Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Už jděte s "chřipečkou" ... někam!

Vážně mne začíná štvát, když někdo argumentuje "chřipečkou" a je mi zcela jedno zda jde o příznivce anebo odpůrce těch vládních opatření.

Všimněte si, že s "chřipečkou" prakticky vždy argumentují jen příznivci těch drakonických opatření (a vážně nevím co si pod tím představují - snad nachlazení?) a snaží se manipulativně tvrdit, že to naopak říkají odpůrci. Patřím spíše mezi odpůrce většiny (ale ne všech) současných i těch opět mediálně propagovaných případných budoucích a opět zcela nefunkčních vládních opatření, ale určitě covid nepodceňuji. Ale na rozdíl od některých nepodceňuji ani tu chřipku.

Covid i chřipka (a nejen tyto nemoce) jsou velice závažná onemocnění, která mohou vést u oslabených lidí i ke smrti. Covid je nyní o to závažnější, že je to nemoc zcela nová a tudíž panenská pro imunitní systém většiny lidí. Prvotní příznaky mohou být podobné, ale rozdíly jsou pak u závažnějších příznaků, kde u covidu na rozdíl od chřipky ještě nejsou podchyceny rizikové faktory. Zatím se ví jistě prakticky jen to, že největším rizikem je obezita (ale u čeho není) a prevencí je dobrý psychický stav a vitamín D pro posílení imunity (a opět - u čeho ne).

Nikdo zatím neví, proč jsou někteří lidé přirozeně imunní aniž by se s nemocí předtím setkali, proč to někdo nedostane i když tráví celý čas doma s nemocným, někdo si tím projde jen lehce a proč to naopak někdo dostane na první dobrou (jako moje milá vystrašená kolegyně) a má to podobně nepříjemné jako třeba autor tohoto anebo tohoto článku. Hovoří se v tomto směru dokonce například i o krevních skupinách a Rh faktoru, neví se ani jak dlouho trvá imunita. Poslední zpráva, kterou jsem před několika měsíci zaznamenal byla o osmi měsících a víc, ale pak to nějak utichlo - ty vakcíny se asi holt musí udat a nic proti - raději vakcínu, než to, co si prožili autoři výše zmíněných blogů anebo co si teď bohužel prožívá můj (a jo, lehce obézní) kolega, který nakazil tu médii k smrti vyděšenou kolegyni, ale už nikoho dalšího. A to jsme tam byli všichni spolu, já dokonce pouze s bradovým štítem, ta kolegyně měla naopak FFP2 respirátor.

Všem, ale opravdu zcela všem, kdo to sviňstvo nedejbože chytí, přeji, ať mají průběh co nejlehčí a pokud možno žádný. Ale to platí u všech nemocí, nejen u v současnosti "populárního" covidu.

Dodatek z 27.2.
Dostal jsem soukromě reakci od člověka přímo z první linie v ÚVN:

"Přesně! S chřipečkou vždy argumentují příznivci těch nesmyslných opatření. Chřipka je taky velmi vážné infekční onemocnění, které lidi taktéž dostává na kyslík, ventilátory či i ecmo. Takže to není žádná "chřipečka" ale onemocnění srovnatelné s covidem. Proč jsou někteří lidé proti covidu přirozeně imunní? Třeba je to v krevních skupinách, jak píšete, ale možná je to proto, protože ikdyž je to nový virus, stále je to skupina koronavirů, se kterými se mnoho lidí nespočetkrát setkalo. Taky může hrát velkou roli nepřítomnost nebo jen malé množství ACE2 enzymu či velké zásobení zinkem těch buněk, které ten enzym mají. Pravda velkým, možná největším rizikem je obezita, mohu říci, že nedávno jsem u nás v nemocnici zaznamenal jednoho pacienta ročník 98 s těžkým průběhem, takže je pravdou, že to postihuje i velmi mladé lidi, jenže ten kluk měl nějakých 190kg!!! Takže obezita jednoznačně. Naopak jsem viděl jsem i pacienty, kteří byli staří a velmi nemocní, měli všechny možné vedlejší diagnózy a měli jen lehký průběh, nutno ale zase podotknout, že velká část z nich byla léčena Isoprinosinem! Ve většině věcech tedy souhlasím. No a vakcíny, nechcete s vakcínou radši počkat?! Hodně lidem u nás po tom bylo opravdu moc zle, zvlášť po té druhé dávce. Je to opravdu spíchnuté narychlo a nikdo o tom neví prakticky vůbec nic"

Autor: Ivo Cilich | čtvrtek 25.2.2021 20:30 | karma článku: 27,56 | přečteno: 1223x
  • Další články autora

Ivo Cilich

Zbláznil se Babiš definitivně?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale bohužel v tomto směru evidentně blbne již dlouhodobě a blbnul takto dokonce i když zde vládl.

17.5.2024 v 13:40 | Karma: 30,16 | Přečteno: 1047x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.

23.12.2023 v 8:20 | Karma: 32,36 | Přečteno: 1158x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Zdravotnictví a legionella

Zdravotnictví je nyní docela kontroverzní téma, třešničkou byl asi hlavně požadavek na výsluhy. Zkusím zde popsat mou vlastní zkušenost z relativně nedávné doby.

17.12.2023 v 13:20 | Karma: 34,01 | Přečteno: 3380x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

"Cigánská férovka" jako součást kulturního dědictví?

Minulý týden byl propuštěn z vazby Ukrajinec, který smrtelně pobodal Roma v Brně. Rozhodl o tom nejdříve brněnský městský soud a po odvolání státního zástupce i soud krajský.

23.8.2023 v 7:00 | Karma: 40,99 | Přečteno: 2403x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Kdo dělá problémy?

Čím dál častěji se setkávám s názorem, že ukrajinští uprchlíci jsou nepřizpůsobivější než naše romská minorita. Je tomu skutečně tak?

30.7.2023 v 18:40 | Karma: 34,48 | Přečteno: 1085x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Francouzi demonstrují proti krajní pravici, která může vyhrát předčasné volby

15. června 2024  18:17,  aktualizováno  19:38

Statisíce Francouzů v sobotu vyšly do ulic, aby vyjádřily odpor vůči krajní pravici, která by se po...

Velký obrat, kanadská provincie znovu zakázala drogy. Policie byla bezbranná

15. června 2024  19:30

Kanadská provincie Britská Kolumbie se odvrací od své dosavadní politiky, která umožňovala držení...

U Rychnova vykolejil osobní vlak. Provoz je omezen do noci

15. června 2024  19:27

V Rychnově u Jablonce nad Nisou vykolejil v sobotu odpoledne osobní vlak, který mířil z Jaroměře do...

Je fajn se o míru bavit, ale shodu na summitu o Ukrajině Pavel neočekává

15. června 2024  13:36,  aktualizováno  19:08

Švýcarský summit o Ukrajině je podle prezidenta Petra Pavla první možností, jak se na široké...

  • Počet článků 195
  • Celková karma 30,16
  • Průměrná čtenost 2231x
Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.