Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jako za totality: o nás bez nás.

Bankovní daň připravovaná v Bruselu jako berlička pro záchranu Řecka a dalších krachujících ekonomik v EU je naprosté nic proti v tichosti připravované ratifikaci změny lisabonské smlouvy.

Tvrdá měna???

Právě dnes se má v senátu projednávat v posunutém termínu (původní termín byl 20.7.2011) Rozhodnutí Evropské Rady z 25.3.2011, kterým se mění Smlouva o fungování EU (Lisabon), konkrétně v souvislosti s dluhovou krizí v eurozóně. Tato změna smlouvy má umožnit zřízení ESM (Evropský mechanismus stability) a tak vytvořit záchranný fond (EFSF) pro krachující státy EU. Účast bude povinná a bude znamenat pro Českou republiku povinnost zaplatit do EFSF vklad a dát záruky na celkovou částku 250 miliard korun. Je děsivé, jak snadno a to na návrh neexistující belgické vlády (!!!) je do základního dokumentu EU provedena zásadní změna přidáním dalšího odstavce: "Členské státy, jejichž měnou je euro, mohou zavést mechanismus stability, který bude aktivován v případech, kdy to bude nezbytné k zajištění stability eurozóny jako celku. Poskytnutí jakékoli požadované finanční pomoci v rámci tohoto mechanismu bude podléhat přísné podmíněnosti."

Více o tom čtěte v článku Petra Macha "Rozhoduje se o transferu našich 250 miliard korun na záchranu eurozóny". Pozoruhodné na tom je, že většina našich senátorů, zejména ti převažující levicoví (ČSSD+KSČM), nemají o celé věci ani tušení a tak hrozí, že zvednou pracky jen na pokyn svých vůdců. Pokud bude změna lisabonské smlouvy schválena, je brzký krach českého státu neodvratný. Budeme se pak potácet na okraji propasti podle vzoru nejen Řecka, Portugalska či Španělska, ale i podle našeho velkého vzoru, USA. Petr Mach zaslal i všem senátorům dopis, ve kterém je informuje s ohledem na jejich mírnou demenci formou "vo co de" a žádá je, aby hlasovali proti navrhované změně lisabonské smlouvy.

Když se začtete do stenoprotokolu ze zasedání poslanecké sněmovny ze dne 15.6.2011, kde se zmíněný návrh změny lisabonské smlouvy projednával, pochopíte, že vláda - v tomto případě v čele s Karlem Schwarzenbergem - vyvinula nemalé úsilí, aby naše milé zákonodárce přesvědčila, že nás se tento problém netýká, protože přece nejsme členy eurozóny. Jenže při vstupu do EU jsme se zavázali, že euro zavedeme a může se snadno stát, že nám euro zavede Brusel. O našem členství v eurozóně bude rozhodovat podle článku 140, odst. 2 Smlouvy o fungování EU Evropská rada kvalifikovanou většinou na návrh Komise, tedy i bez našeho souhlasu či žádosti.

Pozoruhodné je, že o ratifikaci tak zásadního dodatku lisabonské smlouvy naše sdělovací prostředky v čele s "veřejnoprávní" Českou televizí mlčí a jdou tak na ruku Nečasově vládě, za níž její předseda již zmíněný dodatek jako člen Evropské rady podepsal a nyní žádá parlament o jeho ratifikaci. Pokud tato hanebnost projde nejspíše zásluhou levice v čele s ČSSD, zbude nám nanejvýš možnost se modlit, aby nikoho v unii nenapadlo nás do eurozóny vzít násilím. Důvody se ale snadno najdou: i "nepatrný" příspěvek českých daňových poplatníků pro záchranu řeckých povalečů a podvodníků se bude hodit. A nikoho nebude zajímat, že to český stát potopí ke dnu. Hlavně že bude alespoň na chvíli odvrácen hanebný konec nesmyslného projektu zvaného euro.

