Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Co se panu Topolánkovi nelíbí? Pravda?

Pan Topolánek mne při středě po ránu velice pobavil. Chtěl by zastavit Andreje Babiše a vyzývá k tomu samému... vlastně nevím koho. Asi oba své poslední příznivce. Na svém „politickém profilu“ v Parlamentních listech zřejmě reaguje na rozhovor v pátečním Právu, v němž jsem si dovolil říct pravdu: kdyby zde za jeho vlády působili státní zástupci Zeman, Bradáčová a Ištvan, tak by seděl i s Dalíkem v base. Na tomto svém názoru nic neměním, jen možná připomenu, proč na těchto slovech trvám.

Mirek Topolánek se do vysoké politiky dostal včas, jeho ostravská firma VAE si v roce 1999 vzala půjčku 67,5 milionu u První městské banky a pak zkrachovala. Za úvěr ručil i tehdejší pan senátor. Nikdy ale nic splácet nemusel. Jak to? Udělal přece politickou kariéru...

Vláda Mirka Topolánka byla v historii první, kde se ministr (konkrétně ministr dopravy Řebíček, nyní s akciemi kouzlící majitel fotbalové Slavie) chlubil, že ho jeho křeslo stálo údajných padesát milionů. Na čem pak Řebíčkova firma Viamont zbohatla, všichni víme. Na veřejných zakázkách. Za výnosy z nich si pak exministr koupil zmíněný fotbalový klub, podle médií ho stál 285 milionů. Korupce? Kdepak. Z pohledu pana Topolánka je to zřejmě v pořádku.

Všichni také dobře víme, na čem Topolánkova vláda stála. Drželi ji poslanci ČSSD Melčák, Pohanka a Wolf (nyní na útěku před policií). K tomu opět jedna historka z politického zákulisí: Když Topolánek s Dalíkem přijeli koncem června 2008 na tenisovou akci do Prostějova (v Dalíkově vozu Porsche, samozřejmě) z Vysočiny z jednání s panem Šloufem, byli nadšení, že mají "dva poslance ČSSD v kapse". Korupce? Kdepak. Všechno v pořádku.

Až komické byly pak Topolánkovy příhody, jak s paní Veseckou a Pavlem Němcem (hlavy Topolánkovy justiční mafie) ladili výjezdy pořádané "na záchranu pana vicepremiéra Čunka". Chtělo to samozřejmě několikrát za jednu cestu vyměnit vozidlo, protože to tak mafie v televizi prostě dělá.

Kvůli kauze Čunek nakonec na návrh Renaty Vesecké odvolal ministr Jiří Pospíšil vrchního státního zástupce Ivo Ištvana. I Pospíšil musel plnit "rozkazy" paní Vesecké, která byla hlavní zametačkou kauz v Topolánkově vládě. Že by korupce v nejvyšších postech justice za účasti Topolánka? Kdepak...

O brutální  partě v čele s Topolánkem, Martinem Romanem, Dalíkem a Řebíčkem, která se v roce 2009 slunila v Toskánsku, bylo napsáno už dost. Přesto pan Topolánek dodnes nevysvětlil, co tam spolu kluci ve vlnách dohodli.

Pan Topolánek také nikdy nevysvětlil, kde vzal peníze na svůj a na synův luxusní život. V roce 2010 Hospodářské noviny napsaly: "Jedna z největších záhad kolem Topolánka je, z čeho vlastně žije. Platí hypotéku, nájemní byt, studia svého syna v USA, část majetku dal své bývalé ženě... Stranický plat 90 tisíc hrubého na první pohled nemůže stačit." Tato záhada trvá, a to i v případě stavby jeho nového domu, který se svojí ženou buduje u Kutné Hory.

Pořád je tu totiž naštěstí přítel Dalík ochotný vždy pomoci, tak jako "pomáhal" například při jednáních o nákupu Pandurů nebo s Budweiserem o prodeji českého Budvaru, který ale nakonec nevyšel.

