tento katastrofický článek neberte jako jedinou možnost, že tomu tak bude, ale co kdyby.......

Evropská unie se od zákazu těžby břidlicového zemního plynu odvrátila, vše nechává na členských státech, Francie již zakázala i průzkumné vrty, Rakousko není rozhodnuto, Polsko je nadšené těžbou, co myslíte, jak to dopadne s průzkumem a těžbou v naší politicky zkorumpované a lobbisty ovládané České republice?

Já si myslím, že vše co je pod zemí by mělo patřit státu a je jedno, zda zásoba vody nebo ložiska uhlí a jiných nerostů, a stát by neměl pouštět soukromé subjekty do ničeho, co je pod zemí, začíná to být i nebezpečné.

P.S. Vládu, která devastaci přírodního bohatství, které patří všem dovolí, by měli občané svrhnout téměř okamžitě.

Autor: Ladislav Diblík | pátek 14.12.2012 14:12 | karma článku: 19,82 | přečteno: 1226x
  • Další články autora

Ladislav Diblík

Česko opouští spravedlnost, dovolíme to?

Díky útvaru pana Šlachty nemají posledních pár let klidný spánek nejen politici napojení na lobbisty a obráceně, ale i zločinná spolčení firem tunelujících státní veřejné zakázky.

10.6.2016 v 11:18 | Karma: 32,20 | Přečteno: 1626x | Politika

Ladislav Diblík

Zničení islámského státu ISIL teď hned? Na co se čeká?

Za chvíli to budou tři roky od vyhlášení a oficiálního vzniku Islámského státu (ISIL). Již od začátku bylo jasné o co jde a jaké má toto samozvané uskupení cíle. A reakce našeho rádoby civilizovaného světa?

6.6.2016 v 10:39 | Karma: 37,88 | Přečteno: 2610x | Politika

Ladislav Diblík

Proč nám politici nařizují a nenaslouchají a neříkají pravdu?

Čím začít? Perliček ze života okolo nás je více. V dubnu schválili zástupci 175 zemí klimatickou dohodu, která má zastavit oteplování. Bomba! Vidím, že heslo "poručíme větru dešti" je nadčasové, tedy nejen socialistické.

9.5.2016 v 17:03 | Karma: 32,10 | Přečteno: 1170x | Politika

Ladislav Diblík

Kdo má zájem na zvýšení tarifů u elektřiny?

Pokud se podíváte na ceny akcií nejen společnosti ČEZ, ale i na jiné akciovky podnikající v energetice, bude vám jasno téměř okamžitě. A současně si musíme uvědomit, jak silné je lobby skupiny, která usiluje o zvýšení svých zisků

1.3.2016 v 15:47 | Karma: 30,56 | Přečteno: 1002x | Ostatní

Ladislav Diblík

Další pokus o "odstřel" předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové?

Aneb jak dlouhé prsty má solární byznys, kritiky nazývaný také jako solární mafie? Odpověď, díky celé kauze, je jasná. Velmi dlouhé. Až si myslíte, že žijeme v Itálii sedmdesátých let minulého století. Popravdě, žijeme.

22.2.2016 v 11:12 | Karma: 32,56 | Přečteno: 674x | Politika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

Kvůli Le Penové ho sesadili. Soud však rozhodl, že šéfem Republikánů zůstává

14. června 2024  21:31

Pařížský soud v pátek zrušil rozhodnutí francouzské konzervativní strany Republikáni (LR), která ve...

PŘEHLEDNĚ: Proč Česko kupuje nové tanky za 52 miliard? A co všechno umí?

14. června 2024  21:01

Česká armáda by měla do roku 2030 získat 77 nejmodernějších tanků Leopard 2A8 ve společném nákupu s...

  • Počet článků 32
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1199x
Osobitý s vlastním názorem, mírným přehledem a občas nadhledem. S myšlenkou něco dělat, nejen psát.. Aktivista proti TTIP a Novému světovému řádu.

Seznam rubrik