Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Ostrovtipný Ziegler se zlobí, že v ČSSR zaměřené na těžký průmysl včetně zbrojního (!) nesehnal magnetofon. Hahaha. A zcela mu uniká, že Korejci, Vietnamci a Číňané měli v 60. a 70. letech úplně jiné starosti než vyrábět levné zboží pro Zieglera.

1 1
možnosti
JZ

Vyráběli jiní.

1 0
možnosti

Díky! Je mi smutno z toho, že tolik lidí je ochotno hledat návrat do komunistické totality, kterou nám slibují strany pro všechny!

4 0
možnosti
DR

To samé ohledně kazeťáku a tj. dvojče Grundig za 7000 Kč. Pouze nejspíš spadám do té kategorie štěstí, poněvadž jsem ho koupil normálně a dokonce nikoli v elektru, ale v železářství. Ovšem v moc dobře zásobeném železářství.

0 1
možnosti
SL

Já koupil GRUNDIK dvojče, za 2,800.

0 0
možnosti
JZ

Neznám značku Grundik. Radiokazeťáky za komančů běžně stály 4000 - 7000 korun.

1 0
možnosti
JK

My měli věž Toshibu. Vítkovice poslaly otce služebně do Moskvy, tak měl bony. A to pak nákup vyšel levněji, než za naše koruny.

2 0
možnosti
RE

Zrovna dneska jsem jednomu šestadvacetiletýmu klukovi vyprávěl, že dřív se společenský status nehodnotil podle získaných diplomů, postavených baráků a koupených aut, ale jaké kdo měl kde známé:))

4 0
možnosti
MK

Na tu absenci toaletního papíru v obchodech si moc dobře pamatuji. Byl jsem v té době na jednom koncertě Kapitána Kida a on tam na pódiu pronesl kouzelnou větu. Pravil:

"Ve frontě na toaletní papír ztrácí proletariát na revolučnosti."

A dostal za to od bolševiků zaracha.

10 0
možnosti
AK

Máte pravdu v tom že v minulém režimu bylo třeba mít peníze a známosti, abyste je mohl utratit podle svých představ.

Teď stačí mít peníze.

Máš peníze?

Můžeš si koupit soudce, prostitutku, politika nebo celou politickou stranu, vilu v Toskánsku, nejlepší možné vzdělání pro své děti, zdravotní péči ve Walter Reed Army Medical Center, kde se léčí i američtí prezidenti, co chceš.

Nemáš peníze? Můžeš klidně zemřít. Nikoho nezajímáš...

2 1
možnosti
MK

Tipnul bych si, že vy asi peníze nemáte.

5 0
možnosti
Foto

Ale pane Zieglere, magneťákem dnešní mladé neohromíte. Ti ani nevědí, co to je. To víte, technologický pokrok. To rovnou můžete vyprávět skazky o parním stroji....

3 2
možnosti
LF

L91u83k80a10s 54F98i52k27r

23. 2. 2024 20:42

Zase jste promeskala moznost nic nepsat ... vase nemoudrost se opet ukazala.

0 4
možnosti
ZV

Za blog karma. Jinak jak dává odkaz níže pan Burián,tak tento kazeťák se tehdy dal sehnat v Maďarsku. Na tržnici se tam dalo sehnat spousta věcí včetně "džízky", LP metalu např metalu,různých plakátů a podobných zajímavých věcí pro mladé. U nás pouze tuzex nebo známosti.

4 0
možnosti
  • Počet článků 3330
  • Celková karma 24,83
  • Průměrná čtenost 1805x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz