Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Srovnejte Oulického haciendu se zemí!

Jistý pan Oulický, vlivný člen ODS, si na území CHKO České středohoří postavil rozsáhlé rodinné sídlo. Problém je, že část postavil načerno.

Dotycna cerna stavba v CHKO.CT 24

O celé kauze informovala média. Oulický vystavěl v Moravanech na Ústecku  kolem svého domu obří zeď a já nevím, co ještě, bez vědomí správy CHKO a aniž požádal o povolení. Těsně před tím, než stavební úřad v Trmicích rozhodl, že bude muset černé stavby zbourat, převzal věc za podivných okolností krajský úřad. Jak se zdá, vše směřuje k tomu, že celá kauza bude zametena v tichosti pod koberec, proběhne dodatečná kolaudace a nic se bourat nebude.


Proč? Pan Oulický je velké zvíře, pan Někdo, zatímco většina z nás – bez peněz a bez politických kontaktů – jsem proti němu podlidi. Kdybychom porušili podobným způsobem zákon, úřady by s námi nemilosrdně zametly. Pokud ale zákon překročí milionář s legitimací modrého ptáka (nebo i s jinou, ono je to v naší banánové republice jedno), vše se dá vyřešit k jeho konečné spokojenosti.


Pozoruhodné je, že praktiky pana Oulického nechávají špičky ODS v klidu. Např. podle místopředsedy regionální ODS Radka Vonky je celá kauza soukromou věcí pana Oulického. To asi pan místopředseda spadl z hodně vysoké višně. Pokud pan Oulický porušil zákon způsobem, jak jej prezentovala média, rozhodně to není jen jeho věc, je to věc i celé ODS – když její člen tak očividně a záměrně překračuje zákon. (A co kdyby ještě třeba sexuálně zneužíval malé děti, také by to byla jeho soukromá věc, pane politický rozumbrado?) Exministr Gandalovič hovořil ke kauze podobně jako jeho citovaný stranický kolega a prý ještě několikrát zdůraznil, že „s úřady je těžká řeč“.


Hmmm, tak to je taky perla! Všichni občané, kteří kdy něco potřebovali od byrokratů, dobře vědí, jak to na úřadech chodí, pane exministře. Problém je v tom, že ti se na rozdíl od politických exponentů musí s úřady vypořádat a žádná velkorysá řešení pro ně nejsou připravena. Pokud se ukáže, že pan Oulický skutečně záměrně porušil zákon s tím, aby dosáhl svého, slušná politická strana by jej měla bez milosti vyrazit, protože takové věci se prostě ve slušné společnosti nedělají.


Mám ale obavu, že v tomto mafiánském kapitalismu (touhle sousloví jsem neměl rád, ale v průběhu let jsem pochopil, že je skutečně výstižné) celá kauza opět vyšumí a bourat se nebude. Je třeba říci, že Oulického případ není ojedinělý a od politiků už jsme v minulosti slyšeli věty jako „ona je to sice černá stavba, ale teď už by přece byla škoda to bourat“ – vzkaz občanům: buďte s politiky zadobře a s plnou peněženkou vám nakonec všechno projde, bez obav!


Podobné kauzy jsou jasnou ukázkou selhání demokratického zřízení, kdy se přes očividnou špínu a levotu nedočkáme spravedlnosti, gaunerům všechno prochází. Před časem byla na politiky metána vejce. Zdá se, že brzy nastane čas vzít do rukou krumpáč..!


Konečné rozhodnutí v této kauze by mělo padnout během několika týdnů.

Autor: Jan Borovička | pondělí 3.8.2009 9:09 | karma článku: 33,78 | přečteno: 5249x
  • Další články autora

Jan Borovička

Znesvěcení Rudého náměstí musí být potrestáno!!!

Drzost nikým nevolených aktivistů, levičáků a zastánců různých falešných -ismů nezná hranic. Jedna taková skupina rozehrála své nekalé rejdy na Rudém náměstí v Moskvě.

25.8.2013 v 19:45 | Karma: 24,64 | Přečteno: 2214x | Diskuse| Ostatní

Jan Borovička

Epigram "Vladimír a Livia"

Na hrubý pytel hrubá záplata. Ale podobnost se skutečností je samozřejmě jen čistě náhodná. Varování: ve verších padají sprostá slova, takže by je neměl nikdo číst!

13.8.2013 v 10:36 | Karma: 30,92 | Přečteno: 1932x | Diskuse| Politika

Jan Borovička

Více cedníků na hlavu, prosím!

Brněnský občan Lukáš Nový se na dočasný občanský průkaz nechal vyfotit s cedníkem na hlavě – je totiž pastafarián. Když jsem tuto informaci našel na internetu, udělalo mi to radost hned dvakrát. Jednak vždycky rád vidím, když z Brna dorazí do Prahy něco sympatického. Neděje se to často a bohužel to obvykle nemá dlouhého trvání, protože všechno pozitivní dokáže alespoň v mém případě hluboko do země zadupat svými blogy kolega Paulczynski. No ale to nechme stranou: největší radost mám z toho, že pastafariáni už začínají vystrkovat špagety i v Česku.

2.8.2013 v 9:35 | Karma: 30,90 | Přečteno: 2689x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Kdo může za povodně?!

Voda opadá a započal hon na čarodějnice - kdo může za povodně? Odpověď na tuto otázku má skoro každý, nikdy tu nebylo tolik vodohospodářů.

11.6.2013 v 8:08 | Karma: 42,92 | Přečteno: 6266x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Klausova opice zase perlí

Petr Hájek, hradní exkancléř, co není z opice, ve čtvrtečním diskusním pořadu Máte slovo hovořil o používání „zdravého rozumu“. Vyprsknul jsem při tom smíchy – jak Hájek může vypustit z úst něco takového, když právě jím vedený internetový server protiproud.cz zdravý rozum brutálně znásilňuje?

10.6.2013 v 8:08 | Karma: 33,66 | Přečteno: 3079x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Město duchů Kirjat Šmona. Ostřelovaný sever Izraele, o němž se nemluví

23. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Domy zničené raketami a dělostřeleckými granáty, žáci, kteří nemohou složit maturitu, požáry...

Rajchl má sponzory, kteří o darech nic nevědí. Pokud jdou vůbec dohledat

23. června 2024

Premium Strany a koalice musely tři dny před evropskými volbami zveřejnit na svých webových stránkách...

Prach bitvy opláchl v Suezu, jeho fotka stvrdila bleskový triumf Izraele

23. června 2024

Seriál Izraelský voják s tmavýma očima a zářivým úsměvem se stal ze dne na den hrdinou svého národa....

Egypt odebral licence 16 firmám kvůli pouti do Mekky, klienti měli běžná víza

22. června 2024  21:50

Egyptský premiér Mustafá Madbúlí v sobotu nařídil, aby bylo zbaveno licence šestnáct cestovních...

  • Počet článků 129
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7785x
Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.