Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Tragikomický příběh dnešního dne

Úterý patří mezi mé méně oblíbené dny v týdnu. Důvody jsou prosté – brzké vstávání do školy, nudné tři hodiny angličtiny, spěch domů na doučování a ještě větší následný spěch na trénink. 

Začalo to hned od rána. Budík na 6:01, marný pokus o zvednutí se z vyhřáté postele. Zachumlala jsem se zpět do pelíšku a pokračovala jsem ve snění. Probudila jsem se o hodinu a půl později a po rozkoukání jsem si vyhledala spoj do školy. Měla jsem půl hodiny na přípravu. Nádhera. První šok nastal, když jsem se pokusila vstát a protáhnout se. Po včerejším kruhovém tréninku jsem nemohla pohnout rameny. Mezi lopatkami jsem cítila zabodnutý nůž, který se stále více zarýval do mé kůže a svalů. Vyhrabala jsem se tedy z postele, udělala jsem si snídani v podobě kukuřičných lupínků s mlékem a půlky jablka. Čas do odjezdu vlaku se krátil. Vyčistila jsem si zuby, učesala jsem si přeleželé vlasy a šla jsem se obléknout. Pro dnešní den jsem musela oželet make up – další z mnoha dnů, kdy spolužáky vystavím své přirozené „kráse“. Oblékla jsem se příhodně celá do černého a vyrazila jsem ven. Hned za dveřmi mě čekala ledová sprcha. A to doslova. Pršelo a já už neměla čas vrátit se zpět pro deštník. Kolem hlavy jsem si obmotala šátek a vydala jsem se vstříc dobrodružství dnešního dne. Zastavila jsem se u popelnice, kam jsem plánovala vyhodit papírový kapesník. Bohužel jsem ho zaměnila za klíče od domu. Hrabat se v popelnici, to jsem si vždycky užívala. Díky této estrádě jsem si musela na vlak trochu popoběhnout. Stihla jsem ho. Usedla jsem a začala jsem psát reportáž z výstavy Lodě na vodě. Zjistila jsem, že kromě selfie na instagramu jsem si odtamtud nic neodnesla. Psaní jsem tedy přesunula do školy, kde bude, doufejme, k dispozici Wi-Fi.

Jediný světlý okamžik dnešního dopoledne byl náš sympatický profesor, který mě z nějakého důvodu vždy naladí na lepší vlnu. A pak přišla rána reality v podobě tří hodin angličtiny. Když jsem se před poslední hodinou chtěla uklidnit zaslouženou cigaretkou, opět mě převezl déšť. V takovém slejváku ven nepůjdu, rozhodla jsem se. Vrátila jsem se tedy do lavice a poslouchala jsem nepříjemné kručení v břiše. Odkroutili jsme si i poslední hodinu a vesele jsme se vydali na autobus. Veselí samozřejmě jako vždy kvůli zpoždění opadlo již na zastávce. Dnes jsme si pěkných deset minut vystáli v dešti a v mých converskách se pomalu ale jistě tvořily kaluže. S ubíhajícími minutami se krátil i interval mezi příjezdem autobusu a odjezdem vlaku.

„Jestli to nestihnu, tak se zabiju.“ hlásila jsem přesvědčeně.

Přervaný autobus smradlavých lidí, spěch na metro, spěch z metra na vlak i výstup průvodčího jsem k velkému překvapení přešla v klidu. Dorazila jsem domů, kde jsem zjistila, že se doučování o hodinu posouvá. To pro mě byla momentálně jediná pozitivní zpráva. Znamenalo to totiž, že budu mít čas si po obědě poležet. Za každou dobrou zprávou ale musí přijít ta špatná - nebylo uvařeno. Odešla jsem tedy do pokoje s přesvědčením, že půjdu spát hladová. Svlékla jsem se z promočeného oblečení a po celém těle jsem měla husí kůži. Hlad, spánkový deficit a zima už bylo moc nepříznivých faktorů naráz. Zastavila jsem se uprostřed pokoje a rozbrečela jsem se. Po dobrých pěti minutách jsem se uklidnila a zasmála jsem se nad svou existencí. Právě jsem se rozbrečela jako mimino, protože jsem zmokla a kručelo mi v břiše.

