Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak je to s těmi vakcínami?

Pořád se tvrdí, jak jich je akutní nedostatek, ale není nakonec všechno trošku jinak? A nehodlám zde dělat nějaké závěry, pouze si kladu otázky.

Přes důvěryhodný zdroj se ke mně dostala informace od zaměstnance jednoho z předních výrobců mRNA vakcín, že všechny ty řeči o nedostatku vakcín jsou legrační, protože výrobci mají takovou kapacitu, že jich pro ČR vyrobí klidně deset miliónů za týden. Údajně jsou politiky výměnou za zvýšení tržního podílu tlačeni k omezení dodávek, aby se prodloužil čas, po který můžou panovat a kšeftovat.

Sám se tomu trošku zdráhám uvěřit, to už mi hodně zavání konspirační teorií, ale na druhou stranu kolik konspiračních teorií ohledně covidu už dostává reálné rozměry? Například covid pasy nejen pro cestování do cizích zemí, ale dokonce i doma pro návštěvu divadla, bazénu nebo třeba hospody už začínají dostávat reálný rámec a zcela vážně se o tom uvažuje a připravuje se to!

Podle šéfa zdravotní sekce Rady Evropy Wolfganga Wodarga bylo vyhlášení pandemie prasečí chřipky v roce 2009 Světovou zdravotnickou organizací falešné. Podle něj za ním stály farmaceutické firmy, které díky tomu vydělaly obří sumy na prodeji léků a vakcín proti prasečí chřipce. Proč by to nyní mělo být až o tolik jinak?

Můj výborný kamarád (cca 55 let) byl před pár dny u svého doktora na pravidelné prohlídce a mezi řečí ho požádal, aby mu dal vědět, až konečně přijde na řadu s očkováním. A doktor ho překvapil tvrzením, že vakcín je dost a když má vysoký tlak, tak že ho tam zařadí hned. Takže kamarád má už po první dávce mRNA vakcíny.

Z toho mi mj. plyne, že kdybych měl (nemám, zatím to vypadá, že patřím do těch cca 20% přirozeně imunních, tak proč bych to bral potřebnějším) o to očkování zájem a požádal o něj, tak ho nejspíš mohu nyní mít i v mých dvaapadesáti, protože vysoký tlak už mám taky. Moje máma v jejích dvaaosmdesáti má nárok od začátku a taky o to zatím nestojí, protože se nechce nechat očkovat v probíhající pandemii. Kdyby prý v sobě ten vir náhodou bezpříznakově měla anebo už měla přirozené protilátky, tak by pro ni mohlo být to očkování v jejím věku fatální. Mám o ni samozřejmě strach, takže jsem to konzultoval s vícero známými lékaři včetně odborných a bylo mi to všemi potvrzeno. V jejím věku a po tom, co už si s plícemi v mládí zažila, je to posečkání s očkováním na virově klidnější dobu prý rozumný přístup. Hlavně by neměla moc chodit mezi lidi. Fakt taky je, že takhle známému zabili babičku. Samotný covid předtím dala, ale následné očkování už bohužel ne.

Do toho nám pod tlakem prezident Zeman, teď už i s mnohoministrem Hamáčkem, nutí v EU necertifikovaný Sputnik V, který je sice s největší pravděpodobností stejně kvalitní jako Astra Zeneca nebo Johnson&Johnson, protože jsou na podobné bázi, ale ty dvě mají alespoň předběžný certifikát včetně dokumentace. A já se ptám se proč nám ten Sputnik V někteří takto násilně vnucují, když od Astra Zeneca a Johnson&Johnson nyní některé země ustupují kvůli problémům s krevními sraženinami u pár očkovaných? Opravdu někdo věří, že by k tomu Rusko přistoupilo stejně zodpovědně? Stačí se podívat k našim východním sousedům a to tím tam ani nezačali očkovat.

Nikdy jsem se o tohle očkování příliš nezajímal, protože přestože v žádném případě nejsem proti očkování obecně a velice dobře chápu jeho význam a přínos, tak tohle konkrétní očkování na tuto respirační chorobu, podobně jako na chřipku, pro sebe považuji za zcela zbytečné. Ovšem i tak mám těch otázek na můj vkus až příliš. A hlavně mi vadí ten neustálý tlak, kterým mi to neustále vyloženě vnucují a to i za cenu lží. Dokonce aktuálně i vládou placenou reklamou v TV, kde prý jakýsi dentista vyloženě oblbuje lidi. To mi zatím naštěstí uniklo, nemáte někdo odkaz?

Autor: Ivo Cilich | pátek 16.4.2021 19:00 | karma článku: 28,27 | přečteno: 1168x
  • Další články autora

Ivo Cilich

Zbláznil se Babiš definitivně?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale bohužel v tomto směru evidentně blbne již dlouhodobě a blbnul takto dokonce i když zde vládl.

17.5.2024 v 13:40 | Karma: 30,16 | Přečteno: 1047x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.

23.12.2023 v 8:20 | Karma: 32,36 | Přečteno: 1158x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Zdravotnictví a legionella

Zdravotnictví je nyní docela kontroverzní téma, třešničkou byl asi hlavně požadavek na výsluhy. Zkusím zde popsat mou vlastní zkušenost z relativně nedávné doby.

17.12.2023 v 13:20 | Karma: 34,01 | Přečteno: 3380x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

"Cigánská férovka" jako součást kulturního dědictví?

Minulý týden byl propuštěn z vazby Ukrajinec, který smrtelně pobodal Roma v Brně. Rozhodl o tom nejdříve brněnský městský soud a po odvolání státního zástupce i soud krajský.

23.8.2023 v 7:00 | Karma: 40,99 | Přečteno: 2403x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Kdo dělá problémy?

Čím dál častěji se setkávám s názorem, že ukrajinští uprchlíci jsou nepřizpůsobivější než naše romská minorita. Je tomu skutečně tak?

30.7.2023 v 18:40 | Karma: 34,48 | Přečteno: 1085x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Vojáci KLDR opět překročili hranici na jih, stáhli se po varovných výstřelech

18. června 2024  6:23,  aktualizováno  8:06

Jižní Korea varovnými výstřely odrazila severokorejské vojáky, kteří už podruhé během tohoto měsíce...

Moře, nebo hory? Češi si plánují léto, do ciziny chtějí hlavně mladí

18. června 2024  7:37

V noci na pátek začíná astronomické léto a s ním i doba dovolených. Letní pobyt v zahraničí plánuje...

Je tu tropický den. Třicítky čekejme hlavně v Praze, středních Čechách a na Moravě

18. června 2024  7:30

Česko čeká tropické úterý. Podle meteorologů stoupnou teploty nad 30 stupňů na řadě míst. Vysokými...

Bude von der Leyenová ve funkci pokračovat? Lídři EU se na první schůzce neshodli

18. června 2024,  aktualizováno  5:59

Lídři zemí Evropské unie se na neformálním summitu v Bruselu napoprvé neshodli na pokračování...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 195
  • Celková karma 30,16
  • Průměrná čtenost 2231x
Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.