Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nezáleží na tom, zda jsi černý nebo bílý

...zpíval v populární písni slavný Májkl, ačkoliv jemu na tom zrovna asi záleželo. Jinak by se systematicky neráchal v odbarvovači a nepodstupoval stovky zbytečných plastických operací.

V poslední době, zdá se, nezáleží na ničem jiném, než na barvě pleti. Když nepočítám Coronu a roušky, což je téma už poměrné únavné, tak jako začíná být únavná diskuze o barevných spektrech obyvatel planety. Já tomu nějak přestávám rozumět:

Tak třeba nedávno se jeden řetězec prodávající oblečení omluvil paní tmavé pleti. Za co? Že blbě pojmenoval podprdu tmavé barvy. Paní se nelíbilo, že barva hnědých spoďárů nesla název „tabák“ zatímco kámošky světlejších odstínů se honosily označením „fondán“ či „skořice“. Pokud ještě stále nechápete (mezi ty pomaleji chápavé se totiž řadím i já), jde o to, že paní šokovalo to, že hnědá barva je pojmenovaná po smrtelně jedovaté látce, zatímco světlé tóny po chutných jídlech. A světe div se, místo aby si někdo poplácal po čele a změřil si teplotu, zda neblouzní, se obchoďák omluvil a barvu přejmenoval.

Skupina studentů barvy pleti, která se neříká, by prý na univerzitě v NYC rádo samostatná patra a místnosti jen pro ně. Sakra proč? Asi jim studenti ostatních barev nevoní nebo je možná ze zářivě bílé pleti bolí oči, kdo ví. Každopádně, když taková místa sami pro sebe měli v padesátých letech, moc se jim to nelíbilo. Ale co, vkus každého se holt mění.

Když už jsme na univerzitní půdě, ke změnám v systému se připojilo i několik profesorů. Chtějí zrušit spisovný jazyk anglický, všichni v USA by měli hovořit co nejubožejší hatmatilkou, aby se přiblížili svým více opáleným kámošům, kteří se ani díky povinné školní docházce mluvit správně nenaučili. Co mají co amíci mluvit spisovnou angličtinou?! Vždyť je to tak rasistické! Shakespeare se v hrobě otáčí, ale co na jeho bídné angličtině záleží, s jeho barvou pleti, nechť dále tlí nevyslyšen.

Kritikům padnul do oka i hokej a led. Punktuje to prý organizace složená z několika hokejistů tmavé pleti (jestli tak můžeme říct), kteří by na ledovou plochu rádi vnesli kousek své oblíbené barvy, která vlastně u „nich“ ale vůbec oblíbená není, protože ji před „nimi“ vůbec nesmíme vyslovit. Modré čáry by se prý měly přebarvit na černé, aby ten hokej byl trochu barevně vyvážený. No chápejte, obrovská bílá ledová plocha a jen jeden malý černý pučík. Do kterého navíc každý z bílých hokejistů řeže holí. Články se však nezmiňují o tom, zda budeme regulovat i počty basketbalistů v amerických týmech anebo členy běžeckých týmů, protože tam se to občas nezabělá, jak je zápas dlouhý. Ale příliš moc černé asi nevadí tolik jako příliš moc bílé.

Amerika je už dlouho dobu krok napřed. To, že si současný prezident chce píchat savo do žil, aby si desinfikoval tělo od Corony, to už je známá věc. Nový kandidát na prezidenta, který chce ukázat, jak velký je kámoš Afroameričanů, pronesl, že my (bílí prevíti) jsme ošidili jednoho z černoušků, který vynalezl žárovku. Byl to totiž právě on a žádný nastrčený trapák Edison, kdo uvedl v život svítící skleněnou baňku. Jméno vynálezce sice nezná, ale ví, že to byl on. Jó američtí prezidenti posledních let, to je extra třída. Do dalšího kola volebního programu pan Biden patrně hodlá prosadit, aby žárovka svítila černým světlem. Nebudeme přeci rasisti!

Další z rasistických průšvihů zaznamenalo české vydání módního časopisu Vouge. Česká mutace pro české čtenářky se opovážila na titulku umístit šest českých modelek bílé pleti (byť podle mě měly odstíny růžové, bílé kávy, či béžové) ze šesti. Módní návrhář JK nepožaduje přímo afro typy, ale přesto se ptá, proč tam nedali Vietnamku či Romku. No, třeba proto, že žádnou takovou zrovna neměli po ruce.

