Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Miliardový kandidát za Trikolóru do Senátu

Po oznámení, že kandidátem Trikolóry na pozici senátora má být Vladimír Železný, začíná být legitimní otázka, kdo vlastně Trikolóru řídí a jaké kšefty se pod vztyčeným praporem normálního rozumu a vlastenectví "pečou".

Koncem února 2020 jsem k Trikolóře napsal do svého blogu pár nekorektních poznámek burana. Na obsahu blogu trvám i dnes a navíc si myslím, že se pole rozpačitých voličů, po oznámení kandidatury Vl. Zeleného do Senátu za Trikolóru, jen rozšířilo. Začíná být aktuální otázka, kdo že to vlastně určuje v Trikolóře směr, když evidentně sází na staré známé provařené tváře. Už chybí snad jen Boris Šťastný a Vlastimil Tlustý.

K sepsání mně přinutil článek člena Trikolóry Petra Štěpánka, který Železného hájí. Pokud se nepletu, tak čirou náhodou byl tento obhájce členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Takže o co jde konkrétně - faktem je, že po činnosti Vl. Železného musela ČR zaplatit prohranou arbitráž v řádu 10 miliard Kč. Jelikož jsem kauzu sledoval, tak se s klidným svědomím mohu pustit s P. Štěpánkem do diskuze. Abych to zkrátil - v tom článku P. Štěpánek nelže a uvádí fakta. Potíž je, že uvádí pouze ta fakta, která se mu hodí a v podstatě je to jen polovina příběhu. Pokud by napsal o příběhu vše, pak by nemohl být závěr, že Vl. Železný se ničím neprovinil.

Vezmu to stručně - licenci na celoplošnou TV získal v revolučních časech v podstatě Fedor Gál se svým kámošem. Potíž byla, že televizní problematice nerozuměl ani jeden. Jednoho z nich napadlo, že by mohli do party přibrat nějakého Vladimíra Železného - a to se ukázalo, jako trefa do černého. Vl. Železný se svého úkolu zhostil více než dobře, stala se z něj právem uznávaná kapacita. Až sem vše v pořádku. Problémem bylo, že rozjezd a provoz celoplošné TV nezajistíte z průměrného platu a průměrných úspor. Byla třeba velká hromada peněz, kterou nikdo z nich neměl na dosah. Není podstatné, kdo Laudera jako investora s balíkem peněz přivedl. Podstatné ale je, Lauder měl peníze a Železný kontroloval vlastnictví vysílací licence, protože de-facto dle zákona mohl být většinovým vlastníkem only český občan. V tom společném podniku to fungovalo tak, že Lauder dodal peníze (a očekával výdělek), Železný & company dodali vysílací licenci. A časem se ukázalo, že Lauder investoval do slepice, která snášela zlatá vejce. Jenže starý šibal Železný si všechny svoje podíly a příjmy syslil a (pokud se nepletu) napřed vyplatil F. Gála (což není podstatné). Podstatné je, že zcela evidentně Lauder o žádném vyplacení svého podílu neuvažoval a tak Železný spustil celkem slušnou demagogii - ještě dnes si pamatuji, jak v pořadu "Volejte řediteli" vysvětloval, že Lauder na úrocích a podílech již inkasoval více než kolik původně investoval ... v podstatě, že už dostal dost. A pokud si dobře vzpomínám, tak doložil, že na těch úrocích a všemožných podílech ze zisku dostal částku, která se rovnala původní investici vč. "přiměřeného" úroku. O tom, že to byl výnos z riskantní investice ani slovo. Zajímavé na té věci bylo, že RRTV mu šla celkem slušně "na ruku", přestože muselo být jasné, že tohle neprojde a platit se bude hodně. Ale nerozhodovali v konečném důsledku o svých penězích ... tak co by se strachovali. P. Štěpánek bránil rozhodování RRTV tím, že rozhodují podle zákona. No, v podstatě měl pravdu, ale přirovnal bych to k nákupu kalouskovic padáků, kdy taky bylo vše podle těch správně ohnutých paragrafů, přestože vyhrála firma,která v době vyhlášení tendru ani neexistovala a před zakázkou neušila ani jeden padák. Tohle stálo lidské životy, Železného jednání, posvěcené mj. i P. Štěpánkem, jen něco přes 10 miliard Kč. Zkrátka, byl to takový tunel mezích správně přihnutých paragrafů.

