Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Volba prezidenta: pěšky jako za vozem.

Nerad bych ve vás vzbudil pocit, že nejlepší bude našeho prvního "lidového" prezidenta nevolit. Jistě máte ale stejně jako já dojem, že vybrat si bude těžší než výběr dobrého a bezpečného rumu pro vánoční pečení. I když: zvolíte-li kohokoliv, nehrozí vám slepota a smrt už vůbec ne.  

Zleva Zeman, Fischer a Franz při nácviku tance haka

V každém případě zodpovědného občana ochotného jít do volební místnosti přepadne zoufalství při pohledu na kandidáty a kandidátky. Zkusme si je trochu rozebrat, tedy ty, kteří mají jakous takous šanci uspět.

Jan Fischer prý vede podle jistých "nezávislých" průzkumů. Tento neskonale nudný "nepolitický" bývalý statistik bez jiskry v oku, bývalý prozatímní předseda vlády a bývalý dlouholetý komunista má nepochybně šanci, protože jej budou volit někteří komunisti (byl u nich prosit o hlasy) a jejich sympatizanti, stejně tak někteří socani, kterým nejde "mladý" Dienstbier pod nos a pak všichni váhalové. Ti poslední proto, že jim připadá jako neškodný mamlas, který snad nebude zviditelňovat stát loupežemi drahých per a nepřetržitou kampaní proti oteplování země. S přihlédnutím k bruselskému protektorátu, který bude ctít a podporovat, bychom jej mohli přirovnat k "válečnému" prezidentovi protektorátu Böhmen und Mähren Háchovi.

"Milouš" Zeman, ta stará onuce české politiky, má samozřejmě něco jako jiskru v těle. Když nakloní hlavičku na stranu a pronese nějakou lidem oblíbenou pitomost, může přesvědčit nemalý počet voličů, že když už nic, aspoň bude sranda. Hlasy nespokojenců z řad socanů má jisté a možná se bude líbit více komunistům než nezáživný a nečitelný Fischer.

Karel Schwarzenberg: jeho Jasnost by byl možná docela dobrý jako šlechtický kandidát v případě, že bychom si volili českého krále. Měl by velkou šanci, když by zůstalo při starém a volil by jej parlament. Jeho mezinárodní kontakty by jistě pomohly, vždyť je jedním z vyvolených nadlidských bytostí zvaných na každoroční sjezdy vládců planety patřících do spolku Bilderberg. Jenže to mu při přímé volbě spíše uškodí.

Tomio Okamura je černým snem všech politických náčelníků a kmotrů. Kde se vzal, tu se vzal jako z nějaké pitomé pohádky človíček, něco jako chytrá horákyně: napůl Čech a napůl Japončík, který si vlastním přičiněním vydělal slušné peníze a jak se zdá, jako podnikatele ho rozčiluje, jak se tady rozkrádají státní peníze a vůbec jak se tenhle stát blbě řídí. Dnes je už senátorem a tak má docela velkou šanci to vyhrát, pokud jej ovšem naše soudy připustí vůbec kandidovat pro údajné nedostatky v petičních listinách. Je totiž nebezpečným populistou a profesionální politici nechápou, proč žádá takové blbosti, jako je osobní, hmotná i trestní odpovědnost veřejných činitelů, posílení přímé demokracie a odvolatelnost politiků.

Vladimír Franz, ten lehce nesmělý potetovaný filozof, úspěšný hudební skladatel, docela slušný malíř a profesor na AMU překvapil v podstatě celý národ a většina lidí žasne nad tím, že nasbíral 88 tisíc podpisů pro svou kandidaturu, aniž se o to nějak zvlášť přičinil. Podobně jako Okamura může získat nečekané množství hlasů z prostého důvodu: my Češi, ale i Moravané včetně Slezanů máme dosti zvrhlou povahu a jsme schopni zcela neracionálního jednání, pokud se tím můžeme opravdu řácky pobavit. Jen si vzpomeňte, koho jsme si vybrali v anketě Největší Čech: údajně neexistujícího Járu Cimrmana. V každém případě budou Franze volit studenti jako formu protestu "Proti všem". A možná se k nim přidají i docela normální "slušní" lidé jen proto, aby to těm "nahoře" zavařili a také "pro srandu králíkům". Čtěte FRANZIN - prezidentský nadčasník.

