Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

To je výstižně napsáno. A než to opraví, dávno to vím.

0 0
možnosti
Foto

Jo, tohle opravování překlepů při přepisu živým přepisovatelem, kritizuji velmi často. Chápu, že přepisují mistři klávesnic a na soutěžích jsou chyby trestány. Ale jednak nejsme na souťěži a druhak je velmi nepříjemné, když si klient čte a najednou se o tři řádky zpět, něco pohne. Přepisovatel ví, kam dává kurzor a co bude opravovat. Klient ne. A i to je v podstatě kontext.

0 0
možnosti
  • Počet článků 125
  • Celková karma 6,14
  • Průměrná čtenost 802x
ORBI PONTES šíří osvětu v oblasti sluchového postižení.Pořádáme pravidelně na konci září festival Týden komunikace osob se sluchovým postižením.

Sluchové postižení (SP) je označováno WHO (Světová zdravotnická organizace) jako 2.nejtěžší ihned po mentálním postižení. Lidé jsou odtrženi od komunikace. SP je velmi variabilní a není možné si jej vyzkoušet. Podle výše ztráty sluchu jsou lidé neslyšící, nedoslýchaví, ohluchlí, hluchoslepí, máme uživatele kochleárních implantátů. Každý člověk má jiné nároky na komunikaci. Prelingválně neslyšící dávají přednost znakovému jazyku, nedoslýchaví a ohluchlí lidé simultánnímu přepisu.

S podporou Blog iDNES.cz
 

Seznam rubrik