Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pastičky

Různé pastičky líčil ve svém večerníčku už Človíček, takže je vlastně úplně jasné, že na ně narážíme do dnes. A všechny nejsou tak přímé - jako již z dálky viditelný chybějící kovový rošt nad kanálkem u vchodu do domu, který někdo pod rouškou temnoty buď odvezl do sběru nebo použil na páteční grilovačce. Některé jsou maskované do duhových barev a o to jsou zákeřnější, protože udeří nečekaně.

Jedna tahle pastička na mě vychytrale číhá v jakýchkoliv nových botách.  Zkusím si boty v obchodě  - udělám pár kroků k zrcadlu, nikde mě nic netlačí, líbí se mi, vím přesně, kdy a kam je můžu nosit a za chvilku už se šťastným úsměvem uháním k domovu. Tam si boty znovu obuju, zkusím si k nim pár svršků a těším se, až v nich druhý den vyrazím. Ráno dalšího dne s úsměvem na tváři vyrazím z domu, ten mi bohužel většinou moc dlouho nevydrží, protože tak někde u zastávky tramvaje začnu pociťovat odírající se patičku a v práci už se jen hrozím jaký mi ty mrchy nový, krásný, blbý udělaly puchýř a začnu se shánět po své další oblíbené pastičce v podobě zaručeně lepících, dýchajících, léčících a super držících, no v neposlední řadě i docela finančně nákladných -  náplastí. 

Naštvaná jako blázen, že mi nové boty nachystaly zase odřeninu a to se tvářily tak přátelsky, za chvilku zjistím, že ta blbá náplast co každému má vydržet nalepená minimálně do večerního koupání, ale spíš tak týden,  je v mém případě odlepená už po pěti minutách…

Mám ráda ten díl Takové normální rodinky, kdy tetička líčí, že má pasti po celém domku a zvláště u postele. Nikdy by mě ovšem nenapadlo, že je taky jednou budu mít. Ovšem když si pár kamarádek vyrazí na dovolenou, no kdo ví co se všechno může stát  … Na poslední chvíli jsme místo pensionku byly ubytované v bytě. Vzdušně vybavený, s mříží dole na domovních dveřích, v pavlačovém domě. Přes den to bylo super, ale s rostoucí tmou se pavlač nezdála tak báječná, zvláště když se zničehonic ukázal mezi dveřmi mladík z nižšího patra, že si jde jen tak pokecat a následně někdo stále zvonil přes domovní telefon. Začínalo se nám chtít spát, ale ukázalo se, že pěkné dřevené, prosklené dveře na pavlač jdou stěží dovřít a háček u podlahy by utrhlo i batole. Hmm, to se jako budeme střídat v nočních hlídkách? A kdo ví, kdo má všechno od toho bytu klíče? Člověk zmožen usne a noční návštěvník si klidně odnese kabelky?  No tak to teda ne, slovanské dcery se jen tak nezaleknou.  Takže následovalo krátké vyrábění pastí a byl klid.  U pavlačových dveří, které se otevírají pouze dovnitř pokoje stála přiražená kovová židlička a na ní pěkně vyrovnané nádobí a skleničky. Vstupní dveře pro změnu blokovala stojací lampa se šňůrou omotanou kolem kliky. Ještě tam sice byl krb, ale to by musel Santa sakra zhubnout, aby ho zdolal. Spalo se krásně, teď už tu tetičku chápu!

Skrytou pastičkou se mi bohužel stal i jelení lůj, v zimě mě strašně pálila celá pusa, ale všechny moje pomádičky zůstaly v jiných kabelkách. Tak jsem vlítla do drogérie a koupila první, co mi padlo pod ruku, voňavé třešňové cosi.  Ještě za pokladnou jsem se mohutně natřela, ale bohužel mě nepálily jen rty, ale hlavně tak nějak okolo nich. Natřela jsem se vydatně. Áááách ta úleva. Venku se na mě kde kdo smál, usmívala jsem se zpátky. Krásný den.  Ještě jsem se trochu přimázla. Další úsměvy.  Domů jsem se vrátila jako klaun po dvojitém představení v cirkuse Humberto. Vůbec si neumíte představit, jak ten třešňovej hajzl barvil ….

