Jdu do toho ! Z domova si založím účet s garancí 3 měsíců za 1 % p.a.

Takové rekklamy jsou všude.. A jde o jasný pdovod využívající neznalosti.Lidé v dřívějších civilizacích moc dobře věděli,že úrok je nástroj ďábla. Proto byl úrok zakázán a někde je i dodnes. Třeba v Islámských bankách.

Co to je ty dvě písmenka p.a. ? To je per annum neboli ročně. A tak úrok 1 % znamená za 3 měsíce částku mnohem nižší,než se inzeruje,. Školský systém značně zanedbává výuku v těchto oblastech. Procenta prostě neovládá většína lidí, a ještě to předkládají jako svoji přednost.

Naši podnikatelé si neumějí vůbec vytvořit nějaký plán tvorby zisku a bankovní systém toho zneužívá vrchovatou měrou. A nejen bankovní systém. I stát poředkládá své návrhy zdražování, jako by to byly bohulibé úmysly.

Co to je například superhrubá mzda ? Zamlžení skutečného  zdanění mezd.

Co to jsou úpravy různých  obecních daní,cen za parkování a cokoliv jiného s poukazem na vývoj nflace ? Jak vůbec vzniká inflace ? To je nějak někým nařízeno ? Nebo je to organizované zneužití neznalosti.

Co to je současné zdražování s poukazem na koronaviropu karanténu ?

Stát sníží zatížení DPH a obchod hned zdraží ! A všichni hlídají jen  výsledný efekt,který není ničím reálným podložen.i

Jde pouze o zneužití nevzdělanosti lidí.

A tak pořád ti nejchudší  nosí mafiánům obrovské částky v různých loteriích. Mafiánské firmy v oblasti prodeje stravenek jsou podporovány parlamentními frakcemi a lobbystickými skupinami v odborech atd.

 Ze stejných důvodů není zájem nějak kontrolovat tvorbu finálních cen. Proto máme takové "naše" celní předpisy,které zneužívají práva lidí a clo musíte platít podle volné ( korupční) úvahy celních deklarantů ?

Kupodivu svět takto nevzdělaný není. Úrok patří ke kapitalistickému systému zneužívání moci i nadále,ale lidé to všude ovládají. V tom našem postsocialistickém světě jsme  takovou výjimkou,že ani předseda vlády a ministr financí neumí počítat s procenty při překládání svých " osvícených" návrhů na změny.

Matematiku neovládá většina poslanců a spoléhá na překládané  výmysly mafiánských analytických korupčních agentur.

Veškeré výpočty ratingových agentur i výsledky průzkumů čehokoliv spoléhají na neznalost procentního počtu.

A my tady diskutujeme o potřebnosti matematických znalostí při dnešní dopstupné výpočetní technice ?

Bez základních znalostí matematiky nevypočítáte ani na kalkulačce procenta správně . Kdo si to vůbec uvědomuje ?

Kolik je zdanění čehokoliv při zdanění DPH v základní sazbě DPH 21 % ? Jak se to vypočítá z konečné ceny ? Tuto znalost ze 4 třídy základní školy neovládá v Česku většina lidí. A to ani vysokoškolsky vzdělaných  . Nevěříte ?

Tak kolik je to z nákupu 100 Kč     . je to 21 Kč ? a nebo kolik Kč ?

A malý příklad z učiva základní školy, které neovládá většina lidí.

Jsem obchiodník a můj dodavatel velkoobchodník mi dá slevu( rabat) ve výši 1/3 z konečné ceny.

Já to prodám za stejnou cenu jeko velkobchodník.

kolik mám hrubý zisk v procentech. ?        33.3333333333 %

                                                                   50 %  nebo něco úplně jiného ?  

Názor nechť si udělá každý sám o svých znalostech matematiky.

Autor: Bedřich Dvořák | úterý 28.7.2020 6:36 | karma článku: 17,79 | přečteno: 867x

Další články autora

Bedřich Dvořák

Jak si mužI hrají. Neodborné postřehy ženatého muže.

