Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Uherské Hradiště - všechno špatně

Myslím, že nikdo nezpochybňuje fakt, že zakleknutý pán porušil nařízení a pravděpodobně i odmítal s městskými strážníky spolupracovat. Ovšem ti městští strážníci se také nechovali jak měli.

Přečetl jsem si vyjádření "rozhněvané policistky" a musím s ní i celkem souhlasit včetně té pasáže, že jsou v dvojích kleštích ať udělají cokoli.

„To znamená například, na jednu stranu ano, nemáš roušku tam, kde ji máš mít, ale kilometr od tebe nikdo není, takže logicky asi těžko někoho nakazíš. Na druhou stranu, mne kvůli tobě sem někdo poslal, jsou tu v okolí lidé, kteří se dívají, natáčí a čekají, jak to vyřeším. Takže ty si teď nasadíš tu roušku, aspoň než odejdu, dáš mi občanku nebo mi nahlásíš jméno, protože na jednu stranu potřebuji vědět, s kým mluvím, zda nejsi v pátrání nebo nemáš nějaký jiný průs*r, a na druhou potřebuju mít nějaký důkaz, že jsem s tebou fakt něco řešil. Já tě vylustruju, vyřeším tě domluvou a půjdeme si každý svou cestou. V klidu a bez emocí“

Povinné nošení roušek venku je samozřejmě nebetyčná pitomost, ale hlavní problém byl v chování dotyčného včetně toho, že odmítl říct jméno a myslím, že to nikdo nerozporuje. Ovšem MP má ze zákona v takovém případě volat PČR (což chtěl i ten zakleknutý) a pokud není volná hlídka PČR, tak dotyčného odvézt na stanici PČR a ne na služebnu MP jak to udělali.

Na videu je slyšet jak závěru zákroku strážníci říkají: „Budete předveden.“ a jeho reakce: „Okamžitě zavolejte státní policii.“ Ovšem státní policie ve středu žádnou událost spojenou s tímto zákrokem neřešila. „Půjdete na služebnu, prokážete totožnost,“ pokračovali strážníci.

Paragraf 13 Zákona o obecní policii(1) Strážník je oprávněn předvést na policii osobu, která odmítla vyhovět výzvě strážníka k prokázání totožnosti podle § 12 odst. 2 nebo nemůže ani po poskytnutí nezbytné součinnosti strážníka svou totožnost prokázat, nemůže-li strážník v uvedených případech její totožnost zjistit provedením úkonu na místě; nezbytnou součinnost k prokázání totožnosti strážník poskytne způsobem a v rozsahu, který nezmaří účel úkonu.

Natož aby tam nechali to malé dítě samotné v péči zcela cizí prodavačky, která to dítě podle některých zdrojů na tu služebnu MP následně sama odvedla, přičemž dítě pak prý dokonce zavřeli do cely k otci. Ovšem nikdo z nás u toho nebyl, takže všichni kromě zúčastněných víme jen to, co se dozvíme z médií.

Ale když dokonce i šéf těch strážníků Vlastimil Pauřík prohlásil: „Zákrok, ke kterému měli strážníci zákonné oprávnění, byl provedený špatně. Bude předmětem šetření Policie České republiky. Pokud se zjistí, že zde došlo k protiprávnímu jednání, bude policie ze zákona konat. Mohlo by se jednat o důvodné podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Ale pevně věřím, že samotná trestnost tam nebude naplněna.“ případně v tiskové zprávě "Strážníci nepřesně vyhodnotili společenskou nebezpečnost přestupku a muže podezřelého ze spáchání přestupku v žádném případě nemuseli svést na zem před zraky jeho dítěte" a postavil ty strážníky mimo službu, tak to asi úplně v pořádku nebylo.

Podle mého názoru to celé šlo ze strany strážníků vyřešit klidněji a měli by na to být školeni (pak by třeba nebyl skolen ten přestupce), ale hlavně kdyby všichni tři od začátku komunikovali, tak se to celé nejspíš vůbec nestalo. Mne by například nikdy nenapadlo odmítnout prokázání totožnosti, obzvlášť když to stačí i ústně a oni si to již umí prověřit. Případný přestupek si pak vyřídím ve správním řízení. O tom, zda se dotyčný pokoušel odejít anebo opravdu jenom chtěl usadit dítě do auta, ví jenom on sám.

Autor: Ivo Cilich | sobota 13.3.2021 13:30 | karma článku: 25,76 | přečteno: 1057x
  • Další články autora

Ivo Cilich

Zálohování PET lahví?

Plánovaný zákon o zálohování PET lahví vyvolává smíšené reakce. Zatímco někteří ho vnímají jako krok správným směrem k větší recyklaci a ochraně životního prostředí, jiní kritizují jeho potenciální negativní dopady.

16.7.2024 v 18:45 | Karma: 31,26 | Přečteno: 744x | Diskuse | Společnost

Ivo Cilich

Zbláznil se Babiš definitivně?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale bohužel v tomto směru evidentně blbne již dlouhodobě a blbnul takto dokonce i když zde vládl.

17.5.2024 v 13:40 | Karma: 30,26 | Přečteno: 1064x | Diskuse | Společnost

Ivo Cilich

Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.

23.12.2023 v 8:20 | Karma: 32,36 | Přečteno: 1162x | Diskuse | Společnost

Ivo Cilich

Zdravotnictví a legionella

Zdravotnictví je nyní docela kontroverzní téma, třešničkou byl asi hlavně požadavek na výsluhy. Zkusím zde popsat mou vlastní zkušenost z relativně nedávné doby.

17.12.2023 v 13:20 | Karma: 34,01 | Přečteno: 3393x | Diskuse | Společnost

Ivo Cilich

"Cigánská férovka" jako součást kulturního dědictví?

Minulý týden byl propuštěn z vazby Ukrajinec, který smrtelně pobodal Roma v Brně. Rozhodl o tom nejdříve brněnský městský soud a po odvolání státního zástupce i soud krajský.

23.8.2023 v 7:00 | Karma: 40,99 | Přečteno: 2412x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Po bouřkách přijde mírné ochlazení. O víkendu budou znovu tropy

22. července 2024  6:56

S počátkem týdne přejde přes Česko studená fronta a ukončí vlnu veder z týdne předchozího. Vlna s...

Krajské volby se odehrají ve stínu korupce, ta rezonuje i v kampaních

22. července 2024  6:45

Trend spojování politiků se do zářijových krajských voleb podle odborníků ještě posílil. Z větších...

Bidenův konec přinesl rekordní peníze. Demokratům se hlásí noví sponzoři

22. července 2024  6:26

Nejúspěšnější den v tomto volebním cyklu co se týká shánění peněz na prezidentskou kampaň....

Mallorca není na prodej! Proti turistům vyšly do ulic desítky tisíc lidí

22. července 2024  6:15

Desetitisíce obyvatel španělského ostrova Mallorca demonstrovaly v neděli večer proti masové...

  • Počet článků 196
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2223x
Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.