Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Konečně chytré hodinky. Nebo snad ne?

Samsung ukázal svou vizi hodinek budoucnosti. Je tohle ta slibovaná revoluce? Budou nám technologie ulehčovat život, nebo z nás udělají otroky?

Poměrne dlouhou dobu se mluví o tzv. nositelných technologiích. Jedením z prvních zástupců této nové kategorie jsou Google Glasses - brýle, které uživateli slouží jako pohodlné ovládání spárovaného telefonu/tabletu a zároveň v sobě spojují i prvky rozšířené reality jako je promítání navigace přímo před oko, bez nutnosti sledovat jiná zařízení, apod. Podobné brýle však nevyvíjí jen Google. A také to nemusí být jen brýle.

Dalším ze zástupců nositelných technolgií jsou hodinky. A o ty dnes půjde. Nositelné technologie v podobě různých náramků na sledování sportovních aktivit, spánku a kdovíčeho všeho již jsou mezi námi poměrně dlouho, avšak poslední dobou se čím dál víc mluví právě o hodinkách. Proč ne, mít hodinky, které krom vcelku jasné funkce zobrazování času ještě obsáhnou i funkce zmiňovaných náramků, a tím pádem se uživatel může starat jen o jedno zařízení namísto několika, je bezesporu dobrá. Nejvíce se mluví o hodinkách od společností Apple a Samsung. Tyto společnosti jsou nejsilnějšími hráči na poli chytrých zařízení a tak již dlouhou dobu rojí spekulace, která z firem představí hodinky dříve a co vlastně budou umět.

Po včerejšku je to právě Samsung, kdo byl první a má tak již svou premiéru za sebou. A nutno přiznat, že z představení svých hodinek udělal pravou show. Ovšem samotné zařízení už tak fantastické není. Podívejme se, co v Samsungu vytvořili.

Hodinky od Samsungu nesou název Samsung Galaxy Gear, což lze přeložit jako Samsung Galaxy výbava. A to je název více než přesný. Protože tyto chytré hodinky toho umí opravdu dost, ovšem jen s patřičným smartphonem. Fakt, že SG Gear spolupracují jen s telefony od Samsungu nikoho nepřekvapí. Co by ale překvapit mohlo je to, že podporována jsou jen nejnovější zařízení, a sice Galaxy S III a S4 a samozřejmě i novými Note 3 a 10.1. Takže pokud máte například legendární a stále hojně používanou SGS II, máte smůlu.

Hodinky Gear upoutají svou výbavou, která zarnuje i fotoaparát, či možnost využití jako handsfree - prostě přiložíte ruku k uchu a voláte. Ovšem rozlišení 1,9 MP při velikosti optiky jaká se vejde do řemínku hodinek Vás nikterak neohromí a volání s hodinkami u hlavy mi moc ergonomické nepřipadá. Gear dále nabídnou 800 MHz procesor, 4 GB paměti, 512 MB RAM, Android 4.3 a plně dostatečné rozlišení displeje 320 x 320 px při úhlopříčce 1,63 palce, nebo až 70 aplikací připravených právě pro hodinky Gear.

Dalším a pro většinu potenciálních uživatelů důležitým faktorem je výdrž na jedno nabití. A to bude základní kámen úrazu pro hodinky Gear. Hodinky Gear totiž vydrží v provozu jeden den. To je jen předběžný odhad od výrobce, a reálná doba provozu bude jako vždy záviset na způsobu využití. Ale za mne je to největší průšvih Samsungu v letošním roce. Je pravda, že většina lidí hodinky na noc stejně sundá z ruky, takže se pro ně změní jen nutnost připnout k nim kabel. Ale i tak je to hrozné. A teď perlička na závěr: Samsung Galaxy Gear by mohly stát až 6000 Kč. No nekupte to!