Takže - pravda je, že Železný licenci Lauderovi neukradl, protože ji Lauder nikdy nemohl vlastnit. Ovšem Železný zcela evidentně Laudera oškubal jak kavku o budoucí profit tím, že nedodržel sjednanou dohodu - proto byla proti Železnému vedena exekuce mj. ve Francii. No, a protože na vše "svítila" RRTV, tak Lader vyhrál spor s ČR, která svým jednáním (v zastoupení RRTV) neochránila jeho investici. Podle českých zákonů, které byly jistě čirou náhodou upravovány k potřebnému obrazu, vše proběhlo OK, ovšem podle obecných norem se jednalo o ukázkový "tunneling". Zkrátka, naši hoši, schopni prosadit jakýkoliv zákon si mysleli, že lze v ČR zákonně a beztrestně obrat velmi bohatého Američana. Neprošlo, daňoví poplatníci měli smůlu.

Za mě - Trikolóra rozšířila řady svých kontroverzních (a ne zcela morálně čistých) tváří o Vladimíra Železného a Petra Štěpánka. Jak jsem již psal na začátku - zbývají snad jen Boris Šťastný a Vlastimil Tlustý. Klause ml. jsem viděl jako naději na politické scéně, ale tohle je "pohřbívání zaživa". Kdo tohle seskupení bude volit je otázkou.

Licence článků: k volnému převzetí za účelem zveřejnění.

Autor: David Dvořák | čtvrtek 18.6.2020 20:30 | karma článku: 32,02 | přečteno: 1158x
  • Další články autora

David Dvořák

... a jako další opatření chystáme zastropování cen lokomotiv.

Věta použitá v nadpise mě napadla spontánně jako první, když jsem se dozvěděl, jak chce premiér Fiala zkrotit vysoké ceny pohonných hmot.

12.3.2022 v 13:13 | Karma: 38,42 | Přečteno: 1187x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Něco si přej ... padá rubl

Dotaz na rádio Jerevan: Je pravda, že ruská měna rubl je ve volném pádu a životní úroveň Rusů padne na samé dno?

3.3.2022 v 13:13 | Karma: 26,91 | Přečteno: 758x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Co je neekologické, to se zdaní …

Na webu seznamzpravy.cz vyšel článek s názvem: “Co je neekologické, to se zdaní. Jak chce Česko ozelenit ekonomiku“. Jako příslušník starší generace bych si dovolil nabídnout překlad do lidštiny...

19.9.2021 v 16:16 | Karma: 37,78 | Přečteno: 1222x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Hey Joe ... pojď si popovídat

O nediplomatickém výpadu údajně nejmocnějšího muže planety, kterému nesmí foukat vítr při nastupování do letadla, na adresu Putina bylo napsáno už dost. Ovšem článků jdoucí na podstatu věci je jak šafránu.

25.3.2021 v 15:15 | Karma: 34,98 | Přečteno: 914x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Nevím v čem "jede", ale matroš to musí být kvalitní ...

Tohle se fakt už nedá. Ta manipulace lidmi, ta nadudost, že nemáme paměť a sežereme všechny bláboly. Tohle skončí špatně - rozhodně ne heslem "Nejsme jako oni"

24.3.2021 v 15:15 | Karma: 40,22 | Přečteno: 1779x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

  • Počet článků 250
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1693x
Pivko moc nemusím, ale jedno na genialitu našich vůdců dám. Jinak - čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, ve zbytku jsem asi celkem normální ....

Seznam rubrik