Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jako za totality: o nás bez nás.

Bankovní daň připravovaná v Bruselu jako berlička pro záchranu Řecka a dalších krachujících ekonomik v EU je naprosté nic proti v tichosti připravované ratifikaci změny lisabonské smlouvy.

Tvrdá měna???

Právě dnes se má v senátu projednávat v posunutém termínu (původní termín byl 20.7.2011) Rozhodnutí Evropské Rady z 25.3.2011, kterým se mění Smlouva o fungování EU (Lisabon), konkrétně v souvislosti s dluhovou krizí v eurozóně. Tato změna smlouvy má umožnit zřízení ESM (Evropský mechanismus stability) a tak vytvořit záchranný fond (EFSF) pro krachující státy EU. Účast bude povinná a bude znamenat pro Českou republiku povinnost zaplatit do EFSF vklad a dát záruky na celkovou částku 250 miliard korun. Je děsivé, jak snadno a to na návrh neexistující belgické vlády (!!!) je do základního dokumentu EU provedena zásadní změna přidáním dalšího odstavce: "Členské státy, jejichž měnou je euro, mohou zavést mechanismus stability, který bude aktivován v případech, kdy to bude nezbytné k zajištění stability eurozóny jako celku. Poskytnutí jakékoli požadované finanční pomoci v rámci tohoto mechanismu bude podléhat přísné podmíněnosti."

Více o tom čtěte v článku Petra Macha "Rozhoduje se o transferu našich 250 miliard korun na záchranu eurozóny". Pozoruhodné na tom je, že většina našich senátorů, zejména ti převažující levicoví (ČSSD+KSČM), nemají o celé věci ani tušení a tak hrozí, že zvednou pracky jen na pokyn svých vůdců. Pokud bude změna lisabonské smlouvy schválena, je brzký krach českého státu neodvratný. Budeme se pak potácet na okraji propasti podle vzoru nejen Řecka, Portugalska či Španělska, ale i podle našeho velkého vzoru, USA. Petr Mach zaslal i všem senátorům dopis, ve kterém je informuje s ohledem na jejich mírnou demenci formou "vo co de" a žádá je, aby hlasovali proti navrhované změně lisabonské smlouvy.

Když se začtete do stenoprotokolu ze zasedání poslanecké sněmovny ze dne 15.6.2011, kde se zmíněný návrh změny lisabonské smlouvy projednával, pochopíte, že vláda - v tomto případě v čele s Karlem Schwarzenbergem - vyvinula nemalé úsilí, aby naše milé zákonodárce přesvědčila, že nás se tento problém netýká, protože přece nejsme členy eurozóny. Jenže při vstupu do EU jsme se zavázali, že euro zavedeme a může se snadno stát, že nám euro zavede Brusel. O našem členství v eurozóně bude rozhodovat podle článku 140, odst. 2 Smlouvy o fungování EU Evropská rada kvalifikovanou většinou na návrh Komise, tedy i bez našeho souhlasu či žádosti.

Pozoruhodné je, že o ratifikaci tak zásadního dodatku lisabonské smlouvy naše sdělovací prostředky v čele s "veřejnoprávní" Českou televizí mlčí a jdou tak na ruku Nečasově vládě, za níž její předseda již zmíněný dodatek jako člen Evropské rady podepsal a nyní žádá parlament o jeho ratifikaci. Pokud tato hanebnost projde nejspíše zásluhou levice v čele s ČSSD, zbude nám nanejvýš možnost se modlit, aby nikoho v unii nenapadlo nás do eurozóny vzít násilím. Důvody se ale snadno najdou: i "nepatrný" příspěvek českých daňových poplatníků pro záchranu řeckých povalečů a podvodníků se bude hodit. A nikoho nebude zajímat, že to český stát potopí ke dnu. Hlavně že bude alespoň na chvíli odvrácen hanebný konec nesmyslného projektu zvaného euro.