Témata "mužů" přetřásají všichni. To za dřívějších časů nebylo vidět. Muži byli tak trochu chráněni a preferováni. Některé filosofické zásady trvají i do dnešních dní.Je zajímavé,že to kritizují ty ženy,kterých se to vůbec netýká.

1.2.2023 v 22:07 | Karma: 10,60 | Přečteno: 484x | Diskuse | Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Můžeme radit Ukrajině ? Nebo budeme zase za blbce ?

Logicky si každý voják vezme vždy osvědčenou zbraň a někam se zašije. Tato válka není jeho válkou. Každému domorodci na Ukrajině je srdečně jedno,jak se jmebuje stát ,kdy bydlí. On chce jen klid,život,bydlení a život s dětmi.

29.1.2023 v 18:00 | Karma: 18,76 | Přečteno: 531x | Diskuse | Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

kdy se nad sebou zamyslíme ? Nikdy není pozdě !

Eliška Hašková Coolidge: Trump prodloužil schůzku s Babišem o 45 minut, protože si měli co říct Není co dodat.

26.1.2023 v 17:23 | Karma: 16,05 | Přečteno: 517x | Diskuse | Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Lži a služby těm "nahoře". Komu to prospěje ?

Kdo věří čestnosti a spravedlnosti dnes ? Asi nás moc nebude.Čekají nás volby,které neovlivní skoro nic. Loutkovodiči to mají připraveno.Nezdá se vám výsledek prvního kola voleb podivný ? Odkud vane vítr ?:

21.1.2023 v 16:29 | Karma: 15,60 | Přečteno: 537x | Diskuse | Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Velké ošálení dneška. Hrůza z pravdy kolem nás.

90 % dnešních rusobijců vůbec neví,proč tak činí. Putin to určitě není. Ten odejde a nic zásadního se nestane.Kdo dnes studuje v archivech,co se dělo před 100 lety ?Jaká byla úloha Kerenského a Uljanova- Lenina.Kdo to byli ?

12.1.2023 v 9:37 | Karma: 10,71 | Přečteno: 345x | Diskuse | Miniblogy

Nejčtenější

Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled

Dvorecký most
10. dubna 2026  7:34

Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...

Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé

Testovací jízdy tramvají a autobusů po novém Dvoreckém mostě v Praze (12....
14. dubna 2026  13:38,  aktualizováno  15. 4. 12:45

Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...

Dvorecký most otevře za týden. Zatím je tu staveniště se schovaným „vodníkem“

Dvorecký most, který spojí Prahu 4 a 5, se otevře 17. dubna, pravidelný provoz...
10. dubna 2026  20:09

Už příští týden se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobus. Most, který propojí...

StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě

Marta Jandová (2025)
9. dubna 2026  9:58

Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...

Putin poručil, ale soudruzi nesplnili. Legendární Kukuruzniky zase vytáhnou z hangárů

Antonov An-2
13. dubna 2026  18:30

Čeští parašutisté ji dobře znají, dodnes létá na kdejakém letišti. AN-2 zvaný Andula posloužil k...

Střední škola technická v Opavě bude mít nové sportoviště za více než 21 milionů

ilustrační snímek
15. dubna 2026  12:39,  aktualizováno  12:39

V areálu Střední školy technické v Opavě vznikne nové sportovní zázemí za 21,4 milionu korun....

Janáčkova filharmonie Ostrava vzdá poctu Špinarové a Jacksonovi

ilustrační snímek
15. dubna 2026  12:34,  aktualizováno  12:34

Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) vzdá v nové sezoně poctu Věře Špinarové či Michaelu Jacksonovi....

Janáčkova filharmonie Ostrava vzdá poctu Špinarové a Jacksonovi

ilustrační snímek
15. dubna 2026  12:34,  aktualizováno  12:34

Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) vzdá v nové sezoně poctu Věře Špinarové či Michaelu Jacksonovi....

Drzý plán pro krádež whiskey. Zloději si oblékli reflexní bundy ochranky

Muži v Brně ukradli whiskey v zářivém převleku ochranky
15. dubna 2026  14:12,  aktualizováno  14:12

Kuriózní taktiku zvolili při pondělní krádeži v supermarketu na brněnské Lesné dva třicátníci....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 1023
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 877x
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.