Osobně mi nejvíce rasističtí připadají právě lidé, dožadující se kvót na počty rasových zastoupení. Pardon, ale právě pán jako JK si všímá a studuje, jakou ty holky na obálce mají pleť a jaké jsou rasy. Mně je to ukradený. Vidím šest ženských (nebo bych asi měla říct lidí, ale nějak mi v tomto případě neuniklo, že jsou to asi osoby pohlaví ženského), co předvádějí nějaké hadry a jestli je jejich pleť zelená nebo čokoládová a oči zahnuté směrem dolů nebo nahoru, to je mi fakt úplně jedno. Protože já nejsem rasista. Lidi hodnotím podle kvalit osobnosti, jejich vloh pro to či ono povolání a jejich chování. Barva v tom nehraje roli.

A tak by se dalo pokračovat donekonečna… No nic, jdu zkontrolovat hejno slepic, zda těm bílým nevadí, že jsou mezi nimi černé. Anebo černým, bílé? A co teprve kropenaté! Uf! Já bych se na ty barvy vykašlala...

 

Autor: Viktorie Beso | pondělí 14.9.2020 12:33 | karma článku: 37,35 | přečteno: 1295x
  • Další články autora

Viktorie Beso

Je boj za kvalitní školy předem prohraný?

Svinstvo, které se předvádí v českém školství ve spolupráci s našimi politiky je jako zanícený vřed, který se nedaří vyříznout. Malá nepatrná šance tu však možná je...

24.1.2024 v 9:59 | Karma: 30,28 | Přečteno: 3133x | Diskuse| Společnost

Viktorie Beso

Jak zničit fungující a dětmi oblíbenou školu

Byla nebyla, jedna malá škola, do které děti chodily tak rády, že se jim ani nechtělo domů. Ne, to není pohádka, taková škola opravdu existuje! Zatím...

15.1.2024 v 13:12 | Karma: 38,27 | Přečteno: 3756x | Diskuse| Společnost

Viktorie Beso

Oškubaná jako kuře

Brazilské depilaci jsem se vyhýbala jako čert kříži, ještě aby ne, vždyť co může být horšího, než návštěva gynekologie? Přece návštěva gynekologie a skalpování k tomu!

5.1.2024 v 10:41 | Karma: 37,99 | Přečteno: 6505x | Diskuse| Ona

Viktorie Beso

Proč Péčko Prudí Paničky

Takzvané filmy pro dospělé, tedy takové, kde toho hlavní hrdinové na sobě příliš nemají, se těší více u mužského publika. Že by ženy byly toliko prudérní? Ale kdeže.

19.1.2022 v 9:40 | Karma: 33,22 | Přečteno: 2008x | Diskuse| Ona

Viktorie Beso

Movité ženy a chudí muži

Člověk by neřekl, jak jsou dneska ty ženské při majetku. Naštěstí však mají zdatné muže, kteří jim udatně pomáhají, nastavujíc tak svůj vlastní život všanc.

1.12.2021 v 11:08 | Karma: 34,10 | Přečteno: 1703x | Diskuse| Ona
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Máme problém, přiznal japonský císař. Nouze o následníky je čím dál akutnější

23. června 2024  13:32

Japonský císař Naruhito přiznal, že japonská císařská rodina má problém s nedostatkem následníků....

Malostranský zápisník: Dokud se ministryně řeže s engéšem, je v zemi mír

23. června 2024

Premium Na vysoké škole nezvoní? To my v policejním kurzu nebrali... Kdo všechno ohrožuje hnutí ANO?...

Nemají na nájem, tak spí v karavanu. Na Ibize si místní často nemohou dovolit bydlení

23. června 2024  12:53

Někteří obyvatelé města Ibiza na jednom ze španělských Baleárských ostrovů žijí v karavanech na...

Kdybych byl za tragédii na FF osobně odpovědný, dávno bych rezignoval, řekl Rakušan

23. června 2024  12:49

Na ministra vnitra Víta Rakušana a vrcholné zástupce policie se snáší vlna kritiky za policejní...

Karban a Karban, s.r.o.
Řidič/ka dodávky/skladník

Karban a Karban, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 36 500 - 40 000 Kč

  • Počet článků 126
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 5316x
Nadšená cestovatelka, zanícená tanečnice a také tak trošku spisovatelka. Věnuje se zejména ženským tématům a převážně nevážně. Neb humor je jí víc, než vlastní. 

Vydala zatím pět knih. V roce 2012 debutovala lechtivým čtením Sbírka motýlů, o rok později přišla neméně pikantní Sebelhářka a následně Dívka s vůní manga.

Čtvrtá kniha je o síle, energii a spiritualitě ženy. Kdybych tě nepotkal...  následována volným pokračováním: Když jsme se potkali... 

 

http://www.viktoriebeso.cz/ https://www.facebook.com/ViktorieBeso

viktore.beso@gmail.com