Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Paní Němcová potvrzuje, že ODS už není pomoci

Miroslava Němcová se v pondělních Impulsech Václava Moravce naplno pustila do boje za záchranu ODS. Bude to těžká mise. Sama paní místopředsedkyně totiž může argumentovat pouze tím, že ODS je "tradiční pravicová značka, je s námi 23 let, nemáme ji hodit do koše, nemáme se jí zbavovat". O tom, co "tato značka" kromě své "tradice" ještě dneska nabízí, moc nemluví. Nejdříve je totiž, tak jak je to v české politice běžné, potřeba zaútočit na konkurenci a doufat, že ten útok nažene nějaké body.

Na "tradiční značku" ODS potřeba útočit není. Stačí jen připomenout některá jména: Janoušek, Rittig, Hrdlička, Dalík, Řebíček, Topolánek, Bém, Nagyová, Klaus... Každý si zkrátka může toho svého „nositele tradice“ najít.

Miroslava Němcová, kterou pokládám za slušnou dámu, nemá lehkou roli. Její stranu totiž ze sevření kmotrů už vytrhnout nelze. Pokud se ale chce za tu "svou značku prát", nemusela by se prát úplně nefér. Paní Němcová tvrdí, že hnutí ANO má na billboardech blbosti, odborníci ty blbosti hodnotí docela kladně. Také hodnotí fakt, že se ODS zatím neodvážila na billboardy tu svou "tradiční značku" ani dát. Asi se za ni přece jen ve straně trochu stydí.

Kromě billboardů paní Němcová napadla i výsledky průzkumu, který si naše hnutí zadalo u renomované agentury, jež se za výsledky zaručila. Bohužel se zase zcela netrefila. Průzkum, který agentura (nikoli my) zveřejnila s informací, že zadavatelem bylo hnutí ANO, nepřisuzoval ODS 8,6 procenta, jak se paní Němcová domnívá, ale pouhých šest procent. ODS si zřejmě průzkumy nezadává, nebo jejich výsledky zkrátka raději nezveřejňuje, což je asi taky ona "tradice".

Paní Němcová si dále v Impulsech Václava Moravce postěžovala, že vůbec neví, co je to to hnutí ANO "za spolek". Tím bohužel pouze dokazuje odtrženost nadlidí, kteří sedí v parlamentu, od vnější reality. Jen pro úplnost: Hnutí ANO navázalo na stejnojmenné sdružení, bylo registrováno v květnu 2012, má víc než tisíc členů, 14 krajských, 91 oblastních a asi 23 místních organizací, na členství čeká dalších pět tisíc lidí, dalších pět tisíc lidí se zapojilo do našich aktivit, aniž by chtěli být členy strany. Denně nám přibývá na 200 sympatizantů. Stačí se podívat na naše webové stránky.

Přesto, že paní Němcová ten „náš spolek“ nezná, má docela jasno v tom, jak vznikaly naše kandidátky. "Já si představuji, jak Andrej Babiš sedí někde ve své kanceláři, tam vezme 14 papírů, na těch 14 papírů namaluje příslušný počet míst, která v tom kraji mají obsadit, a tam nějak začaruje a ta jména namaluje."

Neumím malovat jména, ale vím naprosto přesně, kdo rozhoduje o kandidátkách ODS. Není to ani paní Němcová, nejsou to ani běžní členové ODS, jsou to její regionální kmotři. V hnutí ANO navrhovaly kandidátky krajské sněmy a potvrzoval Výbor. Domnívám se, že je to docela standardní a demokratická cesta.

Osobní útoky paní Němcové moc vážně neberu. Musí být v hodně velkém stresu, když jako dlouholetá profesionální politička tvrdí, že "makám za peníze daňových poplatníků". Za peníze daňových poplatníků tady minimálně od roku 1998 "maká" ona, někteří její kolegové, za nimiž jsou nulové výsledky, takto „makají“ ještě déle. Peníze daňových poplatníků tady rozkrádali a rozkrádají pánové spojení s její "tradiční značkou", kteří jsou vyjmenováni výše (a ještě mnoho dalších).