V této souvislosti je úděsné sledovat chování řeckých občanů: ti vybírají ze svých bank své úspory a v hotovosti je zakopávají někde na zahradě či ve sklepě, v lepším případě je ukládají do bankovních schránek nebo vyvážejí ze země ve snaze je vyměnit za nějakou snad stabilnější měnu. Doporučuji jim čínský jüan, který se komunistická Čína snaží prosadit jako světovou rezervní měnu, což ostatně potvrdili samozvaný "prezident" Evropské unie Herman Van Rompuy během své nedávné návštěvy v Číně.

Autor: Jan Bílek | čtvrtek 4.8.2011 10:20 | karma článku: 20,30 | přečteno: 1668x
  • Další články autora

Jan Bílek

Je možné, že psi a kočky šíří koronavirus ?

Podle odhadu veterinářů v českých domácnostech žijí zhruba 2 miliony psů a další více než milion koček. Je to jen dosti pochybný odhad, žádné solidní úřední statistiky neexistují...

9.4.2021 v 9:00 | Karma: 11,94 | Přečteno: 473x | Diskuse| Společnost

Jan Bílek

Ekonomika s lidskou tváří.

Pamětníkům ale i mladým historikům nadpis "Ekonomika s lidskou tváří" asi něco připomíná. V letech šedesátých se jistí blouznivci pokusili reformovat komunistickou ideologii...

22.9.2020 v 8:00 | Karma: 11,45 | Přečteno: 375x | Diskuse| Společnost

Jan Bílek

Nejlepší vejce jsou z nových klecí.

Parlamentní bitva kolem případného zákazu chovu slepic v tzv.obohacených klecích mě přiměla k zveřejnění mého poněkud obstarožního článku z 10.4.2012, který jsem publikoval na mém soukromém webu. Uvádím jej v původním znění.

21.6.2020 v 11:35 | Karma: 19,33 | Přečteno: 646x | Diskuse| Ostatní

Jan Bílek

Má už O2 síť 5G nebo to jen předstírá?

O2 totiž už 5G nabízí pod heslem "Nová generace internetu na doma" Vypadá to, že O2 je asi jediná firma v Evropě a možná na světě, která má vybudovanou 5G síť a navíc z komponentů od firmy Huawei.

8.2.2019 v 9:31 | Karma: 10,99 | Přečteno: 813x | Diskuse| Společnost

Jan Bílek

Five Eyes a Elon Musk poráží Huawei.

V Kanadě se v červenci 2018 sešli šéfové špionáže z Austrálie, Kanady, Nového Zélandu, Spojeného království a USA s cílem zastavit expanzi čínské firmy Huawei.

31.1.2019 v 9:00 | Karma: 22,72 | Přečteno: 670x | Diskuse| Ekonomika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Ve Švýcarsku zemřela česká řidička. V autě ji zasáhl kámen z náklaďáku

22. června 2024  19:19

Česká řidička zahynula v pátek při dopravní nehodě na západě Švýcarska. V autě ji zasáhl do hlavy...

Na Floridě udeřili proti Číňanům. Dům už si nekoupí, hrozí jim vysoké pokuty

22. června 2024  18:58

Číňané na Floridě se bouří proti zákonu, který těm bez zelené karty znemožňuje pořídit si...

O manžela s Alzheimerem se starala šest let. Po jeho smrti pomáhá dalším

22. června 2024  18:14

Seriál Sylva Dneboská se svým manželem Milošem celý život aktivně sportovala a cestovala. Pak se ale u...

Vydělávají na migrantech miliardy. Jak v USA funguje byznys neziskovek

22. června 2024

Premium Komu by se to nelíbilo? Plat milion dolarů pro ředitele, půl milionu pro hudební terapeutku....

  • Počet článků 110
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2246x
Nezávislý, neziskový, nestátní a neveřejnoprávní postarší publicista, který se nehodlá vrátit do hrobu.