Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zelená Zubová nebo rudá Zubovová?

Nikdy jsem neměl v plánu stát se investigativním bloggerem a nehodlám na tom nic měnit. Dostal jsem se však k některým informacím, které mě v souvislosti s událostmi poslední doby velice znepokojily. Zpozornět by měl nejenom předseda zelených Martin Bursík. Je dost dobře možné, že poslankyně Strany zelených Olga Zubová je něco mnohem horšího než, řečeno slovy klasika, „kus dobytka“...

Paní poslankyně Zubová v poslední době výrazně vyčnívá z řady. A nejde ani tak o její záporný postoj k radaru jako spíš o její naprosto absurdní a skandální chování při volbě prezidenta. Celá věc naneštěstí vyšuměla do ztracena, protože ji přebilo Bursíkovo – dle mého názoru opravdu nešťastné – vyjádření o „krávě“. Co když ale nejsou excesy poslankyně Zubové jen náhodné? Klíčem k jejich pochopení by mohl být její manžel Vladimir Zubov.

Tento člověk se jako občan SSSR dostal do bývalého Československa hluboko před rokem 1989. Vystudoval tu, oženil se a zůstal. Pro dříve narozené: něco takového bylo před rokem 1989 doslova zázrakem. Je také otázkou, zda pan Zubov v Rusku vůbec absolvoval povinnou základní vojenskou službu – pokud ne, bylo by to opět něco zcela neslýchaného. No ale ať to bylo tak nebo tak, Vladimir Zubov působil jako učitel dějepisu a ruštiny v Kutné Hoře, v 90. letech podnikal a nyní je znám jako malíř. Když se podíváte na jeho webové stránky (viz odkaz níže), všimnete si, že má styky v nejvyšších politických kruzích.

Minulost pana Zubova je velice podezřelá a v souvislosti s nepochopitelným chováním jeho manželky mě napadá možná paranoidní otázka – nepracuje snad pan Zubov pro Rusko? A nepracoval pro něj vlastně celou dobu, co byl u nás? Prostřednictvím své manželky by měl nyní otevřenou cestu k informacím z nejvyšší politiky. Jak bylo vidět, mohl by ji i účinně ovlivňovat – např. dostat na Hrad Putinova oblíbence Václava Klause. A nepokouším se domyslet, co by se mohlo dít, kdyby se – chraň nás ruka Páně – paní Zubovová alias Zubová stala ministryní.

Můj vztah ke Straně zelených je silně ambivalentní, zejména pro její iracionální postoje k ochraně životního prostředí (energetika aj.). Ale bylo by mi opravdu líto, kdyby si tato strana vylámala zuby zrovna na manželech Zubovových. Této dvojici bych se – být ministrem Bursíkem anebo českými novináři – podíval na zoubek opravdu důkladně!

Odkaz: http://www.zubov.cz/

Poznámka autora: Text tohoto článku je spekulací. Jeho cílem nebylo poškozovat cizí práva, ale bránit svobodu a demokracii v České republice. Ve světě Putinjugend a řady nehorázných vyjádření od vychlastaných exsovětských generálů a ministra Lavrova se o ni začínám tak trochu bát.

Autor: Jan Borovička | čtvrtek 10.4.2008 10:56 | karma článku: 33,36 | přečteno: 5311x
  • Další články autora

Jan Borovička

Znesvěcení Rudého náměstí musí být potrestáno!!!

Drzost nikým nevolených aktivistů, levičáků a zastánců různých falešných -ismů nezná hranic. Jedna taková skupina rozehrála své nekalé rejdy na Rudém náměstí v Moskvě.

25.8.2013 v 19:45 | Karma: 24,64 | Přečteno: 2214x | Diskuse| Ostatní

Jan Borovička

Epigram "Vladimír a Livia"

Na hrubý pytel hrubá záplata. Ale podobnost se skutečností je samozřejmě jen čistě náhodná. Varování: ve verších padají sprostá slova, takže by je neměl nikdo číst!

13.8.2013 v 10:36 | Karma: 30,92 | Přečteno: 1932x | Diskuse| Politika

Jan Borovička

Více cedníků na hlavu, prosím!

Brněnský občan Lukáš Nový se na dočasný občanský průkaz nechal vyfotit s cedníkem na hlavě – je totiž pastafarián. Když jsem tuto informaci našel na internetu, udělalo mi to radost hned dvakrát. Jednak vždycky rád vidím, když z Brna dorazí do Prahy něco sympatického. Neděje se to často a bohužel to obvykle nemá dlouhého trvání, protože všechno pozitivní dokáže alespoň v mém případě hluboko do země zadupat svými blogy kolega Paulczynski. No ale to nechme stranou: největší radost mám z toho, že pastafariáni už začínají vystrkovat špagety i v Česku.

2.8.2013 v 9:35 | Karma: 30,90 | Přečteno: 2689x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Kdo může za povodně?!

Voda opadá a započal hon na čarodějnice - kdo může za povodně? Odpověď na tuto otázku má skoro každý, nikdy tu nebylo tolik vodohospodářů.

11.6.2013 v 8:08 | Karma: 42,92 | Přečteno: 6266x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Klausova opice zase perlí

Petr Hájek, hradní exkancléř, co není z opice, ve čtvrtečním diskusním pořadu Máte slovo hovořil o používání „zdravého rozumu“. Vyprsknul jsem při tom smíchy – jak Hájek může vypustit z úst něco takového, když právě jím vedený internetový server protiproud.cz zdravý rozum brutálně znásilňuje?

10.6.2013 v 8:08 | Karma: 33,66 | Přečteno: 3079x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Žhářství, agrese, vyhrožování rodině. Úředníci se bojí, lidé na ně útočí

24. června 2024

Premium Mají dohlížet na to, aby děti vyrůstaly v co nejbezpečnějším a nejlaskavějším prostředí,...

USA zaspaly. Čínská přístavní strategie funguje, přebírá si přístav v Peru

24. června 2024

Premium Klidné jihoamerické městečko se za čínské peníze brzy promění v obří přístav, který změní...

Útok na Krymu zranil na 150 lidí. Rusové kvůli dodávkám střel viní USA

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  23:14

Sledujeme online Ukrajina v neděli na území okupované Ruskem vyslala desítky bezpilotních letounů. V Sevastopolu na...

Neznámí útočníci stříleli v Rusku, cílem byla synagoga, kostel a policejní post

23. června 2024  18:55,  aktualizováno  22:58

Ve městě Derbent v ruském Dagestánu skončila aktivní fáze protiteroristické operace, píše...

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...

  • Počet článků 129
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7785x
Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.