Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Prehedvickovano?! Rozhodně ano!

O jistém bloggerovi, který si říká Ross Hedvicek, a jehož posláním se stalo terorizovat vlastníky emailových schránek.

Nevím, kdy to bylo poprvé, ale už je to možná i pár let, co jsem ve své emailové schránce nalezl první zprávu od jakéhosi Hedvicka, o kterém jsem nikdy před tím neslyšel. Otevřel jsem ji a jak se ukázalo, poslal mi nějaký politicky orientovaný text – skončil v koši během pár vteřin.

Nicméně zprávy od něj mi chodily dál, přestože jsem se několikrát pokusil o vyřazení z databáze, což autor na konci každého svého emailu nabízel. Když pokus  vyřazení z databáze selhal asi už popáté, nechal jsem toho. Zprávy od pana Hedvicka chodily dál, sem tak jsem nějakou v rychlosti prolétl, abych pochopil, že podle tohoto pána jsou obyvatelé ČR většinou cosi jako stupidní  hovada, která se neumějí chovat, chybí jim slušnost, atd. Jeho zprávy mi postupně začaly chodit na všechny mé emailové adresy – soukromé i pracovní – a co mě fascinovalo: první email, který mi přišel na pracoviště prakticky pár hodin po založení adresy, byl právě od pana Hedvicka; no jak to ten chlap dělá?! V současnosti už pan Hedvicek vyřazení z databáze ani nenabízí, proč by to taky dělal...

Jak jsem se časem dozvěděl, jméno pana Hedvicka a jeho aktivity jsou známé celé řadě mých přátel, protože i jim jeho zprávy chodí. Prakticky všem – včetně mě – vadí, že nás bombarduje svými zprávami, o které nemáme zájem, ale nic proti tomu nemůžeme dělat. Tenhle „stav věcí“ mi vadí už dost dlouho, ale když mi před nedávnem přišel email s označením „Prehedvickovano? Nemyslim.“, opravdu už bych šel pro facky, kdyby bylo komu rozdávat!

Pan Hedvicek se ve svých článcích profiluje jako vysoce morální bytost – nicméně rozesíláním svých pamfletů lidem, kteří o ně nestojí, a kteří ani nemají možnost se jim bránit, se dopouští morálně zvrhlého jednání, totiž teroru a šikany! Nevyžádaná pošta čili SPAM, ať už obchodně či jinak zaměřená, není ničím jiným, než druhem terorizmu. Původce SPAMu je terorista a s jako takovým by s ním mělo být nakládáno.

Ať si pan Hedvicek myslí, píše a blábolí, co chce – na to má v demokracii právo. Ať si založí blogy, webové stránky, ať píše a vydává knihy, mě je to úplně fuk, ale ať mi už nepíše žádné maily, já o ně nestojím (to je zase moje právo), vadí mi, ukrádají mi čas, vysávají ze mě energii, je mi špatně od žaludku, jen je vidím! V demokracii a slušné společnosti je svoboda omezena svobodou druhého. Kdyby se na světě našlo jen 1000 takových Hedvicků, denně bychom mazali další desítky nevyžádaných zpráv – bylo by to normální? Rozhodně ne!
 
Představa, že denně dostávám ještě nevyžádané výlevy např.  od Rathů, Paroubků, Ransdorfů, Klausů, Jacques (jak se to skloňuje, proboha!?), Zubovových, Čunků, Drymlů, Machů, Tlustých,  Langrů apod. mě naplňuje naprostým DĚSEM!!! 

Naneštěstí jsme však na pana Hedvicka krátcí – nedosáhneme na něj. Je to zbabělec schovaný kdesi v anonymitě internetu, může i nadále vstupovat do našich životů a škodit. A je tak smutnou ukázkou toho, jak dobrá a užitečná věc, kterou je internet, může být zneužita jediným podlým zákeřníkem...

Autor: Jan Borovička | pondělí 4.5.2009 9:09 | karma článku: 39,59 | přečteno: 11323x
  • Další články autora

Jan Borovička

Znesvěcení Rudého náměstí musí být potrestáno!!!

Drzost nikým nevolených aktivistů, levičáků a zastánců různých falešných -ismů nezná hranic. Jedna taková skupina rozehrála své nekalé rejdy na Rudém náměstí v Moskvě.

25.8.2013 v 19:45 | Karma: 24,64 | Přečteno: 2213x | Diskuse| Ostatní

Jan Borovička

Epigram "Vladimír a Livia"

Na hrubý pytel hrubá záplata. Ale podobnost se skutečností je samozřejmě jen čistě náhodná. Varování: ve verších padají sprostá slova, takže by je neměl nikdo číst!

13.8.2013 v 10:36 | Karma: 30,92 | Přečteno: 1931x | Diskuse| Politika

Jan Borovička

Více cedníků na hlavu, prosím!

Brněnský občan Lukáš Nový se na dočasný občanský průkaz nechal vyfotit s cedníkem na hlavě – je totiž pastafarián. Když jsem tuto informaci našel na internetu, udělalo mi to radost hned dvakrát. Jednak vždycky rád vidím, když z Brna dorazí do Prahy něco sympatického. Neděje se to často a bohužel to obvykle nemá dlouhého trvání, protože všechno pozitivní dokáže alespoň v mém případě hluboko do země zadupat svými blogy kolega Paulczynski. No ale to nechme stranou: největší radost mám z toho, že pastafariáni už začínají vystrkovat špagety i v Česku.

2.8.2013 v 9:35 | Karma: 30,90 | Přečteno: 2687x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Kdo může za povodně?!

Voda opadá a započal hon na čarodějnice - kdo může za povodně? Odpověď na tuto otázku má skoro každý, nikdy tu nebylo tolik vodohospodářů.

11.6.2013 v 8:08 | Karma: 42,92 | Přečteno: 6266x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Klausova opice zase perlí

Petr Hájek, hradní exkancléř, co není z opice, ve čtvrtečním diskusním pořadu Máte slovo hovořil o používání „zdravého rozumu“. Vyprsknul jsem při tom smíchy – jak Hájek může vypustit z úst něco takového, když právě jím vedený internetový server protiproud.cz zdravý rozum brutálně znásilňuje?

10.6.2013 v 8:08 | Karma: 33,66 | Přečteno: 3079x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Evropu čeká vlna veder, dorazí i do Česka. Ve Španělsku čekají 45 stupňů

11. června 2024  15:34,  aktualizováno  15:49

Teploty v Evropě od víkendu výrazně vzrostou. Od pondělí do čtvrtka příštího týdne bude letní až...

Ve Francouzských Alpách zahynuli dva Češi, v silném proudu se s nimi převrátil raft

18. června 2024  9:39,  aktualizováno  9:57

Dva čeští občané přišli o život při nehodě raftu ve Francouzských Alpách. Nehoda se stala v pondělí...

Z novel o televizních poplatcích zmizí povinnost hlásit uživatele internetu

18. června 2024  9:25

Ministerstvo kultury odstraní z mediálních novel povinnost firem hlásit České televizi a Českému...

Požár stodoly na Rychnovsku přeskočil na sousední dům, při zásahu se zranil hasič

18. června 2024  9:15

Požár stodoly a střechy přilehlého obytného domu v Pěčíně na Rychnovsku v noci na pondělí způsobil...

Výborný: Jurečka by měl ministrem zůstat, v krajích i Senátu chceme posílit

18. června 2024

Premium Lidovci v eurovolbách své dva mandáty neobhájili. Pokud jejich předseda Marian Jurečka dodrží svůj...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 129
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7784x
Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.