Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Strana 338 z 365.

 

Začíná poslední měsíc roku 2014, Nový Rok už nám klepe na dveře a Vánoce se rozvalují na pohovce v obýváku. Máme poslední šanci na happy end; zbývá poslední kapitola knihy, kterou jsme psali celý kalendářní rok.

Na začátku každého roku si stanovíme předsevzetí – většinou chceme hubnout, šetřit nebo najít lásku. A konec roku nás nevědomky nutí přemýšlet nad tím, co jsme vlastně dokázali tento rok změnit, jestli jsme splnili alespoň něco, co jsme chtěli. Není to zima, co nás přivádí do depresí, je to právě onen nátlak na psychiku, naše osobní hodnocení, celkové ohlédnutí se za uběhnutými jedenácti měsíci. Většina z nás možná zhubla, ale všichni moc dobře víme, že to přes Vánoce všechno zase nabereme při vysedávání u televize a ládování se cukrovím. Šetřit? To každý po měsíci stejně vzdá. Jak se říká, peníze budou a my nebudeme. Lásek jsme za celý rok potkali nespočet. Neustále se zamilováváme do věcí kolem. Není důležitá přeci jen láska k osobě, je to o pocitech uvnitř nás, které nás dělají šťastnějšími. Ten pocit, kdy se zamilujete do roztomilého koťátka, kdy se vám líbí v obchodě svetr, kdy si zamilujete písničku, protože dokonale popisuje vaše emoce, vaše vzplanutí k člověku, který nádherně voní… Je toho nespočet. Každou chvilku se pro něco nadchneme, do něčeho se zamilujeme. A to si také musíme užívat.

Můj rok 2014; když předběhnu čas a vynechám posledních pár dní naděje na změnu; byl zatím nejšílenějším rokem mého života. A když se zamyslím a ohlédnu se zpět, byl to jeden z nejtěžších roků. Od ledna jsem musela učinit zatím nejdůležitější kroky života – vybrat si správně vysokou školu a předměty, z kterých budu maturovat. S těmi předměty to bohužel nevyšlo, ale každý občas šlápne vedle. Zažila jsem největší zklamání, protože jsem zklamala sama sebe. Ale všechno špatné je pro něco dobré a já díky tomuto neúspěchu chodím na školu, o které poprvé ve svém životě mohu říct, že mě baví. Maturitě ale předcházela největší událost roku – Maturitní ples. Neuvěřitelný zážitek, pocit zadostiučinění a večer plný slávy, tance a alkoholu. Celý večer jsem si připadal jako víla z pohádky. Nádherné šaty, oči všech přilepené na nás, maturantech, osm let studia za námi a velké plány do budoucna. Zakončení maturitního plesu filmovou scénou, kterou nezapomene nikdo z přítomných v autobuse. A po příjezdu do klubu už jen alkohol a mlha.

Magical Easter Holiday. A následná nikdy nekončící projížďka na horské dráze, ze které nelze vystoupit.

A potom ty nejhorší prázdniny, které jsem zažila. Trest za to, že jsem pitomá a raději jsem dávala přednost kamarádům, než učení. Malá pomsta mé učitelky biologie a nakonec ponaučení do dalších let. S výjimkou Mistrovství Evropy v belgickém Waterloo jsem celé prázdniny strávila nad učebnicemi biologie a snažila jsem se napravit předchozí selhání. Dva měsíce pekla. Ne kvůli neustálému učení, ale protože nesnáším pocit nejistoty, když si nemůžu plánovat věci, když nemám na co se těšit. Jeden jediný den, jedna jediná zkouška bránila všemu. A pak jsem konečně mohla odhodit okovy, roztáhnout křídla a vrátit se zpět do normálního života, znovu řešit malichernosti, zapisovat do diáře a potlačit sebevražedné sklony.

 Jediná událost prázdnin, která stojí za pozornost je již zmíněné Mistrovství Evropy divize A do 21 let. Největší zážitek dosavadního hokejového života, nejlepší týmy Evropy a nejhezčí kluci Evropy na jednom místě. A následné oslavy s pohlednými Holanďany, chvilka zlatokopectví a absolutní volnosti.

