Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Na horách bez Anděla

A hlavně bez dětí! Bylo nebylo, babičce se rodičů zželelo a poskytla hlídání na celičký víkend. Zní to jako pohádka, ale byla to realita. Krásná realita!

Po celé zimě v zajetí rodičovství nám osud přihrál poslední hory sezony v osamění. Jen my dva, po letech, po dětech… Místo padesáti osmi tašek nakládáme do auta jen dvě, naposledy kojím, máváme oběma dítkám absolutně nesdílejícím radost rodičů, a jedem. Tak nějak zvláštně nalehko. Až se ošívám, že nám zezadu neřvou do ucha vysoké hlásky, ani nezní popově laděný Baby Shark. Připadám si jako na trní, jakoby mi něco chybělo, pořád přemýtám, co jsme zapomněli. Nakonec usuzuju, že nic, protože my dospělí, krom výbavy na lyžování, nic nepotřebujeme.

Večer v rodinném penzionu se trošku nudíme, chybí obvyklé martýrium, krmení dravé zvěře, tahání protestujících dámiček z dětského koutku, sprchování únavou řvoucích tygrů a uspávání přetažených nebožátek. Vyloženě tu chybí ta starší ukecaná chytrolína i mladší profesionální plnička plenek. Z nudy sežeru celé balení zmrzliny, a hlavně dnes večer můžu, protože nedávám špatný výchovný příklad. K tomu vypijeme flašku vína a hned je večer veselejší.

Ráno se probouzím v louži vlastního mléka a s lehkou bolestí na hrudi. Nevadí! Hlavně, že je klid. Jdeme snídat. Nikdo nekňourá, že něco chce nebo nechce jíst, nikdo nerozlévá po stole mléko, ani nezvrací do dětské židličky. Dokonce je i čas na ranní kávu a přesto stíháme první lano. Paráda!

Na sjezdovce začínáme den aperolem, nikoliv taháním bobů, saní, kluzáků, náhradního oblečení, svačinek a hraček z auta. Prsa už mám nalitá tak, že bych mohla v klidu postříkat deset sekuriťáků z Raiffky s dostřelem pěti metrů, a bolí mě jako po právě provedené plastice (takhle si to nějak tedy představuju), ale ta svoboda za to stojí. S pocitem horské verze Pobřežní hlídky sjíždím sebevědomě sjezdovku na Pamelu, škoda, že v zimní bundě mé přednosti vůbec nikdo neocení. Pocit zmaru ale přebíjí fakt, že nikdo po mě nechce vyřešit čůrání v moment, kdy máme právě nasednout na lanovku po čtvrt hodině vystáté ve frontě. Dokonce ani nikdo nepotřebuje upravit uprostřed černé sjezdovky shrnutou ponožku. Pořád jsem ve střehu a čekám, kdy bude někdo chtít při výstupu z lanovky vytáhnout zaříznuté kalhotky ze zadku a utřít nos. Kupodivu nikdo.

Zato potkáváme Andreu Verešovou, v odlehlém koutě sjezdovky, kterak si odskakuje do lesíčka. Jo, tak neodskakuje, byla se svléknout do plavek. Manžel (její) ji fotí ze všech stran, uměla si holt vybrat. Můj mi vždycky udělá dva snímky, na kterých mám krátké nohy a dlouhý nos, ale větší akce se nedočkám, takže můj instagram zůstává chudým příbuzným. Zatímco my sjedeme pětkrát sjezdovku nahoru a dolů, pan Daniel stále fotí. Uspokojit Andreu asi nebude lehké. Zato já jsem plně spokojená s obědem v dvoutisícové nadmořské výšce, při kterém popíjím rádlera a nikdo mi nevylévá džus do klína.

Když jsme dostatečně vylyžovaní, vyprknovaní a vyslunění, jdeme s partou přátel na jarní grilovačku. Ach ta pohoda. Celou dobu sedím, neběhám, v klidu jím, piju a na záchod chodím, jen když tam potřebuju jít já. A navíc u toho vypadám jako Playmate, nikoliv jako vykojená utahaná mamina. Já se snad ani nebudu chtít vrátit domů!

