Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

MZ opět odmítá respektovat rozhodnutí NSS

Ministr Adam Vojtěch se ihned po svém comebackovém nástupu nechal slyšet, že jako právník již nedovolí, aby rozhodnutí MZ byla nadále protiprávní. Dlouho mu to, zdá se, ovšem nevydrželo.

Včera se objevila informace, že Ministerstvo zdravotnictví podle slov mluvčí resortu Gabriely Štěpanyové rozhodnutí Nejvyššího správního soudu nehodlá respektovat a nadále nehodlá uznávat potvrzení o protilátkách. Přitom v sousedním Rakousku je takové potvrzení postavené na roveň očkování, prodělané nemoci nebo otestování.

Podle tohoto článku již otočil dokonce i Babiš a požaduje po ministerstvu, ať začne řešit problematiku uznávání protilátek na covid-19, podobně jako je tomu v Rakousku. Ovšem ve stejném článku nezklamal Petr Smejkal z iniciativy MeSES a prohlásil toto:

"Touto cestou bych se nevydával. To vede k tomu, že lidé si každý měsíc nabírají protilátky a oddalují očkování. Jediným řešením je co největší proočkovanost populace. Zaznamenal jsem, že Vivien Babišová a Jaromír Jágr si nechali změřit protilátky, to ale bohužel není ten správný přístup"

Podle něj je tedy cílem to napíchat šmahem do úplně všech bez ohledu na jejich zdraví. To by tak hrálo, aby si lidi nechali měřit protilátky a oddalovali očkování, protože mají přirozeně získanou imunitu.

Ovšem někteří imunologové naopak varují, že možná až nesmyslně vysoké hladiny protilátek po očkování stejně organismus nebude v těle držet a vrátí je ke standardním hladinám. Navíc příliš mnoho protilátek podle nich může vést k tvorbě imunokomplexů a způsobovat drobné sraženiny vedoucí k poškození cév, plic a dalších orgánů, nebo dokonce posilovat příliš bouřlivou imunitní reakci poškozující organismus.
Mezi ně patří i imunolog Jiří Šinkora, který ohledně nedoporučení očkování dcery premiéra řekl toto

"Kdo ví, že SARS-CoV-2 potkal, tak v jeho případě je očkování nesmyslné. Je to stejný dotaz, jako kdyby se mě někdo ptal, zda když jsem prodělal sezónní chřipku, tak pak půjdu na očkování. To nedává smysl. Je zbytečné až nebezpečné, aby se nechávali očkovat lidé, kteří se se SARS-CoV-2 setkali"

Vedoucí lékař oddělení intenzivní péče pražské Všeobecné fakultní nemocnice Martin Balík má podobný názor

"Při důvodném podezření, že má člověk dostatek protilátek, by se jejich skutečný stav měl před očkováním zjistit"
"Od ledna tady na vakcinaci kolabují stovky zdravotníků, kteří se při nepřetržitém kontaktu s covidem-19 nechávali tak trochu hurá stylem vakcinovat. Já eviduji pět případů závažných zdravotních komplikací a jedno úmrtí na souběh nepoznaného covidu-19 a vakcinace. Jinými slovy, volám už od Vánoc po individualizaci vakcinace podávané například praktikem a nikoli dobrovolným hasičem na megaočkovacím centru"

A dokonce i Roman Prymula se za to, k mému údivu, do ministerstva zdravotnictví pustil

„Oni to tam pálí od boku. Na tohle už jsou dnes jasná data, která se sbírají celosvětově, a evidence-based medicine (medicína založená na důkazech) říkají, aby se očkování u osob, které covid prodělaly, zejména po těžším průběhu, odkládalo na pozdější dobu. K tomu není moc co dodat, a pokud na ministerstvu tvrdí něco jiného, pak je to jejich zodpovědnost, ale vědecky to není opodstatněné”

Ministerstvo ovšem tvrdí, že není stanovena konkrétní hranice protilátek, ovšem podle imunologa Vojtěcha Thona platí, že

„Pokud virus vnikl do organismu přirozeně přes sliznice, pak lze z pozitivního množství protilátek v krvi usoudit, že v těle proběhla komplexní imunitní reakce s buněčnou pomocí včetně slizniční a systémové. A tudíž nepotřebuji naměřit žádnou přemrštěně vysokou hladinu protilátek. To je naprosté nepochopení patofyziologie a rozvoje obrany u tohoto onemocnění.”