Jako každý rok jsem si nenechala ujít koncerty svých oblíbených skupin a zpěváků, kteří se z nějakého nepochopitelného důvodu rozhodli navštívit Prahu. Sledovat Jamese Arthura z první řady, držet ho za ruku a zpívat s ním Roses, je zážitek, na který se nezapomíná. Koncert One Direction jsem vyměnila za The 1975, nevinná koťátka vystřídal alkohol, cigarety a indie rock. A znovu jeden z nejlepších zážitků mého fangirl života. Kvalitní hudba, Matty Healy a jeho boky a k tomu všemu pohlcující atmosféra koncertu. Tohle bych mohla dělat pořád dokola.

20 let, konec náctiletého života, první Pandora, komorní oslava s nejlepšími přáteli, nevysvětlitelné setkání na tramvajové zastávce a plno překvapení a dárků. Narozeniny jsou vždy jedním z nejočekávanějších dnů v roce. A tentokrát opět nezklamaly.

Za poslední úspěch považuji výhru v turnaji v Tekkenu.

Láska, sex, něžnosti, hádky. Návraty a loučení. Nové vlasy, dioptrické brýle, nová tetování a piercing. Společné chvilky s přáteli a rodinou, na druhé straně bezesné noci v depresích a splín. Kapitola plná zvratů, emocí a zážitků. 

-V-

Autor: Veronika Decsyová | pondělí 13.4.2015 17:26 | karma článku: 8,79 | přečteno: 383x
  • Další články autora

Veronika Decsyová

And when I die

It is a Valentine's Day today and it feels like an ideal time to post a very romantic text to celebrate love and fascination as it's finest.

14.2.2017 v 22:46 | Karma: 8,56 | Přečteno: 501x | Diskuse | Poezie a próza

Veronika Decsyová

Nalezení duševní rovnováhy

Je to skoro půl roku, co má hlava nevyplodila nic zajímavého, poutavého a zamyšleníhodného. Přemýšlím nad tím, čím to může být. Napadají mě dvě možnosti, které spolu úzce souvisí.

10.7.2016 v 16:01 | Karma: 11,71 | Přečteno: 356x | Diskuse | Osobní

Veronika Decsyová

Láska? Štěstí?

Láska. Štěstí. Co to vlastně je? Jsme vůbec schopni konstantně cítit něco takového, jako je láska a štěstí?

15.5.2016 v 14:41 | Karma: 9,97 | Přečteno: 218x | Diskuse | Osobní

Veronika Decsyová

Ženská očekávání

Rande jako z amerického filmu, princ z pohádky nebo alespoň jedinkrát dostat přednost před kamarády.

24.2.2016 v 15:03 | Karma: 12,85 | Přečteno: 798x | Diskuse | Ostatní

Veronika Decsyová

Nejsložitější člověk na planetě

Sedím na zemi v kuchyni a topím se v emocích. V emocích, které ani pořádně nedokážu identifikovat. Pokaždé, když se za tmy vracím na kole domů, hlavou se mi honí všemožné myšlenky a vzpomínky.

29.10.2015 v 20:48 | Karma: 9,36 | Přečteno: 350x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  7:30

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Selhala ochranka? Tragédie byla blízko, střelce od Trumpa dělily desítky metrů

14. července 2024  9:58,  aktualizováno  12:54

Atentátník, který se pokusil zastřelit exprezidenta Donalda Trumpa, se podle tajných služeb dostal...

Střelili ho? Právě se stal prezidentem. Jak svědci prožívali atentát na Trumpa

14. července 2024  12:51

Když se ozvaly na volebním shromáždění exprezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii výstřely, nastal...

Po deštích opět horko. Na začátku týdne se vrátí tropické třicítky

14. července 2024  12:10

Přímý přenos V neděli jsou stále ještě zvýšené toky některých řek po vydatných deštích, ale už na začátku nového...

Přežili Roosevelt, Reagan a Trump. Atentátníci zabili čtyři prezidenty USA

14. července 2024  11:48

Co mají společného Abraham Lincoln, James A. Garfield, William McKinley a John Fitzgerald Kennedy?...

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...

  • Počet článků 15
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 507x
Píšu.

Seznam rubrik