Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Díky za potřebné informace! Pro mladé je to neuvěřitelné!

1 0
možnosti
Foto

J21a68n 85Š71i30k

24. 5. 2023 16:14

Pod vlivem školní výchovy a různých filmů zejména starší generace stále odmítá přijmout, že Rusové se k německým zajatcům chovali stejně zrůdně, jako Němci k Rusům. Fakta, která dokládají zejména archivy v samotném Rusku otevřené v devadesátých letech jsou šokující. Například z 91 tis. německých zajatců u Stalingradu se jich domů vrátilo jen 6 tisíc. Ostatní zemřeli, často hladem nebo týráním, v ruských táborech. Při velkolepé přehlídce německých zajatců 17.7.1944 v Moskvě, ruští důstojníci nechali uvařit litry mastné polévky, které na střeva zajatců působila jako silné projímadlo. Zajatci trpěli silnými žaludečními bolestivými křečemi a káleli přímo na vozovku, kterou po skončení přehlídky splachovali hasiči hadicemi z cisteren s vodou. Ponižování, týrání, mučení, vraždy. V čem byli Rusové lepší než Němci? Představy hodného strýčka Váni se pořád tolik lidí nechce vzdát. Je to tady na blogu i v diskuzích vidět každý den. Hezké odpoledne a díky za článek

13 0
možnosti
JZ

Děkuji za připomínku pane Šiku. To je pravda.

2 0
možnosti

Toto téma bylo dobře vykresleno v ruském seriálu Štrafbat(trestný prapor) z r.2004.

2 0
možnosti
Foto

Snad vám jich není líto. Vždyť to byli ti vojáci, kteří podle vás v dobytých zemích zabíjeli nevinné, znásilňovali, kradli a jiné alotrie tropili.

5 13
možnosti
LF

L40u60k14a89s 43F47i94k27r

24. 5. 2023 23:20

Zase jste ukazal co jste zac - komous = moralni odpad spolecnosti.

5 3
možnosti
MK

dobře a reálně napsáno.

3 0
možnosti
Foto

Naprosto tragické bylo předávání sovětských válečných zajatců ze strany západních mocností. Ti muži věděli, že jdou na smrt. Všude se odehrávaly srdceryvné scény. Zajatci páchali sebevraždy a urputně se bránili předání sovětským úřadům. NKVD běžně střílela důstojníky jen pár metrů od místa předání. Američané a Britové jen pravidelně poslouchali výstřely na popravované. Dodnes se vedou diskuze, zda předávání nebylo zločinné. Už v létě 41 nacisté nechávali umírat sovětské zajatce v oplocených místech žízní po tisících. Stalin obětoval i svého syna. Zločinnost obou režimů byla strašlivá. Vám, Jene, samozřejmě, karma

13 1
možnosti
JZ

Děkuji za doplnění Jaroslave, ale trochu upravím. Ty situace, které popisujete se týkali hlavně kozáků, vlasovců a Rusů, kteří bojovali na straně Němců. Bohužel často i ruských civilistů, kteří utekli ze SSSR před komunismem.

7 0
možnosti
OS

Je to už únavné opakovat. Rusové jsou stále ve středověku. Myšlením i jednáním.

11 2
možnosti
JZ

Máte pravdu pane Stránský, ale vzhledem k jistým jedincům je třeba to neustále opakovat.

5 2
možnosti
  • Počet článků 3343
  • Celková karma 23,55
  • Průměrná čtenost 1801x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz