Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Rosického zradila achilovka! Sláva!

Přečetl jsem si  při zprávách z mistrovství, že Rosický má problémy s bolestmi achilovky. Úplně mě zarazila moje reakce na tu zprávu - mám toho radost! Co jsem to za necitu? A i svědomí se ozvalo: Co jsi to za člověka, že máš radost z cizích problémů? Co jsi to za Čecha, že máš radost z toho, že nebude moct podpořit náš český tým?

bolava achilovka - leva noha

Problém není ve škodolibosti nebo v tom, že mám radost z cizího neštěstí, ale v tom, že mě achilovka bolí taky. A hodně mě trápí. A říkám si, jestli bych neměl vyhledat lepší, zkušenější a samozřejmě dražší doktory. Já tu zprávu o Rosickém pochopil vlastně takto: Ani dobří doktoři mě bolesti achilovky nezbaví. Pokud si nepomůže tělo a dokud neodstraním to, co bolest způsobuje, tak mi nikdo ani ze slovutných doktorů nepomůže.

A tak si jen tak zapíšu to, jak vlastně moje bolest achilovky začala. Možná to někomu stejn2 postiženému pomže nebo mi zase on předá své zkušenosti. Hned začnu se samoléčbou, protože doktoři s tím vlastně nic nezvládnou :) Já jim věřím, že když se mi přetrhne, tak mi ji musí sešít. Spoléhám se na jejich diagnostické metody. Když mi ale řeknou, že nic špatného nenašli, že tam "prostě nic nemám", že to jen z jakýchsi neznámých důvodů bolí, tak jsou doktoři vedle. Bedlivě jsem četl všechny náznaky informací o Tomášově achilovce a dozvídal jsem se tedy: chce to klid, bacha aby to nepřešlo do horšího stadia...

Začalo to na Slovensku. Byl jsem na jakémsi školení až v Mikuláši a tam při ranním volnu šel běhat i další kluk. Tak jsme běželi spolu. Taky běhá dálkové tratě, maraton by chtěl taky zkusit, ale ještě se na něj necítí. Běželi jsme podél Váhu asi deset kilometrů. Parádní ranní protažení, krásná atmosféra u nádherné řeky. Problém byl v tom, že já měl nové botky a při běhu s Peterem se mi nechtělo zastavovat a tak jsem si hned první den udělal velkéí puchýře podél paty. V maratonkách to tedy dál nešlo a další dny jsem absolvoval v polobotkách. Ty mám vyšlapané, nikde mě netlačí, jsou i pohodlné. Peter se dost divil, v čem to běžím, ale víc se neptal. Polobotky mají hrozně tenkou podrážku a já vlasně běhal jen po takové tenké gumě. Všechno přitom vypadalo super, krásně jsme si zaběhali. Až při posledním běhu, kdy jsme běhali dost po suti z velkých šutrů, mě začala achilovka bolet. Poslední 4 kilometry jsem skučel, ale nechtěl kvůli Peterovi zpomalovat, tak jsem doběhl s ním. Snad to je jen dočasné, myslel jsem si.

Do maratonu mám ještě měsíc, to se všechno spraví. Ale nespravilo. Bolela, tak jsem přestal běhat. Týden. Pak znovu zkouška, jen kousek, ale ozvala se. To přeci nejde, já nemůžu se úplně nehýbat, mám před maratonem v Praze! Naštěstí achilovka vůbec nebolela na kole. Asi hlavně bolí při tom dlouhodobějším dopadu na patu. Tak začínám stejnou zátěž, co jsem měl naplánovanou na běh dělám na kole. Je to sice jiný pohyb, ale důležité je, aby tělo nepřestalo fungovat a řeklo si, že zleniví. Po dalším týdnu další pokus. Trochu se lepší. Tak si říkám, že to pomalinku zkusím i s během. Jen ranní kilometřík po trávě. Sláva! Jen malinko to bolí. Druhý den stejné, třetí zkouším dva kilometry. A je to tady. Bolest se objevuje. Ouha, JE TO ZASE TEDY. Nemohu jít do schodů, jak to bolí. Pajdám, když jdu. Je mi do breku. Já se chci hýbat! Tolika lidem nic není a nehýbou se. Já chci a nemůžu.

Jenom to kolo pořád jde. Při něm jsem ok. Tak jezdím na kole dávky podle tréninkového deníku na maraton. Tedy podle času, ne podle kilometrů. Už je jen 10 dnů do startu maratonu, risknu to. Nebudu vůbec běhat. Zátěž mám, všechno kromě achilovky funguje. Zkusím dva dny předem se proběhnout několik kilometrů a podle toho se rozhodnu, zda poběžím.

No a jak to dopadlo? Po dvou kilometrech achilovka říká, že je silnější než moje vůle. Bolí jak čert. A já brečím. Už jste viděli nějakého sportovce brečet? Tak dlouho jsem se připravoval na něco, co teď nemůžu. Tolik vůle, tolik času, tolik odříkání a najednou je to v háji. Viděl jsem slzy na tvářích fotbalistů, kteří se už už radovali z vítězství a na poslední chvíli kvůli jakési náhodě prohráli. A okolo ještě výská soupeř, oslavuje vítězství. Chápu, co prožívali. Tolik tomu věřili. Tolik jim věřili jejich blízcí a najednou NIC. Velké, všudypřítomné NIC. Slzy v očích lidí, kteří nejsou žádná ořezávátka.

