Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Myslí na té vládě aspoň někdo?

Tato vláda, resp. ministr zdravotnictví, dělá celkově zcela evidentně vše pro to, aby bylo nakažených a pokud možno na JIP, co nejvíc lidí. K tomu ještě plácá Hamáček svoje hámotiny. A na rozhodnutí sněmovny i soudu prostě kašlou.

Z nějakého, mně neznámého, důvodu vláda trvala na zavření obchodů na Velký pátek, přestože každému soudnému člověku muselo být jasné, že to tam zapříčiní velkou koncentraci lidí jak ve čtvrtek, tak i v sobotu. Výborně to shrnul kolega bloger Milan Řeřicha. Ve čtvrtek jsem to pocítil na vlastní kůži, když jsme po procházce kolem místních přehrad chtěli v blízkém Kauflandu koupit chleba a mazanec. Já tam raději nakonec poslal holky samotné, ne že bych se bál nákazy, ale nesnáším davy, natož v krámech. O tom jak to vypadalo v obchodech dnes v sobotu psal pro změnu prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza kde označil ministra zdravotnictví za ministra promořování a zcela právem.

O tom, že ministr Blatný nadále trvá na rouškách venku na prázdných nebo poloprázdných ulících, které tam jsou minimálně kontraproduktivní, ne-li přímo škodlivé anebo o zákazu opustit okres třeba jen na vlastní chalupu píšu opakovaně. Asi nemá smysl znovu zmiňovat, že vládu ke zrušení těchto dvou opatření vyzvala sněmovna. O neustálém omezování sportování nemluvě.

OK, nerespektují sněmovnu, když je tam komouši nakonec podrží, ale že opakovaně nerespektují ani soudy je vážně na pováženou. Městský soud v Praze na konci března zrušil jako nezákonnou tu část opatření ministerstva zdravotnictví, která po českých občanech žádala před návratem do České republiky negativní test na covid-19. Soudce Aleš Sabol doslova napsal toto:

„Ani ve světle těchto hodnot však není možno rezignovat na základní principy právního státu a nelze omezit právo občanů ČR na svobodný návrat do vlasti, aniž by to bylo bezpodmínečně nezbytné“

Jsem zvědavý, kdy jim shodí soud i tohle. Jako by nestačilo, že jim soudy každou chvíli shazují plno dalších jejich "opatření" a oni to řeší pouze tím, že vydají nové o zcela stejném znění, jen s jiným datumem. To mají na ministerstvu zdravotnictví právní oddělení složené pouze z absolventů půlročních práv v Plzni? Jinak si to totiž nedovedu vysvětlit.

Takže nejenže opakovaně nerespektují rozhodnutí sněmovny, oni dokonce odmítají respektovat i rozhodnutí soudu? A pak si nemám myslet, že je tady nový osmačtyřicátý!!!

A když si přečtu tento rozhovor s ministrem Hamáčkem, tak se mi chce vyloženě zvracet. Ten člověk je zcela mimo realitu. Vážně věří, že tímhle zachrání ČSSD anebo tu stranu chce naopak pohřbít co nejhlouběji? Viděl bych to na tu druhou možnost ...

Jen znovu připomínám, co nám Hamáček tvrdil už před rokem:

Takže kdo se chce nakazit a skončit s těžkým průběhem na JIP, tak ať se řídí nařízeními vlády, ostatní nechť se raději řídí zdravým rozumem. Cituji web SZÚ:

"V době onemocnění COVID-19 se toho o prevenci už hodně napsalo, ale jako by společnost úplně zapoměla, co má dělat - starat se intenzivně o své zdraví a nikoli se zaklínat, aby člověk nechytl infekci. (Upřímně, začít by se inhed mělo se zlepšením budoucí výuky na školách - dieta, pohyb, více pohody...kdo na tom pracuje?) Ale zpět - jedním z preventivních opatření je udržovat dostatečnou hladinu vitaminu D v těle."

Autor: Ivo Cilich | sobota 3.4.2021 19:31 | karma článku: 44,70 | přečteno: 8567x
  • Další články autora

Ivo Cilich

Zbláznil se Babiš definitivně?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale bohužel v tomto směru evidentně blbne již dlouhodobě a blbnul takto dokonce i když zde vládl.

17.5.2024 v 13:40 | Karma: 30,16 | Přečteno: 1047x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.

23.12.2023 v 8:20 | Karma: 32,36 | Přečteno: 1158x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Zdravotnictví a legionella

Zdravotnictví je nyní docela kontroverzní téma, třešničkou byl asi hlavně požadavek na výsluhy. Zkusím zde popsat mou vlastní zkušenost z relativně nedávné doby.

17.12.2023 v 13:20 | Karma: 34,01 | Přečteno: 3380x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

"Cigánská férovka" jako součást kulturního dědictví?

Minulý týden byl propuštěn z vazby Ukrajinec, který smrtelně pobodal Roma v Brně. Rozhodl o tom nejdříve brněnský městský soud a po odvolání státního zástupce i soud krajský.

23.8.2023 v 7:00 | Karma: 40,99 | Přečteno: 2403x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Kdo dělá problémy?

Čím dál častěji se setkávám s názorem, že ukrajinští uprchlíci jsou nepřizpůsobivější než naše romská minorita. Je tomu skutečně tak?

30.7.2023 v 18:40 | Karma: 34,48 | Přečteno: 1085x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Razantní propad studijních výsledků. Německé školy nezvládají migraci

19. června 2024

Premium Německé školy jsou v důsledku imigrační vlny přetížené, trpí nedostatkem kvalifikovaných učitelů,...

Němci ho zastřelili s holubem v náručí. Sověti z něj udělali světce

19. června 2024

Seriál Svého času se o něm učili i žáci v Československu. Viťa Čerevičkin se díky svému tragickému osudu...

Při pouti do Mekky zemřelo přes 577 poutníků, většina kvůli vedrům

18. června 2024  20:55,  aktualizováno  22:54

Při letošní velké muslimské pouti do Mekky hadždž zemřelo nejméně 577 lidí. Většina z nich v...

  • Počet článků 195
  • Celková karma 30,16
  • Průměrná čtenost 2231x
Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.