Tak kdo je tady vlastně toxickej?

Toxicita: odborný výraz, který nám tu během pár let vyrobil spoustu lidskýho odpadu. Je na čase jedna menší chemická úvaha.

Wikipedie definuje toxicitu jako "vlastnost chemických sloučenin spočívající ve vyvolání  otravy" u živých organismů. Předpokládám, že v kontextu psychologie tímto emočně nabitým slůvkem hodil po člověku jako první zdraví neškodný, nebo přímo zdraví prospěšný odborník.

Wikipedie dál uvádí, že toxicita  chemické látky závisí na:
1. jejích vlastnostech
2. dávce
3. vlastnostech organismu, který s nimi přijde do kontaktu

Když se popisuje toxický člověk, berou se v úvahu vždycky jen ty první dva body: nikdy ten poslední. Toxickej člověk je prostě objektivně toxickej. To jestli já nejsem dost silnej čelit někoho negativnímu naladění, egocentričnosti, neschopnosti empatie a věčnýmu si stěžování ostatních, to už je vedlejší.

V chemii existuje několik stupňů toxicity. Toxickej člověk je toxickej úplně nebo vůbec, nic mezi tím. A proto taky řešení musí být razantní: nic neřešit a vzít nohy na ramena. 

"Toxickej" člověk přitom vůbec nemusí být zlej. Ta negativita co z něj vyzařuje může být jen výsledek životních zkušeností a nemusí být neměnná. Utíkat by se mělo od podrazáků a zákeřnejch lidí co mají  v úmyslu ublížit. To, čemu se od nepaměti říká zlej člověk.

Ti, kdo tohle slovo rádi používají, mají rádi extrémy, a většinou sami sebe staví do protipólu. Neztrácejí čas pátráním po příčinách nebo snahou porozumět. Mají nízkej frustrační práh když jediný, co umí poradit, je pálit mosty.

Tak kdo je tady vlastně toxickej?

 

Autor: Kamila Branna | úterý 4.6.2019 11:26 | karma článku: 12,58 | přečteno: 390x