Už jsem to psal mnohokrát, ale pro paní Němcovou to ještě zopakuji. Naše firma je registrována zde, v České republice, a platí tu ročně stovky milionů korun na daních z příjmů, za poslední dva roky to bylo víc než 1,3 miliardy korun. Osobní náklady za zaměstnance loni činily třináct miliard, přičemž jen odvody firem v České republice na zdravotním a sociálním zabezpečení činily 1,9 miliardy korun. A zde jsou ty dotace: Stát dotuje pouze chov hospodářských zvířat, za rok 2011 jsme tak od něj získali asi 50 milionů, loni to byla přibližně stejná částka. Já sám jsem za loňský rok zaplatil na dani z příjmu 82 milionů, takže jsem tu dotaci státu vrátil s dost vysokým úrokem. Nechci říkat, že paní Němcová lže, ale my jsme se nikdy rozhodně žádných "privatizačních projektů", kterými zde rozkradl zemi její politický vzor Václav Klaus, neúčastnili. Všechny naše nákupy firem jsou dohledatelné a proběhly dávno po kuponovém pokusu Václava Klause.

Pokud nás chce místopředsedkyně ODS srovnávat s Věcmi veřejnými, měla by se zeptat nejdříve svých kolegů, pana Hrdličky a pana Janouška, jak Věci veřejné vznikly. Nás žádní kmotři z ODS nesponzorují.

Je mi jasné, že paní Němcová po 15 letech svého působení ve sněmovně nemůže pochopit, co to obnáší, když někdo skutečně něco buduje, a to nezávisle na státu. Tím, jak přemýšlí, bohužel pouze potvrzuje, že se ODS z oné "tradice strany", na níž jsou nalepení kmotři, kteří žijí z veřejných rozpočtů, jen tak nevymaní.

Andrej Babiš

Autor: Andrej Babiš | úterý 10.9.2013 12:52 | karma článku: 40,53 | přečteno: 5185x
  • Další články autora

Andrej Babiš

Pojďte se vsadit, že o mně do voleb nevyjde jediný pozitivní článek

V poslední době neustále narážím na komentáře o tom, že představuji ohrožení demokracie. Vzniká jich fakt hodně. Totožných obsahově i formálně. Už se to ani nedá číst.

20.7.2017 v 17:31 | Karma: 40,66 | Přečteno: 4208x | Diskuse| Politika

Andrej Babiš

Spropitné do kapsy číšníka EET evidovat nebude

Poslední dobou se v novinách strhla bouře ohledně spropitného. Prý bereme lidem možnost svobodně vyjádřit spokojenost s obsluhou v restauraci (nebo jinou službou).

15.8.2016 v 9:03 | Karma: 31,77 | Přečteno: 5526x | Diskuse| Ekonomika

Andrej Babiš

České zdravotnictví nekolabuje, potřebuje ale systémové změny

Situace v českém zdravotnictví je mnohem méně dramatická, než jak se nám snaží namluvit například prezident České lékařské komory Milan Kubek. České zdravotnictví nekolabuje

2.8.2016 v 11:14 | Karma: 43,91 | Přečteno: 7469x | Diskuse| Politika

Andrej Babiš

Vnadná blondýna, daňové přiznání a evidence tržeb

Víte, co má společného internetová seznamka s daňovým přiznáním? Nedá se na ně vždycky stoprocentně spolehnout.

13.6.2016 v 17:53 | Karma: 27,27 | Přečteno: 2088x | Diskuse| Ekonomika

Andrej Babiš

Nehraju si na Pikoru. Resortní program plním

Tak jsem se v blogu Markéty Šichtařové dočetl, že jako ministr financí úplně selhávám. Hospodaření státu prý vedu řeckou cestou k bankrotu.

27.5.2016 v 9:34 | Karma: 35,22 | Přečteno: 4060x | Diskuse| Ekonomika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Kvůli konci uhlí krize nenastane. Jozef Síkela o jaderném tendru i dalším postupu

17. června 2024

Premium Česko nejspíše do roku 2027 přestane být čistým vývozcem elektřiny, protože jí víc bude...

Charkov jako strategické eso. Už je zřejmé, proč ho Putin tolik chce dobýt

17. června 2024

Premium Ruská armáda nepřestává bombardovat Charkov, čímž ukazuje, že o něj má pořád velký zájem. Vojensky...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel v 13.23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Na Islandu havaroval autobus s českými turisty, pět jich skončilo na JIP

16. června 2024  11:35,  aktualizováno  21:42

Při páteční nehodě autobusu na severu Islandu se zranilo dvanáct lidí, z toho pět skončilo na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 88
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 5559x
Podnikatel, okolnostmi (a českými politiky) donucený jít do politiky.

Seznam rubrik