PC

Naše školství dospělo tak "daleko", že podstatně více než ředitel už delší dobu víceméně řídí chod školy "aktivní" rodiče, často právě sponzoři, političtí matadoři apod.

Ředitelé, aby měli "klid" (a také ze strachu z ČŠI, která je též pod vlivem výše uvedených),se často podřizují zájmům těchto skupin (často až k hranici vydírání), namísto toho, aby jejich prvotním zájmem bylo řádné vzdělávání, tedy především děti a zaměstnanci školy.

Učitelka si "dovolila" říci svůj pohled, což vůbec nemusela myslet špatně (!) - a je z toho to, co se nyní bohužel vcelku běžně na školách stává. A mnozí se radují, jak s ní zametli...

Nevím, zda pan autor slyšel i verzi p. učitelky (spíše ne), ale má naprosto jasno, kdo tu šikanuje, vydírá apod.

P.S. Pokud tu budeme mít zase vystrašené, nesebevědomé učitele, kteří se budou bát říci svůj názor (jak tomu bylo za totality), jak asi bude vypadat náš vzdělávací systém? Jaké absolventy bude produkovat? A vůbec - kdo jen trochu chytrý, sebevědomý a se sebeúctou bude mít zájem stát se učitelem?

LT

Nedávno známého syn v šesté třídě učitelce řekl, že jeho táta dává práci stovkám lidí a zajišťuje jim tak živobytí. No a paní učitelka to nezvládla, chlapci odpověděla arogantně, že lže, protože je to opačně, a ty stovky těch lidí živí jeho a jeho tatínka i s celou rodinou.

Zdroj: https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=815220

Svým způsobem měli pravdu oba a oba se částečně mýlili. Ano, otec dotyčného dával práci svým zaměstnanacům a zajišťoval jim práci, na druhou stranu, bez kvalitných pracovníků by dotyčný byl v háji jako kvalitní pracovníci bez dobrého podnikatele.

A nová mladá paní učitelka už byla poučena, jak si nedělat zbytečné problémy.

Zdroj: https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=815220

Tak tohle je hodně špatně napsáno. Protože tak, jak jste to napsal to vyznívá přesně jak zmínila paní Nestrerová. Neboli, nová učitelka ví, že raději má mlčet, jinak se rodič postará.

Za třetí. Pochopil bych, kdyby dotyčný přišel za ředitelem s tím, že takhle tedy ne. Ale z mého pohledu, být ředitelem, tak mu řeknu základní věc. Budu to řešit, protože pokud kvůli tomu vznikla šikana dotyčného, tak to neexistuje a je samozřejmě na místě postih. Ale nebudu to řešit kvůli tomu, že jsi dal či nedal sponzorský dar. Pokud to chceš takhle postavit, tam jsou dveře.

Neboli, pokud jste chtěl článek postavit tak, že si podnikatel může za jistých podmínek dovolit více jak jiný člověk, povedlo se vám to.

Pokud to měl být článek o tom, že byl někdo šikanován a mělo být ukázáno, jak se to řeší, tak teda nic moc.

Smazaný příspěvek

Příspěvek byl odstraněn autorem blogu. Opakované vložení může být smazáno redakcí.

Smazaný příspěvek

Příspěvek byl odstraněn autorem blogu. Opakované vložení může být smazáno redakcí.

Foto

V 19:54 jste autora obvinil ze lži, teď si protiřečíte

Foto

Nevím, zda je tento příběh pravdivý, ale jev, kdy si sponzor školy "diktuje" svoje přání a ředitel si nedovolí odporovat, není bohužel žádné sci-fi. A je to velký malér.

Smazaný příspěvek

Příspěvek byl odstraněn autorem blogu. Opakované vložení může být smazáno redakcí.

Foto

Vypadá to tu jako by to byla diskuze pod blogem - Bojovníci za svobodu projevu jako její úhlavní nepřátelé.

AL

Komunismus nikde na světě nebyl schopen vytvořit trvale fungující společnost s blahobytem pro všechny. Byl to krvavý omyl dějin 20.století.

LT

A nebude to i tím, že komunismus vlastně nikde ani nefungoval?

To, že tomu někdo říká komunismus ještě neznamená, že to tak je, stejně jako v případě bývalé NDR opravu to neznamenalo, že ta země je demokratická.

P.S. On komunismus ani fungovat nemůže, protože to by lidstvo jaksi muselo být naprosto jiné. Muselo by být připravené na to, aby fungovalo poněkud jinak. V první řadě by muslo přijmout to, že zájem skupiny je nadřazen zájmům jednotlivce, což už v první chvíli narazí, protože vždy najdete jedince, kteří si začnou myslet, že jejich zájem je přednější, než zájem skupiny.

K tomu můžete automaticky připočítat, že takový jedinec se bude na první pohled tvářit, že mu jde o blaho skupiny, zatímco ve skutečnosti bude na prvním místě on, na druhém on, na třetím on....pak dlouho dlouho nic a pak někde možná bude skupina a vyjde vám, že komunismus (ten teoretický), ani fungovat nemůže.

V první řadě by se muselo změnit lidstvo, v druhé stejně teoretický komunismus je pouze teoretický a rozhodně by nemohl fungovat tak, jak byl napsán.

Každopádně, tvrdit, že někde byl komunismus....kde prosím? Respektive kde byl takový komunismus, že by vše bylo ve společném vlatnictví? Kde i v rámci těch zemí byla beztřídní společnost, když i z vlatní historie bývalé ČSSR víme, že se dělilo na dělnickou třídu, inteligenci, kterou bývalo oporhováno...to pardon, to fakt nemělo s komunismem krom názvu nic společného.

Aby nedošlo k omylu, za mne představa, že kdejaká lůza a chátra může vládnout mne děsí. Přesto stále zastávám názor, že komunismus nikde v realitě nebyl.

Foto

Tak tohle se panu Zieglerovi vůbec nepovedlo. Obhajovat kamaráda, který v podstatě vydíra vedení školy, aby vyhodili učitelku, jinak nebude školu sponzorovat, to je velký úlet pana Zieglera.

Předpokládám, že synáček pana podnikatele má samé jedničky, protože učitelé se bojí mu dát horší známku, aby neskoncili na dlažbě.

OF

Ale pán Honza píše i pěkné články. Asi byl včera na pivu.

Foto

Základ kapitalizmu je založen na vykořistˇování člověka člověkem, zatím co za kom je tomu naopak! Politicky je třeba myslet, Jasánek! Politicky!

Smazaný příspěvek

Příspěvek byl odstraněn autorem blogu. Opakované vložení může být smazáno redakcí.

  • Počet článků 3326
  • Celková karma 25,44
  • Průměrná čtenost 1805x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz