Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zajímavé. Nakonec se ty dělnické dcerky měly lépe, protože věno řešit nemusely a pokud byly trochu k světu, ženicha vždycky našly.

1 0
možnosti
JZ

Od toho vymyslela katolická církev ženské kláštery, aby se tam dávaly ty dcerky pro které nebylo na věno, žebříky, aby se mělo jak lézt přes zdi těch klášterů, a velké truhly, aby se měli nezvaní návštěvníci kam schovat, když za "řádovou sestrou" přijde nadřízená na kontrolu

nějací horlivější katolíci si pravidelně stěžovali, že to nejsou kláštery ale bordely, a pak tam jezdily revize a vyhrožovaly tak dlouho, až si taky škrtly

0 1
možnosti
MP

Velmi zajímavý článek. Vůbec jsem o tom neměl tušení, ačkoliv jeho otce, F. L. Čelakovského mám rád - začal jsem se o něj zajímat v souvislosti se symfonickou básní "Toman a lesní panna" skvělého (dnes trochu opomíjeného) skladatele Vítězslava Nováka.

1 0
možnosti
  • Počet článků 3345
  • Celková karma 23,04
  • Průměrná čtenost 1800x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz