Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Covid a svoboda slova

Poslední dobou mám čím dál silnější pocit, že jsou tendence od některých lidí omezit svobodu projevu pro jakési vyšší cíle. Jako bychom něco takového již v minulosti několikrát neměli a vždy to nedopadlo nejlépe.

Snažím se respektovat i jiný pohled na věc, například u mého kolegy, který věří na chemtrails a čipy Billa Gatese v testovacích tyčinkách a vakcínách. Nesouhlasím s ním, ale respektuji to, že tomu věří. Svůj názor jsem mu na to vše sdělil jednou, když měl nutkání mne přesvědčovat ať si nenechám tu vakcínu píchnout, ale nemám potřebu ho přesvědčovat o tom, že tu pravdu mám já. Stejně by to bylo zbytečné. Prostě se o tom s ním odmítám bavit. Sice ty jeho názory považuji za ne zrovna chytré, ale to on nejspíš ty mé taky. A kdo rozhodne na čí straně je ta opravdová a jediná pravda? A kolik takových pravd už bylo? Některé za zpochybňování té jediné pravdy kdysi i upalovali.

Sice mi zde někteří podsouvají to, že jsem antivaxer, ale já proti vakcínám obecně a ani proti této aktuální covidové nemám vůbec nic. Měl jsem opakovaně prakticky ověřeno, že na covid nějakou přirozenou  imunitu zcela jistě mám, takže jsem očkování mé osoby považoval za zcela zbytečné, ovšem vládní restrikce mne k němu i přesto dotlačily. OK, mohl jsem ty dvě dávky eráru ušetřit pro někoho potřebnějšího, jako je například moje matka, prababička mé tříleté vnučky, které od sebe dělí osmdesát let a obě jsou velice čilé. Nechal jsem se očkovat, protože nevěřím, že by mi ta vakcína nějak ublížila (ale nejspíš ani nepomohla), ovšem moji mamku jsem k té vakcinaci doslova přemluvil, protože u ní v jejím věku a i s vědomím, jaké měla v mládí před mým narozením problémy s průduškama a plícema (včetně klinické smrti na sále), ten zdravotní smysl i tohoto očkování vidím. Moje dcery i partnerka se také nechaly očkovat, ale pouze ze stejného důvodu jako já - aby měly klid od státních restrikcí. Jenom syn zatím odolává, ovšem ten jako jediný z naší blízké rodiny covid měl a má dost protilátek. To mi připomnělo, že mne zde někteří dokonce považují i za popírače covidu. Což mne ovšem vážně pobavilo. To jako fakt? Tím, že z toho nedělám středověkou morovou ránu jsem hned popírač covidu? Nedělám z toho náboženství. Stejně jako z roušek o kterých se i vládní představitelé několikrát vyjádřili v tom smyslu, že je to hlavně viditelný symbol.

Jo, jsem velký popírač nějakého většího vlivu nošení roušek veřejností na šíření toho viru. Podle mého názoru je tohle opatření naopak kontraproduktivní, protože jen málokdo s tou rouškou (nebo respirátorem, to je fuk) zachází tak jak by měl. Navíc, pokud je již dotyčný nakažen, tak si zpět vdechuje vlastní virovou nálož (což dokonce na ČT tvrdila nynější náměstkyně Ministra zdravotnictví, než dostala tu funkci) a zadělává si tím na horší průběh. Ovšem, co já osobně považuji za nejdůležitější, nošením náhubku si "lenivíme" náš imunitní systém, který potřebuje neustálé podněty, aby správně reagoval. A opět moje praktické zkušenosti i z mého okolí mne v tom jen utvrzují.
Roušky nebo respirátory by podle mého názoru měly být povinné ve zdravotnických a sociálních zařízeních, kde je vysoká pravděpodobnost velké koncentrace viru, oslabených a ohrožených lidí či kombinace obého. Jinde ne.

Já mám velice rád názorovou pluralitu, věcné diskuze a svoboda (nejenom) projevu je pro mne víc, než cokoli jiného i když to mnozí jiní asi vidí jinak. Ale i to se snažím respektovat. Můžeme spolu nesouhlasit, ale vždy prosím korektně. Bez podpásovek, překrucovaní napsaného anebo emotivních výlevů bez jakéhokoli argumentu. Což bohužel nechtějí někteří pochopit. Ale věnování jim zde dávat nebudu.

Zakončil bych to citátem, který Voltaire nejspíš nikdy neřekl (stejně jako Einstein neřekl to s tou blbostí), ale plně vystihuje můj postoj:

Nesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Ivo Cilich | pondělí 29.11.2021 19:00 | karma článku: 34,09 | přečteno: 1054x
  • Další články autora

Ivo Cilich

Zbláznil se Babiš definitivně?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale bohužel v tomto směru evidentně blbne již dlouhodobě a blbnul takto dokonce i když zde vládl.

17.5.2024 v 13:40 | Karma: 30,16 | Přečteno: 1034x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Po bitvě je generálem každý

Začaly se rojit názory i články, které nasazují Policii psí hlavu a zpětně hledají nějaká pochybení.

23.12.2023 v 8:20 | Karma: 32,36 | Přečteno: 1154x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Zdravotnictví a legionella

Zdravotnictví je nyní docela kontroverzní téma, třešničkou byl asi hlavně požadavek na výsluhy. Zkusím zde popsat mou vlastní zkušenost z relativně nedávné doby.

17.12.2023 v 13:20 | Karma: 34,01 | Přečteno: 3379x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

"Cigánská férovka" jako součást kulturního dědictví?

Minulý týden byl propuštěn z vazby Ukrajinec, který smrtelně pobodal Roma v Brně. Rozhodl o tom nejdříve brněnský městský soud a po odvolání státního zástupce i soud krajský.

23.8.2023 v 7:00 | Karma: 40,99 | Přečteno: 2400x | Diskuse| Společnost

Ivo Cilich

Kdo dělá problémy?

Čím dál častěji se setkávám s názorem, že ukrajinští uprchlíci jsou nepřizpůsobivější než naše romská minorita. Je tomu skutečně tak?

30.7.2023 v 18:40 | Karma: 34,48 | Přečteno: 1083x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

Turisté si zajeli do Afghánistánu. Střelci část Evropanů povraždili i s průvodci

18. května 2024  17:57

Neznámí ozbrojenci v pátek večer v provincii Bámján v centrální části Afghánistánu zabili tři...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Obří sesuv půdy pohřbil vesnici v Papui Nové Guineji, obětí už je přes 670

26. května 2024  10:25,  aktualizováno  10:50

Přes 670 lidí zahynulo při rozsáhlém sesuvu půdy v Papui Nové Guineji v provincii Enga, odhaduje...

Hulení už má v USA tradici. Kuřáků marihuany je poprvé víc než pijáků alkoholu

26. května 2024  10:47

Ve Spojených státech je poprvé více lidí, kteří skoro každý den užívají marihuanu, než těch, kteří...

Fiala pozval lídry zemí EU do Prahy, budou jednat o pomoci Ukrajině

26. května 2024  10:15,  aktualizováno  10:31

V úterý přijedou do Prahy na pozvání premiéra Petra Fialy lídři některých zemí Evropské unie....

Rusko v noci udeřilo na západě Ukrajiny. Útok na hypermarket má 12 obětí

26. května 2024  7:20,  aktualizováno  9:51

Sledujeme online Počet obětí sobotního ruského vzdušného útoku na hypermarket v ukrajinském městě Charkov vzrostl na...

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...

  • Počet článků 195
  • Celková karma 30,16
  • Průměrná čtenost 2230x
Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.