Rozhodla jsem se eliminovat jeden problém po druhém. Oblékla jsem se, došla jsem si uvařit vaječnou omeletu a zalezla jsem si do postele - po úsměvu našeho profesora druhá pozitivní věc dnešního dne.

Po hodince a půl spánku jsem byla jako vyměněná. Na tváři se mi objevil první úsměv a svět byl o něco krásnější. Po spánku následuje snídaně, tudíž jsem si dopřála kávu a ovoce. Čas doučování se blížil. Oblékla jsem se a už jsem slyšela zvonek. Odučila jsem svou hodinu a ve spěchu jsem si šla sbalit tašku na hokej. Veškerý spěch byl ale naprosto zbytečný, protože jsem prostála dobrou půl hodinku v koloně. Tím už jsem se odmítala stresovat. Pustila jsem si Eminema a The 1975 a popojížděla jsem hlemýždí rychlostí. Na tréninku jsem se konečně po celém dni vybila a nakonec jsem byla ráda, že jsem svou účast nezavrhla.

A teď tu sedím, za chvilku odbije půlnoc a mně už je jasné, že se mi zítra v 6:01 opět nebude chtít vstávat a opět bude na konci dne o čem psát. 

Autor: Veronika Decsyová | úterý 28.4.2015 23:33 | karma článku: 8,51 | přečteno: 431x
  • Další články autora

Veronika Decsyová

And when I die

It is a Valentine's Day today and it feels like an ideal time to post a very romantic text to celebrate love and fascination as it's finest.

14.2.2017 v 22:46 | Karma: 8,56 | Přečteno: 501x | Diskuse | Poezie a próza

Veronika Decsyová

Nalezení duševní rovnováhy

Je to skoro půl roku, co má hlava nevyplodila nic zajímavého, poutavého a zamyšleníhodného. Přemýšlím nad tím, čím to může být. Napadají mě dvě možnosti, které spolu úzce souvisí.

10.7.2016 v 16:01 | Karma: 11,71 | Přečteno: 356x | Diskuse | Osobní

Veronika Decsyová

Láska? Štěstí?

Láska. Štěstí. Co to vlastně je? Jsme vůbec schopni konstantně cítit něco takového, jako je láska a štěstí?

15.5.2016 v 14:41 | Karma: 9,97 | Přečteno: 218x | Diskuse | Osobní

Veronika Decsyová

Ženská očekávání

Rande jako z amerického filmu, princ z pohádky nebo alespoň jedinkrát dostat přednost před kamarády.

24.2.2016 v 15:03 | Karma: 12,85 | Přečteno: 798x | Diskuse | Ostatní

Veronika Decsyová

Nejsložitější člověk na planetě

Sedím na zemi v kuchyni a topím se v emocích. V emocích, které ani pořádně nedokážu identifikovat. Pokaždé, když se za tmy vracím na kole domů, hlavou se mi honí všemožné myšlenky a vzpomínky.

29.10.2015 v 20:48 | Karma: 9,36 | Přečteno: 350x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  7:30

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Po deštích opět horko. Na začátku týdne se vrátí tropické třicítky

14. července 2024  12:10

Přímý přenos V neděli jsou stále ještě zvýšené toky některých řek po vydatných deštích, ale už na začátku nového...

Přežili Roosevelt, Reagan a Trump. Atentátníci zabili čtyři prezidenty USA

14. července 2024  11:48

Co mají společného Abraham Lincoln, James A. Garfield, William McKinley a John Fitzgerald Kennedy?...

ANALÝZA: Výstřel na Trumpa oživuje temné duchy minulosti a změní Ameriku

14. července 2024  10:35

Premium Sobotní pokus o atentát na Donalda Trumpa je zlomovým bodem nejen v probíhající prezidentské...

Jen milimetry od katastrofy. Střelce dělily od Trumpa pouhé desítky metrů

14. července 2024  9:58,  aktualizováno  10:18

Atentátník, který se pokusil zastřelit exprezidenta Donalda Trumpa, se podle tajných služeb dostal...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 15
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 507x
Píšu.

Seznam rubrik