Já tedy nevím, nejsem odborník, ale čistě laicky a logicky bych očekával, že pokud má někdo prokazatelnou hladinu protilátek, tak očkování nepotřebuje do té doby, dokud mu ta hladina neklesne. Takový člověk má stejnou nebo i lepší imunitní odpověď jako člověk očkovaný a tudíž pro ostatní také nepředstavuje žádné zvýšené riziko. A pokud pro takovéto lidi může to očkování naopak nějaké, byť teoretické, zdravotní riziko představovat, není podle mého názoru důvod to podstupovat. Holt by se takoví lidé naočkovali později, tzn až ve chvíli, kdy ty protilátky mít nebudou.

Nemluvě o vyhazování veřejných peněz za zcela zbytečné a třeba i kontraproduktivní očkování. Ty testy na protilátky si lidé platí sami. Cena jednoho takového testu se pohybuje kolem 500.- Kč, takže za kompletní zjištění IgM, IgA a IgG protilátek dá ten člověk cca 1500,-. Ovšem co jsem o tom na stránkách laboratoří četl, tak pro tento účel by mělo stačit i pouhé zjištění IgG protilátek, které se objevují právě až po prodělání infekce a to stojí pětistovku.
Je samozřejmě možné si nechat změřit i buněčnou imunitu, ale to je již cenově i dostupností zcela někde jinde a jsem přesvědčen, že tohle neabsolvovala dokonce ani Vivien Babišová. A jak píše výše profesor Thon, přítomnost IgG protilátek značí, že proběhla kompletní imunitní reakce.

Tak proč to jde v sousedním Rakousku a u nás se tomu zuby nehty brání i přes rozhodnutí NSS?

Autor: Ivo Cilich | pátek 23.7.2021 13:00 | karma článku: 34,25 | přečteno: 1195x
  • Další články autora

Ivo Cilich

Zbláznil se Babiš definitivně?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale bohužel v tomto směru evidentně blbne již dlouhodobě a blbnul takto dokonce i když zde vládl.

17.5.2024 v 13:40 | Karma: 30,16 | Přečteno: 1048x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.

23.12.2023 v 8:20 | Karma: 32,36 | Přečteno: 1158x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Zdravotnictví a legionella

Zdravotnictví je nyní docela kontroverzní téma, třešničkou byl asi hlavně požadavek na výsluhy. Zkusím zde popsat mou vlastní zkušenost z relativně nedávné doby.

17.12.2023 v 13:20 | Karma: 34,01 | Přečteno: 3380x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

"Cigánská férovka" jako součást kulturního dědictví?

Minulý týden byl propuštěn z vazby Ukrajinec, který smrtelně pobodal Roma v Brně. Rozhodl o tom nejdříve brněnský městský soud a po odvolání státního zástupce i soud krajský.

23.8.2023 v 7:00 | Karma: 40,99 | Přečteno: 2403x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Kdo dělá problémy?

Čím dál častěji se setkávám s názorem, že ukrajinští uprchlíci jsou nepřizpůsobivější než naše romská minorita. Je tomu skutečně tak?

30.7.2023 v 18:40 | Karma: 34,48 | Přečteno: 1085x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Kritiku od pozůstalých nesu těžce, Bek využil majáček legitimně, říká Rakušan

25. června 2024

Premium Nerezignuji a nikoho neodvolám. Ministr vnitra Vít Rakušan trvá na tom, že policie při pátrání po...

ANALÝZA: Ukrajina vyhlíží stíhačky F-16. Její spásou však spíše nebudou

25. června 2024

Premium Vytoužené americké stíhačky F-16 se ještě neobjevily na ukrajinské obloze, ale už je na ně vypsaná...

V belgickém Lutychu hoří rezidenční budova, jedna z nejvyšších v zemi

24. června 2024  22:55

V Lutychu na východě Belgie hoří jedna z nejvyšších rezidenčních budov v zemi. Výšková budova...

Požár budovy u Moskvy má osm obětí, zůstaly uvězněny v ohni uvnitř

24. června 2024  15:34,  aktualizováno  22:05

Nejméně osm obětí si podle předběžných údajů vyžádal požár v budově ve Frjazinu u Moskvy, uvedla...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 195
  • Celková karma 30,16
  • Průměrná čtenost 2231x
Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.