Španělský (ne)fotbal

Asi to ode mne bude znít hloupě. A taky mě možná většina lidí prokleje. Ale jsem jediný, komu se fotbal v podání Španělů nelíbí?

Ano, je technicky dokonalý. Ano, vyhráli s ním poslední dva velké turnaje. Ano, trhají rekordy v držení míče a počtu přesných přihrávek. Ne, nelíbí se mi to.

Španělská hra, založená na nespočtu přesných přihrávek, narážeček a následně chytrém pasu někam za obranu, slaví úspěchy. Je nazývána nejlepším fotbalem na planetě. A přesto si dovolím tvrdit, že je nudná. Jak je to možné? Zápasů španělské reprezentace jsem viděl hodně, budu ale vycházet z utkání se silným soupeřem, jako například dnes Chorvatsko.

Zápas začne, Španělé se zmocní míče... a začíná to - nekonečný koloběh přihráveček. Ze soupeřova vápna klidně až na polovinu a pak ještě malou domů na brankáře. Kdyby Casillas mohl, otočí se a kopne míč za sebe. A další, další, další, ještě jedna, zpátky, ťuk, ťuk. Uznávám, že je to účinné. Soupeři většinou balón marně loudí, procento držení míče na španělské straně narůstá. Tento ťukes vydrží Španělé praktikovat i dlouhé minuty. Většinou se nakonec pokusí o překvapivou přihrávku nebo střelu, ale skutečně se minuty a minuty neděje nic jiného, než že si parta Španělů na půlce ťuká s balonem.

Ano, určitě je to velmi náročné a málokdo by to uměl, ale... cožpak není lepší fotbal nahoru dolů? Rychlé akce, protiútoky, chyby obránců, dlouhé úniky? Tento strojový fotbal má mnoho příznivců, já se ovšem mezi ně nepočítám.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Adam Janák | pondělí 18.6.2012 23:55 | karma článku: 4,34 | přečteno: 225x