Dárek vlády solárnímu byznysu ve výši 42 mld. korun....
To že dotování energie z obnovitelných zdrojů se již od počátku stalo byznysem pro politiky napojené na provozovatele solárních elektráren, je veřejným tajemstvím. Politikům v této akci pomáhaly anonymní akcie, kde nebylo možné dohledat skutečného držitele. Po novém zákonu, který přišel po kritice EU a klasické anonymní akcie zrušil, se tyto anonymní akcie opět skrývají v jakýchsi fondech a právních úschovách, tedy jsou opět téměř nedohledatelné.
Kam až sahají chapadla současných i bývalých politiků a úředníků spojených se solárním obchodem, je vidět na případu Aleny Vitáskové. Šéfka ERÚ (energetického regulačního úřadu) pozastavila výplatu dotací pro solární elektrárny a co následovalo? Trestní stíhání za jakési kauzy z dob, kdy paní Vitásková v úřadu ještě ani nebyla. Na tomto příkladu je jasně vidět, jak silný vliv mají vlastníci a provozovatelé solárního byznysu. Nejraději bych slovo byznys nazval podvodem, ale úsudek ať si každý udělá svůj.
Takže v naší České republice platí, kdo sáhne na jakýkoliv politiky vymyšlený i realizovaný tunýlek, se zlou se potáže. Každý takový případ, včetně kauzy vytunelovaných fondů a podobných "akcí" zasahujících do majetku elity, ukazuje na možné propojení politiky s justicí, alespoň tomu všechny indicie nasvědčují. Co jsme to za stát kde nad zdravým selským rozumem vítězí zisk pro pár vyvolených.
Co vše včetně silnic, škol, nemocnic a jiných veřejnému zájmu sloužících projektů by bylo možné vybudovat z nepřiznané podpory 42 miliard korun, opět nechávám na ostatních. Za sebe říkám, hodně.
Tímto případem nám dává vláda opět jasně najevo, kdo má ve státě moc, jaké politické špičky a z jakých stran jsou. Ale co, volby jsou až za dlouho a český občan volič na vše zapomene. Jako vždy.
Ladislav Diblík
Česko opouští spravedlnost, dovolíme to?
Díky útvaru pana Šlachty nemají posledních pár let klidný spánek nejen politici napojení na lobbisty a obráceně, ale i zločinná spolčení firem tunelujících státní veřejné zakázky.
Ladislav Diblík
Zničení islámského státu ISIL teď hned? Na co se čeká?
Za chvíli to budou tři roky od vyhlášení a oficiálního vzniku Islámského státu (ISIL). Již od začátku bylo jasné o co jde a jaké má toto samozvané uskupení cíle. A reakce našeho rádoby civilizovaného světa?
Ladislav Diblík
Proč nám politici nařizují a nenaslouchají a neříkají pravdu?
Čím začít? Perliček ze života okolo nás je více. V dubnu schválili zástupci 175 zemí klimatickou dohodu, která má zastavit oteplování. Bomba! Vidím, že heslo "poručíme větru dešti" je nadčasové, tedy nejen socialistické.
Ladislav Diblík
Kdo má zájem na zvýšení tarifů u elektřiny?
Pokud se podíváte na ceny akcií nejen společnosti ČEZ, ale i na jiné akciovky podnikající v energetice, bude vám jasno téměř okamžitě. A současně si musíme uvědomit, jak silné je lobby skupiny, která usiluje o zvýšení svých zisků
Ladislav Diblík
Další pokus o "odstřel" předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové?
Aneb jak dlouhé prsty má solární byznys, kritiky nazývaný také jako solární mafie? Odpověď, díky celé kauze, je jasná. Velmi dlouhé. Až si myslíte, že žijeme v Itálii sedmdesátých let minulého století. Popravdě, žijeme.
| Další články autora |
Neposlušné ryby a komické úlovky: tyto rybářské fotografie vás pobaví
Rybařina není jen o perfektních úlovcích a klidu u vody. Často dochází i na vtipné momenty, když se...
V metru bude kontrola mobilů. Policie prověří jak funkčnost, tak i jejich obsah
Ještě než cestující projdou turnikety v metru, může policie kontrolovat, zda je jejich mobil...
Proč jsou ve výtazích naleštěná zrcadla? 3. důvod vás možná překvapí
Zrcadla ve výtazích nejsou jen designovým prvkem. Pomáhají cestujícím cítit se bezpečně, zkracují...
Snowboarding na ZOH 2026: Známe program! Kdy jedou Adamczyková a Ledecká?
Očekávání jsou vysoká! Eva Adamczyková a hlavně Ester Ledecká patří na ZOH 2026 k velkým favoritkám...
Kolik stojí olympijská kolekce pro ZOH 2026? Nejlevnější kousek vyjde už na stovku
Pletené svetry, zimní bundy, mikiny, rukavice, batohy, ale i přehršel doplňků. Nabídka kolekce...
Tuklatská ulice v Praze 10-Strašnicích
Policie České republiky zařadila do svého vozového parku automobily Škoda Kodiaq druhé...
Aš rozdává tisícovky na nákupy u místních. Correnty mizí během jediného dne
Získat od svého města tisícovku a utratit ji u místních podnikatelů a provozovatelů služeb? V Aši...

Prodej výrobně-skladovacích prostor Náchod
Jugoslávská, Náchod - Staré Město nad Metují
67 500 000 Kč
- Počet článků 32
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1200x



















