Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jsem bezohlednej primitiv – jsem Sparta!

Bombový útok, zasedání Mezinárodního měnového fondu, náledí? Pche! Na kolaps dopravy a nasazení stovek policistů (možná i ve člunu, o koních a psech nemluvě), desítek vozidel a vrtulníku stačí pár hošanů ve stádu pochodujících Prahou!

Sieg heil!Michal Šula, MF DNES

Jít na fotbal nebo na hokej? V pořádku! Stejně tak jako jít do Národního na Prodanou nevěstu nebo do Vagónu na koncert. Nebo na výroční schůzi spolku včelařů do Bráníka. Část našich "spoluobčanů" však potřebuje dát svou hodnotovou orientaci patřičně najevo.

Domů jsem včera přišel pozdě, protože tramvaje i autobusy v Praze od náměstí Míru ve směru do Vršovic a naopak nabíraly nehorázná zpoždění. A to pouze proto, že Prahou procházel průvod hrstky individuí s odznaky jistého pražského sportovního klubu. Ploužili se schválně prostředkem ulice a pokřikovali  cosi o homosexuálním orálním sexu a také "JUDE Slavie"! Na podrážděné projevy bezmocných přihlížejících občanů na cestě z práce (což byl i můj případ) reagovali pokřikováním vulgárností a gesty, kterými jako by chtěli naznačit, že Kalousek je jednička. Kolem nich pochodovaly desítky těžkooděnců, za průvodem jelo několik velkých policejních aut, na každé křižovatce stáli policisté zastavujících dopravu a nad tím vším kroužila helikoptéra.

Byv nedobrovolným pozorovatelem této frašky, těžko jsem potlačoval vztek. Kolik tohle všechno nás, daňové poplatníky, stojí? Co je mi potom, že 22 metrosexuálů bude někde 90 minut čutat do meruny? Fotbalové kluby mají peněz jistě dost – o platu průměrného čutálisty by si mnozí lidé, kteří této společnosti přináší skutečné hodnoty, mohli nechat jen zdát. Pošle Spartě za tuto akci naše policie účet? Nebo od každého povykujícího "fanouška" z tohoto davu vybere "doprovodné" na stadion?  A co můj čas? Co mých 45 minut? Co mě má kdo co zdržovat?

Tady nejde o žádnou politiku, lidská práva, opičí práva, pracovní místa, poplatky u doktora – nejde absolutně o nic. Jen o hloupej fotbal. Proč policie nezasáhne a neodkáže ta individua, tam kam patří, tedy přinejmenším na chodník? Pokud takhle půjdu já na schůzi houbařů, budu pořvávat "ROSTOU! ROSTOU!" a máchat košíkem, policie mě nedoprovodí na schůzi, ale k sobě na služebnu. A když se budu bránit, dostanu pravděpodobně i nakládačku.

Bylo by chybou se domnívat, že text je zaměřen proti Spartě – je mi ukradená úplně stejně, jako všechno ostatní, co má co společného s kopačkou. Nepochybuji o tom, že je to leckde podobné. Ale o derby Slavie se Spartou se někdy mluví jako o souboji pražských "S". Podle projevů některých "fandů" by však člověk soudil, že jde o souboj, kde na jedné straně stojí spíše "SS".

PS: Pokud tento blog čte nějaký odpovědný funkcionář ze Sparty, budu rád, když mi uhradí 45 ztracených minut. Cena mého času je 1000 Kč na hodinu. Omluvný dopis je možné zaslat na mou emailovou adresu, číslo účtu sdělím obratem.

Autor: Jan Borovička | pátek 2.4.2010 9:09 | karma článku: 44,51 | přečteno: 10922x
  • Další články autora

Jan Borovička

Znesvěcení Rudého náměstí musí být potrestáno!!!

Drzost nikým nevolených aktivistů, levičáků a zastánců různých falešných -ismů nezná hranic. Jedna taková skupina rozehrála své nekalé rejdy na Rudém náměstí v Moskvě.

25.8.2013 v 19:45 | Karma: 24,64 | Přečteno: 2214x | Diskuse| Ostatní

Jan Borovička

Epigram "Vladimír a Livia"

Na hrubý pytel hrubá záplata. Ale podobnost se skutečností je samozřejmě jen čistě náhodná. Varování: ve verších padají sprostá slova, takže by je neměl nikdo číst!

13.8.2013 v 10:36 | Karma: 30,92 | Přečteno: 1932x | Diskuse| Politika

Jan Borovička

Více cedníků na hlavu, prosím!

Brněnský občan Lukáš Nový se na dočasný občanský průkaz nechal vyfotit s cedníkem na hlavě – je totiž pastafarián. Když jsem tuto informaci našel na internetu, udělalo mi to radost hned dvakrát. Jednak vždycky rád vidím, když z Brna dorazí do Prahy něco sympatického. Neděje se to často a bohužel to obvykle nemá dlouhého trvání, protože všechno pozitivní dokáže alespoň v mém případě hluboko do země zadupat svými blogy kolega Paulczynski. No ale to nechme stranou: největší radost mám z toho, že pastafariáni už začínají vystrkovat špagety i v Česku.

2.8.2013 v 9:35 | Karma: 30,90 | Přečteno: 2689x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Kdo může za povodně?!

Voda opadá a započal hon na čarodějnice - kdo může za povodně? Odpověď na tuto otázku má skoro každý, nikdy tu nebylo tolik vodohospodářů.

11.6.2013 v 8:08 | Karma: 42,92 | Přečteno: 6266x | Diskuse| Společnost

Jan Borovička

Klausova opice zase perlí

Petr Hájek, hradní exkancléř, co není z opice, ve čtvrtečním diskusním pořadu Máte slovo hovořil o používání „zdravého rozumu“. Vyprsknul jsem při tom smíchy – jak Hájek může vypustit z úst něco takového, když právě jím vedený internetový server protiproud.cz zdravý rozum brutálně znásilňuje?

10.6.2013 v 8:08 | Karma: 33,66 | Přečteno: 3079x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Žhářství, agrese, vyhrožování rodině. Úředníci se bojí, lidé na ně útočí

24. června 2024

Premium Mají dohlížet na to, aby děti vyrůstaly v co nejbezpečnějším a nejlaskavějším prostředí,...

USA zaspaly. Čínská přístavní strategie funguje, přebírá si přístav v Peru

24. června 2024

Premium Klidné jihoamerické městečko se za čínské peníze brzy promění v obří přístav, který změní...

Útok na Krymu zranil na 150 lidí. Rusové kvůli dodávkám střel viní USA

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  23:14

Sledujeme online Ukrajina v neděli na území okupované Ruskem vyslala desítky bezpilotních letounů. V Sevastopolu na...

Neznámí útočníci stříleli v Rusku, cílem byla synagoga, kostel a policejní post

23. června 2024  18:55,  aktualizováno  22:58

Ve městě Derbent v ruském Dagestánu skončila aktivní fáze protiteroristické operace, píše...

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...

  • Počet článků 129
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7785x
Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.