Řecko Alexise Tsiprase, naděje pro Evropu – reparace
Nevyváženost a bída zpravodajství české veřejnoprávní TV spočívá v záměrných lžích, vyplývajících ze zveřejňování polopravd, které v konečném důsledku ukazují realitu právě opačně, než jaká ve skutečnosti je. V tomto případě ČT24 zveřejní informaci, že Německo zaplatilo Řecku v šedesátých letech 115 milionů marek a staví Německo do role oběti, po které někdo neprávem neustále něco chce. Skutečnou pravdu ČT záměrně zamlčuje.
Řecko vyčíslilo válečné škody na 14,644 miliard USD v cenách z roku 1938. Z této částky obdrželi Řekové na základě Pařížské reparační dohody z roku 1946 0,003 miliardy USD (!!!) a potom ještě 0,115 miliardy DEM ze šedesátých let. Toť vše. Co se tím „zamázlo“? 75 tisíc mrtvých vojáků a partyzánů, 30 tisíc popravených řeckých občanů, nejméně 60 tisíc vyhlazených Židů, žijících na území Řecka, 1.500 (!) vypálených vesnic, srovnaných se zemí, 300.000 (!!!) obětí hladomoru, který vypukl v Řecku v zimě 41/42, když jim Němci ukradli potraviny.
Tím, co Němci doposud zaplatili, nevrátili ani ukradenou finanční rezervu z Řecké národní banky, výsměšně tehdy nazvanou „okupační půjčkou“ (Besatzungsanleihe). Kde je hodnota uloupených mincí? Více jak 37.000 kilogramů mincí !!! Byla zničena veškerá dopravní infrastruktura, více než milion obyvatel Řecka přišlo o své domy. Takto by se dalo o vztahu Němců k Řekům z doby nacismu pokračovat, o tom ovšem ČT mlčí, staví Němce do role státu, který své závazky řádně a v plné výši zaplatil. Tomu říkám vyvážené zpravodajství.
Jedno je jisté – Řekové, vedeni Alexisem Tsiprasem mají pravdu. Pokud se vyrovnají alespoň částečně křivdy z minulosti (zvěrstva německého nacismu nelze úplně vyrovnat nikdy), bude z Řecka rázem jeden z nejméně zadlužených států Evropy. Tak by se alespoň dočasně uklidnila situace.
Přesto zásadní systémové chyby, na kterých je dnešní Evropa postavena, i tak na své řešení teprve čekají. I tady je ale Alexis Tsipras a Řecko velkou nadějí pro Evropu, pro nás pro všechny.
Tomáš Briaský
Rasový a segregační obchodní řetězec LIDL

Všichni mají minimálně v povědomí rasisitické zákony z USA, JAR atd platné ještě v 2.pol.20.století. Zdálo by se, že tyto odporné principy jsou již minulostí. Bohužel, naopak se nyní hrůzně rozšiřují i do naší republiky.
Tomáš Briaský
Hřib, Stalin a homeopatie

Až budeme hledat viníky naprosto tragické situace s Covidem v ČR, na nejhlubším dně nalezneme machiavelistický boj o moc, kde ztráty tisíců lidských životů jsou nezbytnými "demokratickými" externalitami.
Tomáš Briaský
Hommage á Roman Prymula

Žijeme ve strašlivé době. Hodnota lidského života v boji o moc není nic jiného než externalita, s jejíž ztrátou je nutné počítat při instalaci jediné, „správné demokracie“.
Tomáš Briaský
Likvidace české státnosti prostřednictvím likvidace českých drah.

Je to jenom střípek do té celé pestré mozaiky překreslení dnešních států EU na jediný superstrát pod vedením Německa (možná osy Berlín Paříž). Boj o vlastní svébytnost, vlastní jazyk a stát, trvající po celá staletí, pokračuje.
Tomáš Briaský
Vražedná a zničující diagnóza oteplování planety

Diagnóza, tedy příčina oteplování naší planety, je stanovena chybně. Problém není v atmosféře, ale na povrchu Země. Revoluční přístup k dekarbonizaci planety bude mít devastující následky.
Další články autora |
Proč se to zvrtlo? Trump čekal boxerský pás, ale Zelenskyj ukázal fotky se zajatci
Američtí představitelé začali věřit ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ačkoliv jejich...
Připravte si zásoby jídla na 72 hodin, vyzývá Evropská unie v nové strategii
Občané Evropské unie by si měli připravit zásoby jídla, které jim v případě nouze vydrží nejméně 72...
Bombové hrozby v Praze. Policie evakuovala tisíce lidí, odklonila dopravu
V Praze se ve čtvrtek večer uskutečnily masové evakuace kvůli nahlášeným bombám v pražské Lucerně a...
Táhněte do pr****! řve gynekoložka ve videu na pacientku. Teď jí hrozí trest
Gynekoložka ze středočeských Líbeznic čelí kritice poté, co vulgárně napadla jednu ze svých...
Daňové přiznání za rok 2024: využijte formuláře pro internetové podání
Jako každý rok i letos musí mnoho podnikatelů, drobných živnostníků i další osoby samostatně...
Víc států zvažuje poslat vojáky na Ukrajinu, Rusko o tom nerozhoduje, řekl Macron
Od naší zpravodajky v Paříži Zatím nenastal čas rušit sankce proti Rusku, které pokračuje v agresi proti Ukrajině. Po pařížském...
Trumpova administrativa zrušila rozhodnutí o konci financování Svobodné Evropy
Administrativa prezidenta Donalda Trumpa zrušila své předchozí rozhodnutí ukončit financování Rádia...
Armádní nábor netrápí jen Česko. Vázne v Austrálii a v USA ho zachraňují ženy
České armádě chybí tisíce profesionálů i záložníků a efektivní nástroje, jak zároveň na jedné...
Útočník pobodal v centru Amsterdamu pět lidí, jejich stav není znám
Pět lidí utrpělo zranění při čtvrtečním útoku nožem v centru Amsterdamu. Policie už útočníka...

Manažer krizové připravenosti
Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy
Praha