Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Dík za moudré myšlenky a informace!

Bohužel, polistopadová transformace odevzdaná do rukou překabátěných postkomunistů nás vedla do područí státu, závislosti na státu a k nesoběstačnosti! Občanům tak dá dost práce postavit se na vlastní nohy! Ti nesamostatní závisláci pak snadno věří lhářům a podvodníkům!

Dík za příklad, jak člověk může zůstat svobodným člověkem.

1 0
možnosti
SL

I ten Babiš se tam vlezl.

0 0
možnosti
JZ

Na stejné úrovni jako Petr Fiala.

1 0
možnosti
Foto

Já jen dodám, že krom "Přeletu" mám jako druhý Formanův film nejradši Vlasy. Viděla jsem ho už tolikrát a stejně mě v závěru vždycky mrazí v zádech, jako bych to viděla poprvé.

2 0
možnosti
Foto

Vlasy sa páčia aj mne. Obdivovala som aj herca V. Pucholta, ale odišiel do Anglie, kde sa stal sa lekárom detským. Človek mnoha talentov.

0 0
možnosti
OF

Džungle ? U nás stále platí :"Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější."

2 2
možnosti
JZ

A to je špatně.

1 0
možnosti
KT

S tímto moc úspěchu nesklidíte. Měla jsem to štěstí, že i za totality byl pro někoho obojek volnější a řetěz trochu delší. Pro umělecké směry byla možná volná noha. Stejně to ale byl děs, každá čárka musela být schválena komisí.

Po převratu jsem na své nepodařené podnikání dosti doplatila. Začala jsem znovu v hlubokém mínusu a zase se vydrápala vzhůru. Neměnila bych ale ani na okamžik. I dnes pociťuji omezení větší, než je zdrávo.

5 0
možnosti
Foto

S tím omezením se však dá dnes bojovat. Ale dá to fušku. Za dřívějška to nešlo.

5 1
možnosti
Foto

Miloš Forman je spíš důkazem toho, že šikovný člověk se uplatní v džungli i v ZOO.

Kapitalismus je opravdu podobný džungli, jen si nejsem jist, zda je pan Ziegler ochotný uznávat i ty nejsilnější české dravce, tedy největší české kapitalisty.

0 5
možnosti

Ale i kapitalismus má svá pravidla! Ten Klausův kapitalismus je poněkud džunglí bez pravidel!

0 1
možnosti
Foto

Miloš Forman, byl jasnej formát, o tom žádná, ale přesto si dovolím vypíchnout Vojtěcha Jasného, který jasně popsal nebo spíš nafilmoval způsob vlády komunistů, jeho film Všichni dobří rodáci je toho kobinetním důkazem. Proto mě komunisté nijak netáhnou, včetně těch, co náhle prozřeli.

9 0
možnosti

Já rozlišuji překabátěné komunisty, kteří uvázli v komunistické éře, a bývalé komunisty, kteří si dnes váží přirozených, svobodných, pravicových vztahů!

0 0
možnosti
OD

O38t40a 84D26v38o91r34a83k

6. 3. 2024 13:55

Moc pěkný článek, pro mě Forman patří mezi absolutní světovou špičku filmových režisérů.

5 0
možnosti
VR

Možná budu trochu "divnej", ale nejvíc mne oslovily jeho první filmy natočené ještě v Československu. Je krásné a záslužné, že se prosadil jako český režisér i v zahraniční. Jen jsem nepochopil proč se oženil s odloženou milenkou zlatého slavíka, který své milenky spíš obdarovával tu vilkou tu auťákem a pod. Ale budiž, každý se svého štěstí strůjce.

2 1
možnosti
Foto

Škoda, že jste opomenul Hair (1979!).Tam totiž M.F. uplatnil, bytˇprostřednictvím jeho známého, fakt, že měl již US občanství. A teprve díky tomu mu v onom filmu umožnila i US armáda natáčení některých scén. Jinak je úsměvné dožadování se džungle u nás, tedy v prostředí ne nepodobnému tomu, v němž dokola běhají mnozí jenom jak veverky v bubnu, jiní sice souhlasí s džunglí, ale se snaží ji jaksi redukovat, či jí oplotit

7 1
možnosti
  • Počet článků 3343
  • Celková karma 23,53
  • Průměrná čtenost 1801x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz