Energetická koncepce aneb za slepotu se platí

Česká energetická koncepce by se dala charakterizovat jako koncept uhlí a páry. Většinu energie dál budou vyrábět tepelné elektrárny a počítá se taky s Temelínem. V obou případech jde v podstatě o rychlovarné konvice, kde se používá pára získaná ohřevem vody k roztáčení parní turbíny. Ta vyrábí elektřinu již více jak 100 let. Nikola Tesla, otec elektřiny, měl úplně jinou vizi budoucnosti, a všechny snahy v minulém století směřovaly k diskreditaci a opomíjení jeho práce v oblasti tzv. Free Energy čili energie zadarmo.

Testatika, vynález Paula Baumanna

Nešlo jen o diskreditaci Tesly, ale všech vědců, kteří se rozhodli výzkumem této oblasti zabývat. Ve vědeckých kruzích, zdá se, fungují podobné zákony, jako kdysi ve středověku dominovaly v církvi. Razí se jednotná doktrína. Všichni, kdo mají jiné názory, jsou obviněni z kacířství a rouhání proti zákonům termodynamiky. Vysoké školy jsou pak jakési kláštery moderní vědy, kde jsou jakékoli diskuse o  přijatých pravidlech nepřípustné.

Úkol vědy tak ztratil svoji podstatu a tou je objevovat nové, neznámé souvislosti. To je podstatou, nebo se pletu? Lidi mají dneska pocit technologického pokroku ale je to jen hezky načančaná lež. Všechny ty kapesní počítače, mobily, dotykové hračky a megapixely ve foťácích, to jsou jen krásné hračky, které neměl sice ani James Bond ve staré bondovce, ale jinak to vůbec neznačí nějaký skutečně hmatatelný posun.

I to je jeden z důvodů krize. Hodnota je udělována bezcenným věcem, a útočí se na lidskou hravost. Je hezké, že si i v dospělosti umíme hrát, je ale dědinské hrát si a nevidět, kam směřujeme.

Každý rok ceny skok

Protože je celý energetický koncept zcela okleštěn od vývoje nových technologií obnovitelných zdrojů, jediný dopad, který to do budoucna přinese je zaostalost a prohlubující se krize způsobená rostoucí cenou energií.

Právě cena energie je jedním z hlavních viníků inflace. Je to cena za slepotu, kterou naše věda trpí. Pokud něco ve vědeckých kruzích neumíme změřit, tak to neexistuje, i kdyby nás to kopalo do zadku.

Nejhorší je ta všeobecná neshoda mezi zastánci konvenčních a nekonvenčních systémů. Konvenční doktrína  jede v zájmu velkých hráčů na trhu. Jsou tu Solární, větrné a další technologie, které jsou již na trhu, nebo které se na něm brzo objeví.

Nekonvenční přístup se zabývá energii získávanou z vakua, rezonančními obvody, energií nulového bodu, vesmírnou energií. Mnohdy jsou zde uváděny velice elegantní a slibné technologie.

Důkazem, nad kterým i skeptici kroutí hlavou, je Testatika, generátor elektřiny, který ji vyrábí zcela bez paliva. Její vynálezce Paul Baumann umožňuje všem, aby viděli jeho přístroj pracovat. Kouzelně vypadající zařízení, které se vejde na pracovní stůl, dodává stabilně 3 KW. Jediný problém je v tom, že dnes není definována jednotná teorie, jak t ocelé vlastně funguje, a tak je i evidentně fungující přístroj ve vědeckých kruzích bez povšimnutí.

Paul Baumann svůj vynález věnoval církevnímu uskupení Merenithů, jichž je sám členem. Jak říká, nechce, aby byl jeho vynález zneužit armádou. Právě to, že je vynálezce zároveň věřící, je hlavním argumentem, kterým se jeho práce zesměšňuje. Přitom však on má fungující přístroj, jaký by chtěl mít každý, kdo ví, kolik jej stojí elektřina.

Když stavěl ve Wardencliffu Nikola Tesla svoji věž, jeho cílem bylo vysílat energii zdarma a obraz se zvukem za peníze. Vše jedinou věží. Při pokusech v Colorado Springs, kde ho celá věc napadla, dokázal na  dálku rozsvěcovat žárovky tím, že je zasadil do země.

Věda si dává záležet na nezpochybnitelnosti. Proto neustále vše zpochybňuje. Průmysl, který na vědě stojí, je odkázán na ochotu vědy se něčím zabývat. Proč je tolik energie vkládáno do serepetiček a tak málo do vývoje pohonu automobilů, elektrických zdrojů pro domácnosti za přijatelnou cenu, tedy vlastně do lepší budoucnosti nás všech?

Tesla se vždy snažil o to, aby jeho přístroje pracovaly v souladu s přírodními zákony a byly ekologické. Věřil, že pokud dokáže sladit svoje přístroje s tokem energií v přírodě, lze získávat velké množství energie. Svá tvrzení pak dokazoval před zraky diváků, kterým jeho show vyrážela dech.

Jeho show by vyrážela dech i nyní, vše ale pohřbily ruiny 2. světové války.

Dnes stojíme na zlomu, který je mnoha lidmi vnímán jako historický. Přispívají k tomu předpovědi Mayů o roce 2012, knihy zjevení v Bibli a jejich podoba se současným děním. Na konci trápení, kterým si mnozí již dnes procházejí a které ještě mnohé čeká, bude civilizace osvobozena od diktatury.

Lidi si zase budou moci vládnout sami, protože evidentně selhává vláda jejich volených zástupců.  Pomohou jim v tom technologie, jako je třeba právě Testatika, které jim dají možnost žít nezávisle na zdroji? Fascinuje vás tak, jako mě, představa, že neplatíte inkaso, protože nemusíte? Fascinuje Vás myšlenka auta jezdícího na vodu? Správně..

Tak a teď už si položme každý jen jednu otázku: "Jak k tomu můžu sám přispět?"

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Radek Čelechovský | neděle 16.10.2011 12:08 | karma článku: 17,85 | přečteno: 2175x