Na závěr si dáme pár jégrů jako za mlada, na slehnutí, to se rozumí, po takovém obžerství... Začínat den spritzem a končit panákem, to už se mi dlouho nestalo. Obvykle začínáme pomočenou plínkou a končíme posranou. To se ale o dnešním dni říct nedá.

Druhý den ráno si jako svobodný rodič připadám zcela suverénně a vůbec nic mi nechybí. Na pohodlí se tak rychle zvyká… Každá svoboda však má své hranice a i naše dovolená končí. Zmocňuje se mě svíravý pocit návratu do všedních dní, k plotně, pračce, vysavači a těm dvěma andílkům. A víte co? I přes ten skvělý svobodný víkend se mi po nich už příšerně stýská!

Autor: Viktorie Beso | pondělí 15.4.2019 12:50 | karma článku: 22,90 | přečteno: 967x
  • Další články autora

Viktorie Beso

Je boj za kvalitní školy předem prohraný?

Svinstvo, které se předvádí v českém školství ve spolupráci s našimi politiky je jako zanícený vřed, který se nedaří vyříznout. Malá nepatrná šance tu však možná je...

24.1.2024 v 9:59 | Karma: 30,28 | Přečteno: 3133x | Diskuse| Společnost

Viktorie Beso

Jak zničit fungující a dětmi oblíbenou školu

Byla nebyla, jedna malá škola, do které děti chodily tak rády, že se jim ani nechtělo domů. Ne, to není pohádka, taková škola opravdu existuje! Zatím...

15.1.2024 v 13:12 | Karma: 38,27 | Přečteno: 3756x | Diskuse| Společnost

Viktorie Beso

Oškubaná jako kuře

Brazilské depilaci jsem se vyhýbala jako čert kříži, ještě aby ne, vždyť co může být horšího, než návštěva gynekologie? Přece návštěva gynekologie a skalpování k tomu!

5.1.2024 v 10:41 | Karma: 37,99 | Přečteno: 6505x | Diskuse| Ona

Viktorie Beso

Proč Péčko Prudí Paničky

Takzvané filmy pro dospělé, tedy takové, kde toho hlavní hrdinové na sobě příliš nemají, se těší více u mužského publika. Že by ženy byly toliko prudérní? Ale kdeže.

19.1.2022 v 9:40 | Karma: 33,22 | Přečteno: 2008x | Diskuse| Ona

Viktorie Beso

Movité ženy a chudí muži

Člověk by neřekl, jak jsou dneska ty ženské při majetku. Naštěstí však mají zdatné muže, kteří jim udatně pomáhají, nastavujíc tak svůj vlastní život všanc.

1.12.2021 v 11:08 | Karma: 34,10 | Přečteno: 1703x | Diskuse| Ona
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Rusko vyslalo rakety až nad Kyjevskou oblast. Ukrajinské drony zabíjely

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  13:56

Sledujeme online Ukrajina v noci na ruské území vyslala desítky bezpilotních letounů. Při útoku byl ve městě...

Vláda reaguje na to, kdo zrovna stávkuje, vmetl Juchelka Jurečkovi

23. června 2024  13:46

Odbory požadují navýšení platů státních zaměstnanců 15 procent. Ministr práce a sociálních věcí...

Máme problém, přiznal japonský císař. Nouze o následníky je čím dál akutnější

23. června 2024  13:32

Japonský císař Naruhito přiznal, že japonská císařská rodina má problém s nedostatkem následníků....

Malostranský zápisník: Dokud se ministryně řeže s engéšem, je v zemi mír

23. června 2024

Premium Na vysoké škole nezvoní? To my v policejním kurzu nebrali... Kdo všechno ohrožuje hnutí ANO?...

  • Počet článků 126
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 5316x
Nadšená cestovatelka, zanícená tanečnice a také tak trošku spisovatelka. Věnuje se zejména ženským tématům a převážně nevážně. Neb humor je jí víc, než vlastní. 

Vydala zatím pět knih. V roce 2012 debutovala lechtivým čtením Sbírka motýlů, o rok později přišla neméně pikantní Sebelhářka a následně Dívka s vůní manga.

Čtvrtá kniha je o síle, energii a spiritualitě ženy. Kdybych tě nepotkal...  následována volným pokračováním: Když jsme se potkali... 

 

http://www.viktoriebeso.cz/ https://www.facebook.com/ViktorieBeso

viktore.beso@gmail.com