Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hipstamatic – víc než jen mrvítko

Tato aplikace s sebou přináší přidanou hodnotu ve formě co možná nejintenzivnějšího retro zážitku. A zdaleka se nejedná jen o vzhled aplikace.

Focení mobilem je dnes čím dál více populární disciplína. A dokonce i ostřílení profesionální fotografové upouští od původní skepse ohledně nekvalitních snímků. V případě focení iPhonem, a jeho neustále se zdokonalujícím fotoaparátem, se dokonce někteří ze známých fotografů předhánějí v tom, kdo iPhonem vyfotí lepší profesionální snímek. A daří se jim to více než uspokojivě. Nejsou to však jen profesionálové, kdo se focením iPhonem baví. Popularita Instagramu je jasným důkazem, že iPhoneography (v anglicky mluvících zemích čím dál používanější označení pro focení iPhonem) je o něčem víc, než o polorozmazaných momentkách bez koncepce. Množství aplikací pro pořizování a editaci snímků v App Store je dalším ukazatelem růstu fenoménu fotografie.

 Jendou z mnoha, nikoli však průměrná je i aplikace Hipstamatic. Tato aplikace s sebou přináší přidanou hodnotu ve formě co možná nejintenzivnějšího retro zážitku. A zdaleka se nejedná jen o vzhled aplikace. Vždyť i výsledné snímky získají atmosféru jako z dob dávno minulých. Spuštěním Hipstamaticu se přenesete o řádku let zpět v čase. Z displeje Vašeho moderního zařízení se rázem stane starý kinofilmový aparát. A opět nejen vzhledem. Hipstamatic Vám umožní pořizovat fotky za použití kombinací různých filmů, objektivů a dokonce blesků. Bez nutnosti dalších složitých úprav.

V základu je na výběr ze čtyř filmů, pěti objektivů a třech blesků. To je naprosto dostačující množství ke kombinování. S každou kombinací získá Váš snímek zcela jiný vzhled a atmosféru. Pokud byste měli chuť nechat se Hipstamaticem překvapit, zatřeste iPhonem. Tím se aktivuje náhodná kombinace. A překvapení je na světě.

Prostředí aplikace

Hipstamatic se tváří jako opravdový fotoaparát. Máte tedy k dispozici dvě strany „foťáku“ – přední a zadní. Aplikace se pro rychlejší přístup k focení spouští na té zadní. Zde je jen minimum ovládacích prvků. Jako hledáček slouží čtvercový výřez (1), vedle kterého najdeme žluté tlačítko spouště (2). Pod hledáčkem je přepínač (3), sloužící k aktivaci blesku. Nalevo je jakoby průzor k filmu (4), zobrazující film, který máte právě založen. Dolní pás na zadní straně nabízí přístup k vyfoceným snímkům (5), které se zobrazí ve vlastí galerii (odkud je možné snímky rovnou i sdílet či si je nechat vyvolat), počítadlo snímků (6), které se právě „vyvolávají“, oblíbené kombinace (7) a šipku (8), která otočí Hipstamatic na přední stranu.

 

 

Přední strana skýtá mnohem větší množnosti – kompletní sestavení kombinace. Vedle objektivu (1) je třípolohový přepínač kvality (2) výsledných snímků, objektiv lze tahy prstu do stran měnit za jiný. V dolním pásu ikon pak nalezneme vše ostatní. Filmy (3), blesky (4), přístup do Hipstamartu (5), kde můžete dokoupit další doplňky, a opět šipku pro převrácení (6).

 

 

Hipstamatic tedy opravdu nabízí široké možnosti k uplatnění Vaší kreativity a navíc zprostředkovává nevšední zážitek ze samotného fotografování. Ten je krom nutnosti pamatovat si alespoň základní parametry objektivů či filmů umocněn, mimo jiné, i poměrně dlouhým čekáním na „vyvolání“ snímků. Doba vyvolávání závisí na zvolené kvalitě snímků. Vyfotit lze samozřejmě několik snímků po sobě, bez nutnosti čekání na vyvolání.