Taky se nenechám jen tak něčím přemoct. Nepřemůže mě ledajaká nemoc, nenechám sebou manipulovat ve vztazích. Vím, co je to asertivita. Ale tady nešlo nic. Ještě jsem zašel za fyzioterapeutem, ten nějakým přístrojem po dlouhé době zjistil, že je všechno v pořádku, jen že tam mám malý zánět. Léčit to nejde, možná by pomohla rázová vlna. Tak alespoň vím, že si achilovka nevymýšlí.

Svůl lístek na maraton jsem prodal. Jsem na výsledkové listině, ale běžel to za mě někdo jiný.

Teď už je měsíc po maratonu. Zkusím jít si ráno vyběhnout. Pořád neběhám, vždy se po chvilce se ozve. Teď jsem čekal dlouhých 14 dní. Zkusím to zítra. Uvidíme, ozve se?

O tom snad v příštím článku.......

Autor: Ludek Bouska | neděle 1.7.2012 7:00 | karma článku: 13,75 | přečteno: 1972x
  • Další články autora

Ludek Bouska

Nakvašená sklenice a dvakrát kynutý chlebík

Peču doma chleba. Manželce trvalo asi rok než se vzdala své Šumavy. Teď ale spoléhá na to, že dvakrát týdně peču chleba a jiný už nechce. To je skvělé, ale současně závazek. Přeci jen to chvíli trvá. Je to můj příspěvek k vaření.

28.4.2020 v 21:56 | Karma: 15,96 | Přečteno: 795x | Diskuse| Osobní

Ludek Bouska

Nakvašená sklenice - jak si vyrobit svůj vlastní kvásek

Už jste viděli nakvašenou sklenici? Myslíte si, že sklenice nemůže kvasit? Ale může! Nakvašená sklenice, to je právě způsob přípravy domácího kvásku. Funguje mi takto už tři roky, mnoha lidem jsme kvásek už dali...

24.4.2020 v 22:29 | Karma: 19,22 | Přečteno: 1450x | Diskuse| Osobní

Ludek Bouska

Klacky pod nohama II

Psal jsem o klackách pod nohama - když se člověk o něco snaží, tak najednou mu začnou házet klacky pod nohy. Jak to ale vlastně je? Když se podívám na tu situaci znovu, tak mi připadá, že ty klacky pod nohy si házím já sám sobě...

5.1.2020 v 8:30 | Karma: 0 | Přečteno: 41x | Diskuse| Ostatní

Ludek Bouska

Začít podnikat v důchodu?

Začínám podnikat! Ale blíží se mi důchodový věk. Nebude to hned, ale důchod už klepe na dveře. Má to smysl? A mohu to já mezi těmi mlaďochy zvládnout? S těmi jejich kontakty po sociálních sítích, které jsou pro mě asociální?

17.12.2019 v 7:00 | Karma: 8,89 | Přečteno: 335x | Diskuse| Ostatní

Ludek Bouska

Klacky pod nohama

Zažili jste, když vám někdo "házel klacky pod nohy"? Používá se to obrazně, ale i prakticky je to docela nepříjemné. Asi si to někdy děláme sami, ale teď nevím - čeho je moc, toho je příliš...

14.12.2019 v 18:00 | Karma: 9,89 | Přečteno: 280x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Izrael v části jižní Gazy každý den na 11 hodin pozastaví vojenské operace

16. června 2024  7:38

Izraelská armáda v části jižního Pásma Gazy každý den na 11 hodin pozastaví vojenské operace, aby...

Střelec na předměstí Detroitu zranil devět lidí, poté spáchal sebevraždu

16. června 2024  7:11,  aktualizováno  7:21

Devět lidí, včetně nejméně dvou dětí, utrpělo zranění při střelbě na předměstí Detroitu Rochester...

Velké požáry ve středních Čechách: vzplála výroba pyrotechniky a sklad

14. června 2024  15:28,  aktualizováno  16.6 5:41

Středočeští hasiči zasahují u dvou velkých požárů. V obci Praskolesy poblíž Hořovic na Berounsku...

Převrat v britské politice? Nacionalisté v průzkumech poráží vládní stranu

16. června 2024

Premium Do britských parlamentních voleb zbývají ani ne tři týdny a vypadá to na velký propadák vládních...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 78
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 970x
Koučink hrou - hrajeme si na změnu. Kdo si hraje nezlobí!

Pracuji s lidmi na změně. Změnit něco potřebujeme každý. A většině z nás se to nedaří. Změna je život! To víme, ale i změna typu jo-jo efektu patří k životu. Chceme se změnit a zůstáváme stále stejní... Pojďte si hrát!

Mám stránky 333coaching.cz. 

Nechci psát rady pro druhé, ale to, co vychází z mé osobní zkušenosti. Co jsem prožil a zakusil na sobě. Jen to má sílu, to funguje. Pokud to nepomůže mě samotnému, nemám právo to nabízet druhým.

Přečetl jsem spoustu dobře míněných příruček. Málokdy za nimi ale byl osobní prožitek autora. Pisatelé píší proto, aby psali ne aby sdělovali, co prožili.

Psaní je pro mně nacházením sama sebe. Ta slova jsou moje myšlenky a tím kousek mě samotného. Možná by šlo podobně jako při detekci krve podle slov určit DNA autora. To, co píšu je moje DNA. Asi tam bude i spousta chyb. Nejsem dokonalý. Některé věty bych možná znovu nenapsal. Měním se. Snažím se o osobní růst, i když je to někdy těžké. Možná bych taky za všechny svoje názory nedal ruku do ohně. Nejsem neomylný.

Stává se mi, že mě reakce čtenářů dovedou k jinému uvažování. Třeba to zabolí, ale pomáhá mi to. Moc mi ta zpětná vazba pomáhá. Díky za ní.