Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zelená matka a zelený fracek

Zelení chystají sjezd a budou vybírat nové stranické vedení. Volba zřejmě rozhodne, kam se strana dále vydá. Když vítezství připadne Daně Kuchtové, bude to cesta buď na politický hřbitov, nebo do socialistico-komunistického područí. A to bych opravdu nerad...

Foto: Jan Borovicka

Stranu zelených (SZ) jsem nevolil, ale její nedávné vyvstání z popela na české politické scéně jsem sledoval se zájmem. Martin Bursík mi je relativně sympatický, a to, že se podařilo utvořit víceméně funkční partnerství s ODS, a tedy orientovat zelené na pravo od středu, považuji za jeho velký úspěch a naději do budoucna. Modří mě neskutečně štvou (stejně jako rudí a černí), a tak bych možná překousl aktivity pochybných individuí napojených na ruské agenty a některé nehorázné pitomosti, které jsou ze strany slyšet (např. odpor k jádru) a se skřípěním zubů jí dal svůj hlas ve volbách – celý život stejně volím jen nějaké to menší zlo.

Významnou osobou SZ je bývalá jihočeská matka Dana Kuchtová, která si pod svá křídla vzala jistého Matěje Stropnického, kterému teče po bradě mléko spíše rudé, než zelené. Tato dvojice by se v případě úspěchu ve volbách mohla stát efektivním hrobařem všeho pozitivního, co tu za poslední dobu vzniklo. Proč?

Už pouze skutečnost, že paní Kuchtová je bývalou předsedkyní Jihočeských matek, ji vyřazuje z okruhu soudných lidí schopných chápat problematiku ochrany životního prostředí. Fakt, že v aktivitách tohoto hnutí hrál roli rakouský kapitál, ji podle mého názoru morálně diskvalifikuje. Souhlasím s řadou tvrzení uvedených na internetové stránce "antikuchtova.cz", a to zejména s tím, že její osoba SZ nesjednocuje, ale rozděluje.

O existenci pana Matěje Stropnického jsem se dozvěděl teprve nedávno z tisku, kde s ním byla uveřejněna celá řada rozhovorů. Upřímně řečeno, tenhle výrostek mě neskutečně irituje. Znám X lidí, se kterými by měla média dělat rozhovory – něco vědí a něco, na rozdíl od Matěje Stropnického, v životě dokázali. Ale to ne, musíme dělat rozhovory s někým jen proto, že vystupuje jako drzý a rozmazlený fracek. Zajímáme se o někoho, kdo neumí nic jiného, než na sebe upozorňovat hysterickou destruktivní opozicí. Proboha, a co je pan Stropnický za experta na životní prostředí?! Pokud vím, studuje jakési sociální pavědy (žurnalistiku a ještě něco takového). A navíc si přivydělává jako netalentovaný herec (což samo o sobě není nic špatného, leč o mnohém to vypovídá). Byl vůbec někdy v lese? Ví co jsou těžké kovy, podkorunové srážky, suchá a mokrá depozice, zná izotopy uranu, kyslíku, vodíku, a jejich aplikace? Ví co je struska, asimilační nitrátová redukce, ví jaké jsou normální koncentrace kadmia v půdách nebo jak eutrofizace škodí velkým houbám? Opravdu pochybuji...

Co je však zásadní a pro oba výše diskutované rádoby politiky společné – nejsou schopní kompromisu (tzv. „umění možného“) – nejsou politiky, ale stále jen občanskými aktivisty. Členská základna SZ by tedy měla vzít rozum do hrsti a volit Martina Bursíka.

PS: Ehm, proč nikdo neudělá rozhovor se mnou??? Já jsem problematiku životního prostředí alespoň vystudoval, dokonce publikuji v oboru! Ale já to chápu – jsem jen odrbaný vědecký pracovník (nejsou prachy) s druhořadým ksichtem (jestli jsem si přidal, tak sorry)...

Autor: Jan Borovička | pondělí 1.9.2008 9:09 | karma článku: 33,73 | přečteno: 3510x
  • Další články autora

Jan Borovička

Znesvěcení Rudého náměstí musí být potrestáno!!!

Drzost nikým nevolených aktivistů, levičáků a zastánců různých falešných -ismů nezná hranic. Jedna taková skupina rozehrála své nekalé rejdy na Rudém náměstí v Moskvě.

25.8.2013 v 19:45 | Karma: 24,64 | Přečteno: 2213x | Diskuse| Ostatní

Jan Borovička

Epigram "Vladimír a Livia"

Na hrubý pytel hrubá záplata. Ale podobnost se skutečností je samozřejmě jen čistě náhodná. Varování: ve verších padají sprostá slova, takže by je neměl nikdo číst!

13.8.2013 v 10:36 | Karma: 30,92 | Přečteno: 1931x | Diskuse| Politika

Jan Borovička

Více cedníků na hlavu, prosím!

Brněnský občan Lukáš Nový se na dočasný občanský průkaz nechal vyfotit s cedníkem na hlavě – je totiž pastafarián. Když jsem tuto informaci našel na internetu, udělalo mi to radost hned dvakrát. Jednak vždycky rád vidím, když z Brna dorazí do Prahy něco sympatického. Neděje se to často a bohužel to obvykle nemá dlouhého trvání, protože všechno pozitivní dokáže alespoň v mém případě hluboko do země zadupat svými blogy kolega Paulczynski. No ale to nechme stranou: největší radost mám z toho, že pastafariáni už začínají vystrkovat špagety i v Česku.

2.8.2013 v 9:35 | Karma: 30,90 | Přečteno: 2688x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Kdo může za povodně?!

Voda opadá a započal hon na čarodějnice - kdo může za povodně? Odpověď na tuto otázku má skoro každý, nikdy tu nebylo tolik vodohospodářů.

11.6.2013 v 8:08 | Karma: 42,92 | Přečteno: 6266x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Klausova opice zase perlí

Petr Hájek, hradní exkancléř, co není z opice, ve čtvrtečním diskusním pořadu Máte slovo hovořil o používání „zdravého rozumu“. Vyprsknul jsem při tom smíchy – jak Hájek může vypustit z úst něco takového, když právě jím vedený internetový server protiproud.cz zdravý rozum brutálně znásilňuje?

10.6.2013 v 8:08 | Karma: 33,66 | Přečteno: 3079x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

GLOSA: Slunce, seno, Euro. Zoufalí evropští lídři vzývají fotbalový úspěch

19. června 2024

Začátek července? To mělo být fotbalové Euro, Wimbledon, povalování se na gauči při sledování krás...

Útočník s nožem napadl v Praze šest lidí, dva zranil. Policie muže zadržela

19. června 2024  16:46,  aktualizováno  17:38

Policie zasahovala u případu napadení šesti lidí v Praze 7 v Argentinské ulici. Vážně zraněného...

Bouře nad Českem. Moravou prošla supercela s kroupami

19. června 2024  7:56,  aktualizováno  17:25

Nad Moravou prošla intenzivní supercela. Zasáhla pomezí Pardubického a Olomouckého kraje. Ještě...

V Praze je nová magnetická rezonance. Vyšetří od hlavy po patu

19. června 2024  16:25,  aktualizováno  17:18

Ve středu otevřela poliklinika Agel na Praze 2 nové pracoviště magnetické rezonance. „Jsme...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 129
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7785x
Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.