Zavlečou naočkovaní mutace covidu z ciziny?
Je to právě šíření mutací, které by jsme si mohli zavést z ciziny, obejít očkování a spustit další vlnu epidemie a tím i další lockdowny a uzávěry.
Tento týden jsem se dozvěděl, že od 9.7. budou po příjezdu ciziny testování jen nenaočkovaní. Očkování nebudou muset na test, ani po návratu z těch nejrizikovějších zemí!!! Přitom je již známo, že očkování sice snižuje riziko vážného průběhu nemoci, ale člověk může být dál šiřitelem viru.
Opatření vlády tak nemá logiku. Jde fakticky jen o způsob, jak dále "motivovat" neočkované. Ostatně pokud naočkovaní a netestovaní zde přinesou rizikové mutace viru, další vlna bude jistě opět svedena na "nezodpovědné" neočkované.
A ještě jednu poznámku. V médiích zazněl návrh, že neočkovaní by měli platit vyšší zdravotní pojištění. Fajn. Ale v tomto případě by měli platit vyšší zdravotní pojištění i kuřáci, lidi holdující alkoholu a všichni ti kteří svým životním stylem ohrožují své zdraví a zatěžují nadměrně zdravotní systém. Nemyslíte?
Petr Bajnar
Premiéry dvou filmů
Letos v létě jsem shlédl premiéry dvou filmů: Den odhalení a Odysea. Rád bych se k oběma krátce vyjádřil.
Petr Bajnar
Vzpomínky na Fredička
Před 5 lety mi zemřeli oba rodiče. Letos v červenci odešel někdo, koho jsem považoval za svého blízkého kamaráda. Byl to pejsek, jmenoval se Frediček.
Petr Bajnar
Výstup na Ararat
Na závěr července jsem zamířil na další ze svých cest. Mým cílem se stalo východní Turecko, především vrchol hory Ararat ležící ve výšce 5136 m.
Petr Bajnar
Napříč Jižní Amerikou
Již od dětství mě lákala návštěva tajemných míst naší planety. Mnoho z nich se nachází na území Jižní Ameriky, zejména v Peru a Bolívii.
Petr Bajnar
Iránský konflikt z historického pohledu
Dva proroci, kteří kdysi stáli vedle sebe u brány chrámu, teď stojí s mečem proti sobě. Zapomněli, že bojovali za stejný oheň.
| Další články autora |
V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody
Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...
Kolik toho víte o vesmíru?
Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...
Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!
Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...
Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí
Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...
Při požárech ve Zlínském kraji zemřeli za pololetí čtyři lidé, stejně jako loni
Při požárech ve Zlínském kraji zemřeli za první letošní pololetí čtyři lidé, stejně jako od ledna...
Litoměřice ukážou novou podobu vstupu do sadů, odkud zmizel kontroverzní pomník
Litoměřice představí veřejnosti novou podobu vstupu do Jiráskových sadů, odkud město odstranilo...
Manželé zapomněli v taxíku věci za miliony, řidič o nich „nevěděl“. Vzpomněl si až v cele
Co mělo být začátkem zasloužené dovolené se rychle změnilo v rozsáhlou policejní akci. Manželskému...

Rodinný dům se zahradou, garáží a velkorysým zázemím, Úsov ul. Mohelnická
Mohelnická, Úsov, okres Šumperk
7 350 000 Kč
- Počet článků 636
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1342x



