Již dnes jsme v situaci, kdy mobilní telefony již přestávají být mobilními, protože se bez zásuvky často neobejdou ani dva dny. A připočtu-li si k tomu ještě starost o nabíjení hodinek, začínám se ptát kdo komu slouží. Je ovšem jen na nás jestli si do života vpustíme další tamagoči o které se budeme starat až do konce jeho (nebo našich) dnů.

Je vidno, že se Samsung tak soustředil na cíl ukázat své hodinky dřív než to udělá Apple, že zapoměl přemýšlet nad funkčností.. Bude ale zajímavé sledovat, jak se hodinkdy Gear ujmou u široké veřejnosti. 

Koupili byste si je? 

 

Autor: René Becker | čtvrtek 5.9.2013 11:06 | karma článku: 7,17 | přečteno: 331x
  • Další články autora

René Becker

Jak omylem nespouštět Siri či VoiceControl

Poslední celočíselná verze systému iOS s sebou přinesla mimo mnoha užitečných novinek i několik rozpačitých změn. Mimo jiné například zrušení ikonického gesta odemčení obrazovky "Slide to unlock".

5.1.2017 v 8:13 | Karma: 11,33 | Přečteno: 488x | Diskuse| Ostatní

René Becker

Automatické odemykání Macu pomocí Apple Watch

Jednou z nejefektnějších novinek systému macOS Sierra je bezesporu funkce Autounlock, tedy automatické odemykání Macu pomocí Apple Watch. Nastavení je jako tradičně jednoduché.

30.9.2016 v 11:17 | Karma: 10,81 | Přečteno: 352x | Diskuse| Ostatní

René Becker

Můj první lifehack - jak ovládnout 5,5" displej 6S Pluska

Applí mobilní systém iOS toho už dnes umí hodně. Tolik, že již zdaleka nemusím všude nosit Macbook. A tak mě napadlo, že bych do svého pracovního workflow opět zavedl iPad. Jak jsem dopadl..?

19.5.2016 v 12:41 | Karma: 9,60 | Přečteno: 440x | Diskuse| Ostatní

René Becker

Čeština a Mac - nechte se kontrolovat

Nebojte, nehodlám zde psát žádné utopistické příběhy o nadvládě strojů ani nechci rozebírat teorie spiknutí, v nichž hrají hlavní roli oni a všudypřítomná elektronická zařízení.. možná příště.

4.3.2016 v 11:38 | Karma: 8,77 | Přečteno: 387x | Diskuse| Ostatní

René Becker

Apple keynote a la Apple Watch – produkt Tima Cooka

Apple na včerejší dlouho očekávané keynote představil nové verze iPhonů – ano verze, nikoli verzi. iPhony jsou totiž dva – velký a větší než velký. Konkrétně mají úhlopříčky displejů 4,7“ u verze iPhone 6 a 5,5“ u iPhone 6 Plus, jak se nové iPhony jmenují. To však není vše...

10.9.2014 v 13:23 | Karma: 6,84 | Přečteno: 354x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Další vlna míří na Moravu

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  19:58

Přes Česko prochází velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Nejbohatší britská rodina dostala čtyři roky vězení za vykořisťování služebnictva

21. června 2024  20:11

Členové jedné z nejbohatších britských rodin dostali několikaleté tresty vězení za vykořisťování...

Jak Češi a Poláci rozhodli boj o Bílý dům. Vytočil je Fordův úlet

21. června 2024

Premium Amerika se chystá na první prezidentskou debatu dvou starců, a tak v médiích ožívají vzpomínky na...

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Další vlna míří na Moravu

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  19:58

Přes Česko prochází velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Pavel se sejde s Fialou, Babišem a Havlíčkem. Budou řešit bezpečnost

21. června 2024  19:57

Prezident Petr Pavel v úterý v poledne přijme na Pražském hradě premiéra Petra Fialu (ODS). Podle...

  • Počet článků 88
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 680x
Více se o mně dozvíte na mé osobní stránce zde.