Autor: Zdenka Bellingerová | sobota 27.4.2013 14:43 | karma článku: 10,65 | přečteno: 462x
  • Další články autora

Zdenka Bellingerová

Hudební večírek

Vyrazit si s přáteli na hudební večer do jakési lokální restaurace - poslechnout si skvělou amatérskou kapelku a vytančit obžerství několika svátečních dní - se zdálo jako prima nápad, jak se později ukázalo, jednalo se o zkušenost takového kalibru, že tím budeme jednou bavit ještě i cizí vnoučata.

21.3.2014 v 13:37 | Karma: 14,83 | Přečteno: 513x | Diskuse | Ostatní

Zdenka Bellingerová

Tancovačka

V sedmnácti letech jste mě na vesnické tancovačce mohli potkat v gladiátorech, pracovních džínách a pleteném svetru ve stylu Kurta Cobaina, dlouhé vlasy rozpuštěné a černé, ale jen do půlky zad, protože posledních dvacet centimetrů bylo rudých jako zimní úsvit. Většinou jsem stála s pivem v kroužku největších filozofátorů a tancovala jsem maximálně cestou domů.

20.1.2014 v 18:02 | Karma: 10,88 | Přečteno: 665x | Diskuse | Ostatní

Zdenka Bellingerová

Rozezpívat Vánoce

Sláva už je sníh, jedem na saních ... no není a nejedem. Ale stejně je chladno tak, že jsem vytáhla čepici, měla jí na hlavě celou dobu popíjení vánočního punče před kostelem a teď mám do čela vrytou pleteninku – snad se to brzo ztratí

21.12.2013 v 18:29 | Karma: 7,60 | Přečteno: 206x | Diskuse | Ostatní

Zdenka Bellingerová

Perníková

S tvrdostí vody se dá bojovat, u diamantů je tvrdost vítaná, s tvrdou palicí se musí umět vyjít a ou jé - což teprve hrdina mého dětství Velkej Tvrdej Márvin ... tohle všechno je tak víceméně s tvrdostí v pořádku, ne tolik, když ale dojde na lámání chleba – ostatně to jsou pak dobré topinky – jako když dojde na pečení a tam já jsem v tvrďáctví rozhodně na čele peletonu ...

1.12.2013 v 8:14 | Karma: 9,02 | Přečteno: 232x | Diskuse | Ostatní

Zdenka Bellingerová

Dej mi jméno

Jak je venku? Cože, zima? Hodně? Vždyť svítí. Hmm, tak to si vezmu adiny a přes svetřík hodím ještě zbrojnoše. Jéé, buřtíky už budou, ale venku je chladno. Jdeš do chajdy? Super, vezmi mi pak ven džínovou lásku. Dík

2.10.2013 v 18:50 | Karma: 11,86 | Přečteno: 486x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Zdarma ve škole obědvá 32 tisíc dětí, mohlo by ale až desetkrát víc školáků

13. července 2024  18:30

Na školní oběd nechodí v Česku podle dat ministerstva školství na 270 tisíc dětí. Některé jíst ve...

Drogový boss zvěstuje apokalyptickou víru, v Riu vybudoval izraelský komplex

13. července 2024  18:05

Drogový boss s přezdívkou Peixão vytvořil v Riu de Janeiru proizraelský komplex a zakázal v...

Festival Pohoda ukončili, při bouři se zřítil velký stan. Zranili se i Češi

12. července 2024  22:17,  aktualizováno  13.7 17:44

Organizátoři slovenského hudebního festivalu Pohoda po páteční silné bouři předčasně ukončili...

Americké rakety v Německu? Obětmi by byla evropská města, straší Peskov

13. července 2024  17:23

Nedávné americké rozhodnutí umístit rakety dlouhého doletu v Německu by mohlo z evropských měst...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 91
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1264x
I když tančíš s ďáblem, ďábla nezměníš