Každopádně Vladimír Franz vede žebříček kandidátů v anketě, kterou zorganizovala na netu MF. Následuje Jeho Jasnost, báťuška Zeman a Okamura. Nudný Fischer je až na pátém místě. O ostatních kandidátech nemá smysl hovořit. Upřímně řečeno nechápu, jak je mohlo napadnout jít do předem prohrané bitvy. Pokud snad vypadne díky správnímu soudu Okamura, má Franz opravdu velkou šanci to vyhrát. Konečně by se naše republika dokonale zviditelnila po celém světě jako země, ve které se dobře daří nejen gayům a lesbám, ale i barevným včetně těch potetovaných od hlavy k patě. Pokud to Franz vyhraje, těším se na jeho státní návštěvu Nového Zélandu, kde si jistě s Maory zatancuje tanec Haka. Ti budou ale čumět!

Autor: Jan Bílek | pondělí 10.12.2012 9:00 | karma článku: 12,10 | přečteno: 615x
  • Další články autora

Jan Bílek

Je možné, že psi a kočky šíří koronavirus ?

Podle odhadu veterinářů v českých domácnostech žijí zhruba 2 miliony psů a další více než milion koček. Je to jen dosti pochybný odhad, žádné solidní úřední statistiky neexistují...

9.4.2021 v 9:00 | Karma: 11,94 | Přečteno: 473x | Diskuse| Společnost

Jan Bílek

Ekonomika s lidskou tváří.

Pamětníkům ale i mladým historikům nadpis "Ekonomika s lidskou tváří" asi něco připomíná. V letech šedesátých se jistí blouznivci pokusili reformovat komunistickou ideologii...

22.9.2020 v 8:00 | Karma: 11,45 | Přečteno: 375x | Diskuse| Společnost

Jan Bílek

Nejlepší vejce jsou z nových klecí.

Parlamentní bitva kolem případného zákazu chovu slepic v tzv.obohacených klecích mě přiměla k zveřejnění mého poněkud obstarožního článku z 10.4.2012, který jsem publikoval na mém soukromém webu. Uvádím jej v původním znění.

21.6.2020 v 11:35 | Karma: 19,33 | Přečteno: 646x | Diskuse| Ostatní

Jan Bílek

Má už O2 síť 5G nebo to jen předstírá?

O2 totiž už 5G nabízí pod heslem "Nová generace internetu na doma" Vypadá to, že O2 je asi jediná firma v Evropě a možná na světě, která má vybudovanou 5G síť a navíc z komponentů od firmy Huawei.

8.2.2019 v 9:31 | Karma: 10,99 | Přečteno: 813x | Diskuse| Společnost

Jan Bílek

Five Eyes a Elon Musk poráží Huawei.

V Kanadě se v červenci 2018 sešli šéfové špionáže z Austrálie, Kanady, Nového Zélandu, Spojeného království a USA s cílem zastavit expanzi čínské firmy Huawei.

31.1.2019 v 9:00 | Karma: 22,72 | Přečteno: 670x | Diskuse| Ekonomika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Děti učíme jíst příborem, máme i bezpečáka. Jak to chodí v romské škole

22. června 2024

Premium Česko je za nedostatečné řešení segregovaných škol dlouhodobě kritizováno, podle některých...

Ve Švýcarsku zemřela česká řidička. V autě ji zasáhl kámen z náklaďáku

22. června 2024  19:19

Česká řidička zahynula v pátek při dopravní nehodě na západě Švýcarska. V autě ji zasáhl do hlavy...

Na Floridě udeřili proti Číňanům. Dům už si nekoupí, hrozí jim vysoké pokuty

22. června 2024  18:58

Číňané na Floridě se bouří proti zákonu, který těm bez zelené karty znemožňuje pořídit si...

O manžela s Alzheimerem se starala šest let. Po jeho smrti pomáhá dalším

22. června 2024  18:14

Seriál Sylva Dneboská se svým manželem Milošem celý život aktivně sportovala a cestovala. Pak se ale u...

  • Počet článků 110
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2246x
Nezávislý, neziskový, nestátní a neveřejnoprávní postarší publicista, který se nehodlá vrátit do hrobu.