Hrabe jí nebo má vakcína vedlejší účinky?

Paní ministryně Jurásková se zbláznila. A to tak že úplně. Přijít v současné chvíli, kdy je zcela jasné, že si farmaceutické společnosti přivydělaly nějaké drobné na uměle vytvořené hysterii, s demonstrativním příkladem očkování jen proto, aby peníze, které stát v době krize vyhodil z okna, byly "účelně" vynaloženy, může jen blázen.

Proto si dovolím zaspekulovat. Buďto je vakcína proti prasečí chřipce bezpečná a bez vedlejších účinků a ta ženská je blázen, nebo vedlejší účinky má a napadá některá mozková centra během 10 dnů od očkování. Osobně se kloním k variantě druhé.

Vedou mě k tomu dva důvody. První je ten, že mi osobně nepřipadala paní Jurásková v době před očkováním o nic víc šílenější než ostatní politici. Druhý důvod je, že se tento stav projevil u víc lidí obdobnými reakcemi. Náčelník generálního štábu Vlastimil Picek se nechal očkovat zhruba ve stejné době se stejným výsledkem.

Hlavní hygienik poněkud schizofrenicky odpověděl prezidentu Klausovi, že situace není vážná, ale pandemická situace trvá. Sám se nechal v listopadu očkovat pouze na obyčejnou chřipku. Že by se bál běžné chřipky víc, než uměle vytvořené bubliny chřipky prasečí?

Podle dlouhodobých sledování (surveillance nad onemocněním chřipkou) je každoročně nakaženo virem chřipky cca 33 % obyvatel, z nichž 26 % onemocní, z toho je 1 % hospitalizováno a z hospitalizovaných v důsledku chřipky (její komplikace anebo na základě preexistujícího onemocnění) zemře cca 8 %. Celosvětově se odhaduje, že chřipkou ročně onemocní 3-5 milionů lidí a v důsledku chřipky zemře 250 000 až 500 000 lidí, což je 8-10 % nemocných.

V ČR podle epidemiologických studií za období 1982 – 2000 je odhadnuto, že v případě úmrtí na chřipku se jedná v průměru o 2,17 % všech úmrtí a 2,57 % z úmrtí na kardiovaskulární onemocnění (celková úmrtnost je cca 100 000 osob/rok, cca 50 %, z toho je specifická úmrtnost na kardiovaskulární onemocnění).

Pokud teda dobře počítám, tak ročně umře jen v Česku na komplikace vyvolané běžnou chřipkou zhruba 2170 lidí ze zhruba 860 000 nemocných. A to očkování proti běžné chřipce probíhá pravidelně už několik let.

Výše uvedená (a poněkud zmatená) čísla jsou přímo ze stránek ministerstva zdravotnictví - zde

První farmaceutická chřipka byla chřipka ptačí. V letech 2003-2006 se celosvětově nakazilo víc než 400! lidí a umřelo 250. Celosvětově! Nákupy léků Tamiflu si ještě dnes pamatují všichni, kterým leží vyexpirované doma.

Druhou farmaceutickou chřipku mámě teď - prasečí. Úmrtnost 0.29%. Běžná chřipka má úmrtnost 0.08% - 0.12%

V Česku se nakazilo (laboratorně potvrzeno) za celý rok 2340 lidí a umřelo 83. Proti 860000 běžné chřipky a 2170 zemřelým.

V době krize stát vydává 200 milionů korun na to, aby zastavil pandemii, která je však rozsahem pouze na nějakých 3% každoročních počtů běžné chřipky! Proč ministryně nenařizuje povinné očkování každý rok proti běžné chřipce?! Proč se raději nezaměří třeba na rakovinu plic, kde ročně onemocní 3x víc lidí než prasečí chřipkou a úmrtnost je víc než 90%. Domnívám se, že by se v tomto případě těch 200 milionů hodilo určitě víc.

A nakonec bych rád dodal, že bych chtěl vidět toho Juru, který by mě byl schopen prasečí vakcínou naočkovat!

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Dan Černohorský | neděle 31.1.2010 16:27 | karma článku: 27,30 | přečteno: 1526x