Pokud se rozhodnete zkusit si tvorbu originálních snímků jen s pomocí nejrůznějších objektivů, filmů či blesků bez nutnosti dalších úprav, a všechnu tu zábavu s tím vším spojenou, je pro Vás Hipstamatic tou pravou volbou. Hipstamatic je ke stažení zde na App Store s cenovkou 1,79 €.

 

Ukázkové snímky      

   

 

                              

 

Autor: René Becker | pondělí 13.5.2013 8:55 | karma článku: 10,21 | přečteno: 405x
  • Další články autora

René Becker

Jak omylem nespouštět Siri či VoiceControl

Poslední celočíselná verze systému iOS s sebou přinesla mimo mnoha užitečných novinek i několik rozpačitých změn. Mimo jiné například zrušení ikonického gesta odemčení obrazovky "Slide to unlock".

5.1.2017 v 8:13 | Karma: 11,33 | Přečteno: 488x | Diskuse| Ostatní

René Becker

Automatické odemykání Macu pomocí Apple Watch

Jednou z nejefektnějších novinek systému macOS Sierra je bezesporu funkce Autounlock, tedy automatické odemykání Macu pomocí Apple Watch. Nastavení je jako tradičně jednoduché.

30.9.2016 v 11:17 | Karma: 10,81 | Přečteno: 352x | Diskuse| Ostatní

René Becker

Můj první lifehack - jak ovládnout 5,5" displej 6S Pluska

Applí mobilní systém iOS toho už dnes umí hodně. Tolik, že již zdaleka nemusím všude nosit Macbook. A tak mě napadlo, že bych do svého pracovního workflow opět zavedl iPad. Jak jsem dopadl..?

19.5.2016 v 12:41 | Karma: 9,60 | Přečteno: 440x | Diskuse| Ostatní

René Becker

Čeština a Mac - nechte se kontrolovat

Nebojte, nehodlám zde psát žádné utopistické příběhy o nadvládě strojů ani nechci rozebírat teorie spiknutí, v nichž hrají hlavní roli oni a všudypřítomná elektronická zařízení.. možná příště.

4.3.2016 v 11:38 | Karma: 8,77 | Přečteno: 387x | Diskuse| Ostatní

René Becker

Apple keynote a la Apple Watch – produkt Tima Cooka

Apple na včerejší dlouho očekávané keynote představil nové verze iPhonů – ano verze, nikoli verzi. iPhony jsou totiž dva – velký a větší než velký. Konkrétně mají úhlopříčky displejů 4,7“ u verze iPhone 6 a 5,5“ u iPhone 6 Plus, jak se nové iPhony jmenují. To však není vše...

10.9.2014 v 13:23 | Karma: 6,84 | Přečteno: 354x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Fanoušci na cestě za snem. Češi zaplnili Lipsko a věří v porážku Ronalda

18. června 2024  19:07

Lipsko (Od našich zpravodajů) Fanouškovská vášeň nezná hranic. Češi v Lipsku fandí naplno i přes déšť a věří v historický úspěch...

ANALÝZA: Amerika chce víc atomovek. Přichází zbrojní závody bez cíle a logiky

18. června 2024

Premium Rýsuje se nový jaderný trojúhelník, USA a Rusko s Čínou. Američané zřejmě začnou rozšiřovat své...

Ani autobus tam nestaví. Jak doktor Vševěd hledal a vypátral střed Evropy

18. června 2024

Premium Jak dalekou cestu je nutné urazit do středu Evropy? A kde to vlastně je? Jiří Martínek alias doktor...

Novým šéfem NATO bude nizozemský premiér Mark Rutte, uvedla televize

18. června 2024  18:35

Novým generálním tajemníkem Severoatlantické aliance (NATO) se stane končící nizozemský premiér...

  • Počet článků 88
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 680x
Více se o mně dozvíte na mé osobní stránce zde.