Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Uvrhne nás Bárta do spárů Číny?

To, že byl Bárta přibrán původními zakladateli strany jako zdroj "startovacích" peněz a jako volební manažer bylo jasné od samého počátku vzniku této pozoruhodné strany.Stranický, dnes již nikoliv tajný dokument nazvaný paradoxně "Etický kodex VV" to jen potvrzuje.

I když byly možná cíle původních zakladatelů strany bohulibé, průběh událostí kolem VV až do dnešního dne jen potvrdil, že tento stát vede zvláštní druh lidí, kteří se rozhodli být politiky jen proto, aby tak získali skvělé osobní příjmy a ti odvážnější i nějaké ty miliony navíc pro sebe, svoji rodinu a další "rodinné" přátele. Většina z těchto zvláštních individuí by se v soukromém sektoru neuživila, zejména ti, co v politice setrvávají již více než dvacet i více let. Někteří jen do politiky nastoupili a svoji politickou dráhu si vymezili jen jako rozjezdovou dráhu pro získání veřejně nepřístupných informací a kontaktů, aby pak pokračovali politicky nastartováni v soukromém sektoru.

Člověk známý jako "ten Bárta z ABL" je svého druhu výjimkou: on byl nejprve úspěšným podnikatelem a pak se rozhodl svoje aktivity rozšířit i do dalších oblastí soukromého podnikání. Pochopil, že ty velké peníze jsou především ve státních zakázkách a jen tam se dají "vydělat" tak snadno, jak to jinde v poctivém byznysu nejde.

Vrhnul se do víru politiky zcela bez praktických zkušeností a bez předsudků. Bohužel jeho tanec mezi porcelánem české politické mafie ve svém důsledku přinese pro občany tohoto státu jen neblahou budoucnost. Naivní občané volili tuto novou stranu především pro její hlavní heslo: boj proti korupci. Ano, pan Bárta to zřejmě vidí ve svém zvláštním pojetí politiky jako docela morální, že členové jeho Koncepční rady budou získávat od podnikatelů provize nutné pro chod strany, která bude jinak zuřivě bojovat proti těm politikům a zejména státním úředníkům, kteří si střádají úplatky do svých soukromých bankovních kont. Jen ty peníze, zvané provizemi, určené pro bojující stranu jsou svaté, ostatní je zločinné podnikání se státními penězi.

Bohužel voliči to takhle pobártovsku nevidí a tak je již dnes jasné, že se od Věcí veřejných odvrátí a budou v duchu politické houpačky volit příště zase socany a komouše. Podle posledních průzkumů známého STEMu by tato levicová parta složila pohodlnou ústavní většinu 126 hlasů a spolu s většinou v senátu by si zvolili i "svého" prezidenta.

Povrchní divák by se mohl dokonce domnívat, že celá skandální historie kolem VV je tajně organizovaná právě specialisty ČSSD a KSČM s cílem ovládnout konečně politické kolbiště a definitivně zdeptat zejména nenáviděnou ODS. A co TOP09, řeknete si? Nezpomeňte, že skutečný vůdce topky Kalousek je vtělený had, který se rád ovine kolem ramen kohokoliv, s kým získá většinu v parlamentu a dostane se jako ministr do vlády. Pochází přece z lidovců, té strany, která vždycky ráda vládla s kýmkoliv, jen aby neztratila svoji moc a vliv na "přerozdělování" peněz daňových poplatníků.

Dá se snad něco proti tomu dělat? Věříte snad tomu, že se najde někdo zcela neposkvrněný, někdo jako král Ječmínek, který založí novou stranu a shromáždí kolem sebe skupinu schopných, morálně silných osobností a podaří se mu alespoň rozbít chystané vítězství levice? Kde by takový člověk vzal peníze na volební agitaci? Snad uspořádáním národní sbírky poté, co by vystoupil ve veřejnoprávní televizi s plamennou výzvou pro záchranu demokracie například podle vzoru spolku "Kuře"? Napadá vás snad někdo, kdo by se mohl stát oním spasitelem? Mě tedy ne.

A tak nás čeká po pomalém umírání nebo možná rychlém úmrtí současné koalice opět vláda levice, která zruší všechno, co se lidu nelíbí, která zadluží stát o další stovky miliard. Možná je to všechno jen plnění tajného plánu a cílem je, aby si náš stát mohl kdosi v nedaleké budoucnosti zprivatizovat, koupit. Na závěr trochu souvisejících zpráv ze světa:

China Radio International.CRI: Předseda Evropské rady Herman Van Rompuy zahájil v pondělí v Pekingu návštěvu Číny. Před odletem uvedl, že těsnější spolupráce mezi Čínou a Evropou vyhovuje zájmům obou stran, a je také dobrá pro celý svět. Uvedl, že EU a Čína jsou důležité síly při řešení světových výzev a v procesu změny světa. EU a Čína by měly být dobrými partnery.

V Pekingu bylo současně zahájeno třídenní 2. vysoké fórum čínsko-evropských politických stran. Člen politbyra ústředního výboru KS Číny Liu Yunshan během slavnostního zahájení řekl, že výměna mezi politickými stranami mezi Čínou a Evropou podpoří vzájemnou důvěru a spolupráci. 12. pětiletý rozvojový plán, který nedávno vypravovala čínská vláda, a „Evropská strategie 2020" jsou v mnoha oblastech podobné. Čína a Evropa mají současně mnoho společných zájmů. Před oběma stranami stojí nová šance k rozšíření praktické spolupráce. Předseda evropských socialistů Martin Schulz se domnívá, že toto fórum je vzácná šance pro kontakt mezi vedoucími čínských a evropských politických stran.