Proti pomluvám pana Topolánka se bránit nebudu. I on musí vědět, že plácá nesmysly. Kdybych měl strach z nějakého vyšetřování (pane Topolánku, Unipetrol mi nepatří a nikdy nepatřil, takže asi na rozdíl od lidí kolem vás krást neumím…), určitě bych se nepouštěl do veřejného života a do boje proti matrixu, jehož je pan Topolánek předním představitelem. Žádného vyšetřování se bát nemusím, protože mám na rozdíl od pana Topolánka naprosto čistý stůl, můj majetek je prokazatelný, platím řádně daně.

Pan Topolánek  (dnes zaměstnán jako bílý kůň energetické lobby) stejně jako jeho přítel (Bormann) Dalík rád používá nacistická hesla a přirovnání. Teď najednou tvrdí, že se obává "konečného řešení". Já žádné „konečné řešení“ (rozkrást a jít) jako pan Topolánek a jeho parta nenabízím. Chci naopak nabídnout lidi, kteří si v politice na rozdíl od pana Topolánka, Dalíka nebo Řebíčka nakrást nepotřebují.

Andrej Babiš

Autor: Andrej Babiš | středa 3.7.2013 17:56 | karma článku: 40,19 | přečteno: 3741x
  • Další články autora

Andrej Babiš

Pojďte se vsadit, že o mně do voleb nevyjde jediný pozitivní článek

V poslední době neustále narážím na komentáře o tom, že představuji ohrožení demokracie. Vzniká jich fakt hodně. Totožných obsahově i formálně. Už se to ani nedá číst.

20.7.2017 v 17:31 | Karma: 40,66 | Přečteno: 4209x | Diskuse| Politika

Andrej Babiš

Spropitné do kapsy číšníka EET evidovat nebude

Poslední dobou se v novinách strhla bouře ohledně spropitného. Prý bereme lidem možnost svobodně vyjádřit spokojenost s obsluhou v restauraci (nebo jinou službou).

15.8.2016 v 9:03 | Karma: 31,77 | Přečteno: 5526x | Diskuse| Ekonomika

Andrej Babiš

České zdravotnictví nekolabuje, potřebuje ale systémové změny

Situace v českém zdravotnictví je mnohem méně dramatická, než jak se nám snaží namluvit například prezident České lékařské komory Milan Kubek. České zdravotnictví nekolabuje

2.8.2016 v 11:14 | Karma: 43,91 | Přečteno: 7469x | Diskuse| Politika

Andrej Babiš

Vnadná blondýna, daňové přiznání a evidence tržeb

Víte, co má společného internetová seznamka s daňovým přiznáním? Nedá se na ně vždycky stoprocentně spolehnout.

13.6.2016 v 17:53 | Karma: 27,27 | Přečteno: 2088x | Diskuse| Ekonomika

Andrej Babiš

Nehraju si na Pikoru. Resortní program plním

Tak jsem se v blogu Markéty Šichtařové dočetl, že jako ministr financí úplně selhávám. Hospodaření státu prý vedu řeckou cestou k bankrotu.

27.5.2016 v 9:34 | Karma: 35,22 | Přečteno: 4060x | Diskuse| Ekonomika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Policie lže. Přehrát kamery na fakultě před střelbou mohla, ale nepožádala

22. června 2024

Premium Masový vrah David Kozák, který na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zabil v prosinci čtrnáct...

O fotbalové kariéře v Evropě tady sní každý kluk. Jak se loví talenty v Africe

22. června 2024

Premium Od spolupracovníka MF DNES v Africe Sedím se svým kamarádem na tribuně nevelkého fotbalového hřiště v Abuji, hlavním městě Nigérie,...

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Novým ukrajinským velvyslancem v Česku bude Vasyl Zvaryč, přesune se z Polska

21. června 2024  22:31,  aktualizováno  22:44

Novým velvyslancem Ukrajiny v České republice se stane Vasyl Zvaryč. Ten dosud působil v čele...

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...

  • Počet článků 88
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 5559x
Podnikatel, okolnostmi (a českými politiky) donucený jít do politiky.

Seznam rubrik