Nalezení duševní rovnováhy
Bude tomu déle něž půl roku, kdy jsem si našla přítele. A to s sebou nese mnohé. Na jedné straně to byl jakýsi pocit štěstí, vyrovnanost, při které z hlavy mizí veškeré teorie a sáhodlouhé myšlenky, které by se daly přenést na papír a ještě by zajímaly ostatní. Nebudeme si lhát, lidé raději čtou o hlubokých depresích než o překypujícím štěstí druhých. Takoví už prostě jsme. Na straně druhé můj vztah přinesl také tělesné uspokojení, které otupí mysl a přesvědčí ji o tom, že přináší i uspokojení psychické. Potlačuje tvořivost, protože tělo propadne fyzické slasti. Navíc nejsem typ člověka, který by rád otevřeně odkrýval svůj vztah a nechal ostatní nahlížet do dokonalé symbiózy dvou lidí.
Druhým důvodem je možná mé neustálé cestování za partnerem a domů, které dokonale rozhodilo můj doposavad fungující rozvrh. Vztah na dálku mě také připravil o mou milovanou spontánnost, která nejčastěji vyústila v myšlenkový pochod nebo situaci, která stála za zaznamenání na papír.
I přes pocit zamilovanosti a štěstí jsem stále nenacházela duševní klid. Měla jsem pocit že mi neustále někde něco utíká. Ať už mezi kamarády nebo ve vztahu. Absolutně nepřicházelo v úvahu, abych si sedla na balkón a v poklidu si četla knihu bez toho, aby mě zužoval pocit samoty a zoufalství. Najednou jako bych nedokázala být chvíli sama, jako bych snad prožila nějaké trauma, které mi nahání strach ze samoty. A poté skončil školní rok a s ním i můj vztah. A paradoxně s prázdninami přišel i velký shon a já byla neustále zaměstnaná vyřizováním. A v tom si člověk uvědomí, jak důležitý je volný víkend strávený právě s knihou a psem v obývacím pokoji, jak důležité je umět trávit čas sám se sebou a umět si to užít. A v tom jsem opět podlehla literatuře a zkoumání lidských myslí. A stejně tak je důležité mít kolem sebe přátelé, s kterými máte pocit, že důležité je jen to, co se děje právě na onom místě, na kterém se právě nacházíte. Se kterými dokážete otevřeně hovořit o svých domněnkách, názorech a myšlenkách a kteří vám dávají pocit jistoty a lásky.
A tak mám pocit, že se opět vracím do svých intelektuálních, tvořivých kolejí. Těžko říct, jestli mi k tomu pomohl příběh bezbarvého Cukura Tazakiho nebo jsem si jen s odstupem času uvědomila důležitost popisování svých vnitřních myšlenkových pochodů, které mě tak uklidňuje a zároveň zaměstnává.
Veronika Decsyová
And when I die
It is a Valentine's Day today and it feels like an ideal time to post a very romantic text to celebrate love and fascination as it's finest.
Veronika Decsyová
Láska? Štěstí?
Láska. Štěstí. Co to vlastně je? Jsme vůbec schopni konstantně cítit něco takového, jako je láska a štěstí?
Veronika Decsyová
Ženská očekávání
Rande jako z amerického filmu, princ z pohádky nebo alespoň jedinkrát dostat přednost před kamarády.
Veronika Decsyová
Nejsložitější člověk na planetě
Sedím na zemi v kuchyni a topím se v emocích. V emocích, které ani pořádně nedokážu identifikovat. Pokaždé, když se za tmy vracím na kole domů, hlavou se mi honí všemožné myšlenky a vzpomínky.
Veronika Decsyová
19
T - 19 dní. Zbývá nám devatenáct dní v Říši – v Říši nulové zodpovědnosti a nekončící zábavy. Střípky života v Bonnu vol. 2
| Další články autora |
Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží
Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...
Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?
Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...
Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty
Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...
Místo, kde pomáhá „prehistorické moře“. Smrdáky lákají na unikátní léčbu
Na Záhorí existuje místo, kde se léčba neopírá o sliby, ale o přírodní zdroj s výjimečně vysokým...
Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky
O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...
V ostravské zoologické zahradě se narodilo mládě žirafy. Po 11 letech
V ostravské zoologické zahradě se po 11 letech narodilo mládě žirafy. Je to samec a zatím zůstává...



