Stálý člen politbyra ÚV KS Číny, čínský viceprezident Xi Jinping se  v Pekingu setkal s vedoucími činiteli evropských politických stran, kteří se zúčastnili 2. fóra čínsko-evropských politických stran na vysoké úrovni. Xi Jinping se vyslovil v tom smyslu, že výměna mezi čínsko-evropskými politickými stranami je důležitou součástí čínsko-evropských vztahů. Doufá, že politici obou stran podpoří všestranné čínsko-evropské strategické a partnerské vztahy a praktickou bilaterální spolupráci v různých oblastech.

Haló noviny: Komunistická strana Číny na tomto fóru přivítala více než stovku účastníků ze 30 evropských politických stran, delegaci KSČM vede sám předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. V diskusi prvního dne vystoupili převážně poslanci EP a funkcionáři EU, jako jediný předseda politické strany dostal slovo Vojtěch Filip. Navíc promluvil hned mezi prvními sedmi vystupujícími.

Tiscali.cz: Americká banka Goldman Sachs již v Pekingu začala předběžně domlouvat další prodej řeckých dluhopisů čínské Státní správě deviz, která spravuje devizové rezervy v hodnotě 2,4 bilionu dolarů (asi 44,7 bilionu Kč). Řecký ministr financí Papakonstantinu navštíví v rámci turné k propagaci řeckých dluhopisů Spojené státy a Asii včetně Číny. "V Číně je k dispozici spousta likvidity a velké finanční zdroje. Čína proto bude součástí turné," řekl ministr.

Zdá se tedy, že slunce i naše budoucnost opravdu vychází na východě.

Autor: Jan Bílek | středa 18.5.2011 11:10 | karma článku: 12,84 | přečteno: 1734x
  • Další články autora

Jan Bílek

Je možné, že psi a kočky šíří koronavirus ?

Podle odhadu veterinářů v českých domácnostech žijí zhruba 2 miliony psů a další více než milion koček. Je to jen dosti pochybný odhad, žádné solidní úřední statistiky neexistují...

9.4.2021 v 9:00 | Karma: 11,94 | Přečteno: 473x | Diskuse| Společnost

Jan Bílek

Ekonomika s lidskou tváří.

Pamětníkům ale i mladým historikům nadpis "Ekonomika s lidskou tváří" asi něco připomíná. V letech šedesátých se jistí blouznivci pokusili reformovat komunistickou ideologii...

22.9.2020 v 8:00 | Karma: 11,45 | Přečteno: 375x | Diskuse| Společnost

Jan Bílek

Nejlepší vejce jsou z nových klecí.

Parlamentní bitva kolem případného zákazu chovu slepic v tzv.obohacených klecích mě přiměla k zveřejnění mého poněkud obstarožního článku z 10.4.2012, který jsem publikoval na mém soukromém webu. Uvádím jej v původním znění.

21.6.2020 v 11:35 | Karma: 19,33 | Přečteno: 646x | Diskuse| Ostatní

Jan Bílek

Má už O2 síť 5G nebo to jen předstírá?

O2 totiž už 5G nabízí pod heslem "Nová generace internetu na doma" Vypadá to, že O2 je asi jediná firma v Evropě a možná na světě, která má vybudovanou 5G síť a navíc z komponentů od firmy Huawei.

8.2.2019 v 9:31 | Karma: 10,99 | Přečteno: 813x | Diskuse| Společnost

Jan Bílek

Five Eyes a Elon Musk poráží Huawei.

V Kanadě se v červenci 2018 sešli šéfové špionáže z Austrálie, Kanady, Nového Zélandu, Spojeného království a USA s cílem zastavit expanzi čínské firmy Huawei.

31.1.2019 v 9:00 | Karma: 22,72 | Přečteno: 670x | Diskuse| Ekonomika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Děti učíme jíst příborem, máme i bezpečáka. Jak to chodí v romské škole

22. června 2024

Premium Česko je za nedostatečné řešení segregovaných škol dlouhodobě kritizováno, podle některých...

Ve Švýcarsku zemřela česká řidička. V autě ji zasáhl kámen z náklaďáku

22. června 2024  19:19

Česká řidička zahynula v pátek při dopravní nehodě na západě Švýcarska. V autě ji zasáhl do hlavy...

Na Floridě udeřili proti Číňanům. Dům už si nekoupí, hrozí jim vysoké pokuty

22. června 2024  18:58

Číňané na Floridě se bouří proti zákonu, který těm bez zelené karty znemožňuje pořídit si...

O manžela s Alzheimerem se starala šest let. Po jeho smrti pomáhá dalším

22. června 2024  18:14

Seriál Sylva Dneboská se svým manželem Milošem celý život aktivně sportovala a cestovala. Pak se ale u...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 110
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2246x
Nezávislý, neziskový, nestátní a neveřejnoprávní postarší publicista, který se nehodlá vrátit do hrobu.