V této souvislosti je úděsné sledovat chování řeckých občanů: ti vybírají ze svých bank své úspory a v hotovosti je zakopávají někde na zahradě či ve sklepě, v lepším případě je ukládají do bankovních schránek nebo vyvážejí ze země ve snaze je vyměnit za nějakou snad stabilnější měnu. Doporučuji jim čínský jüan, který se komunistická Čína snaží prosadit jako světovou rezervní měnu, což ostatně potvrdili samozvaný "prezident" Evropské unie Herman Van Rompuy během své nedávné návštěvy v Číně.

Autor: Jan Bílek | čtvrtek 4.8.2011 10:20 | karma článku: 20,30 | přečteno: 1668x
  • Další články autora

Jan Bílek

Je možné, že psi a kočky šíří koronavirus ?

Podle odhadu veterinářů v českých domácnostech žijí zhruba 2 miliony psů a další více než milion koček. Je to jen dosti pochybný odhad, žádné solidní úřední statistiky neexistují...

9.4.2021 v 9:00 | Karma: 11,94 | Přečteno: 473x | Diskuse | Společnost

Jan Bílek

Ekonomika s lidskou tváří.

Pamětníkům ale i mladým historikům nadpis "Ekonomika s lidskou tváří" asi něco připomíná. V letech šedesátých se jistí blouznivci pokusili reformovat komunistickou ideologii...

22.9.2020 v 8:00 | Karma: 11,45 | Přečteno: 375x | Diskuse | Společnost

Jan Bílek

Nejlepší vejce jsou z nových klecí.

Parlamentní bitva kolem případného zákazu chovu slepic v tzv.obohacených klecích mě přiměla k zveřejnění mého poněkud obstarožního článku z 10.4.2012, který jsem publikoval na mém soukromém webu. Uvádím jej v původním znění.

21.6.2020 v 11:35 | Karma: 19,33 | Přečteno: 646x | Diskuse | Ostatní

Jan Bílek

Má už O2 síť 5G nebo to jen předstírá?

O2 totiž už 5G nabízí pod heslem "Nová generace internetu na doma" Vypadá to, že O2 je asi jediná firma v Evropě a možná na světě, která má vybudovanou 5G síť a navíc z komponentů od firmy Huawei.

8.2.2019 v 9:31 | Karma: 10,99 | Přečteno: 813x | Diskuse | Společnost

Jan Bílek

Five Eyes a Elon Musk poráží Huawei.

V Kanadě se v červenci 2018 sešli šéfové špionáže z Austrálie, Kanady, Nového Zélandu, Spojeného království a USA s cílem zastavit expanzi čínské firmy Huawei.

31.1.2019 v 9:00 | Karma: 22,72 | Přečteno: 670x | Diskuse | Ekonomika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Motorkář u Veselí nepřežil střet s kamionem, tah na Třeboň bude hodiny zavřený

15. července 2024  15:39

Tragická nehoda omezuje provoz mezi Veselím nad Lužnicí a Třeboní. U Horusického rybníka se střetl...

Lidé prosázeli na fotbal čtyři miliardy. Částka překonala šampionát v Kataru

15. července 2024  15:26

Sázky na letošní mistrovství Evropy ve fotbale dosáhly v Česku zhruba čtyř miliard korun. Překonaly...

Zlodějka hodiny důkladně prohledávala byt, s taškou šperků pak utekla na střechu

15. července 2024  15:26

Téměř stovku nejrůznějších šperků postupně nasbírala do svého batohu zlodějka, která vnikla do...

Políček Orbánovi. V Bruselu se plánuje sraz ministrů, aby nemuseli do Maďarska

15. července 2024  15:17

Evropská unie plánuje vlastní schůzi ministrů zahraničí v Bruselu, aby nemuseli jet do Budapešti,...

  • Počet článků 110
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2246x
Nezávislý, neziskový, nestátní a neveřejnoprávní postarší publicista, který se nehodlá vrátit do hrobu.