Poslední zvonění
Připadá mi, že jsme také někde u toho posledního zvonění, někdo nastupuje do praxe, jiný na vysokou školu. Po letech studíí se postupuje dál, snad. Jsme v podobné situaci, je čas zjistit co nás teorie naučila pro praxi. Zda budeme pracovat týmově nebo každý sám ukáží následující měsíce. Lovím v paměti, jak jsme tehdy ty systémy tvořili. Bylo více řešitelských týmů a tak každý měl své téma, úkol. Spolupráce týmů byla běžná, nebyl důvod si házet klacky pod nohy, výsledek byl společný, funkční systém. Tolik úvodem.
Hlavní je vědět, co řešit. Měli jsme například projekt "Integrovaný informační systém", nebylo to lehké sousto, občas někdo tým opustil, odpadnul, dlouho jsme nevěděli co název znamená a styděli jsme se zeptat jeden druhého, vygooglovat to ještě tehdy nešlo. Byl to vlastně trochu Baťův systém ale to jsem zjistila až nedávno, celý byl pod systémem EC 1033 s napojenými TNS po celé fabrice, tehdy s.p.
Dnes, v systému demokratického státu řešíme obdobně jednotlivé subsystémy, za účelem jeho vylepšení a posunu k vyspělejší demokracii. V rámci systému jsou subsystémy a jednotlivé úkoly. Kdo byl aktivní od prvního zvonění, měl tu výhodu, vybrat si úkoly dle toho, co mu sedí. Samozřejmě, že je třeba řešit v rámci celku, státu více úkolů. Úvod dostatečně vysvětlil, že jednak nemá smysl řešit stylem všichni mluví do všeho a nemá smysl si brát více práce, než se zvládne. Tak i náš tým KCO hodlá řešit:
1. Chudoba
2. Nezaměstnanost
3. Důchody
4. Funkční a logické zákony. Toto však je spíše pracovní pomůcka, prosředí.
Ladíme ono prostředí, kde bude možné toto realizovat, provozovat a z "papírového ladění" převést do praxe. Jedno z nejtěžších věci je, návrh předložit stručně a srozumitelně. Od toho kdysi bývaly koordinační porady. Odborník technik musel umět svůj úkol představit tak, aby mu rozuměl například odborník účetní a naopak.
Jen začněme dříve než přijde totální zmar. Komentátorka v televizi pravila nad "novinkami" z Ukrajiny: "Na nepokoje doplácejí obyčejní lidé ..". Začíná dělení na obyčejné a neobyčejné lidi. Záleží kam to dotáhli ti neobyčejní a co na to normální člověk, normální lidé, když už se musíme takto segregovat.
Dostali jsme se k závěru a zde je opět třeba položit otázku PROČ? Protože takto to dál nejde. Problémy, kterými prochází naše země a nejen ona, je tolik a jsou tak závažné, že nemá smysl je pouze vyjmenovávat a říkat PROTOŽE. Je potřeba vědět JAK a PROČ.
Krize je především výsledek morálního úpadku. JAK ji tedy překonat? Přestat se věnovat jen navýšení HDB pásovou výrobou a montovnami, výrobou automobilů a stavbou bytů. Posílit HDP i na poli zcela jiném, morálního růstu. JAK? Bude to souviset s oním: "Krizí se musíme proinvestovat" a také s tím, co je nejlepší investice. Více snad příště, podrobněji v článcích minulých. Nakonec spousta lidí kolem nás to dělá, chce to jen propojit jako ty úkoly, co nakonec vytvořily funkční systém.
Závěr: Nejlepší investice je sám do sebe, v našem případě stát do státu, lid do lidu. Také investice do vlastního vzdělání a rozvoje podnikání. Nepůjde tedy o vzdělání pro vzdělání a podnikání pro pouhý zisk. Zisk bude "imaginární", jen tak všichni, stát i "obyčejný lid" získají, vyjdou z krize. Dobře se budou mít všichni, protože lidé se nemají segregovat. Lidé mají žít tak, JAK nejlépe dovedou. A končíme opět u JAK :-))
Zdůvodnění: Ke článku mně inspirovaly citáty Tomáše Bati a Alberta Einsteina, zároveň však i dění na Ukrajině, Sýrii, Venezuele a dalších zemích, zpráva v TV, že při nepokojích (mimo Evropu) přišla o život osmiletá dívenka a další o čem slyšíme a denně toho přibývá. Lidé mají tvořit ne bořit.
"Pokud to neumíš vysvětlit jednoduše, nerozumíš tomu dostatečně dobře". Albert Einstein
"Příčinou krize je morální bída. To čemu jsme zvyklí říkat hospodářská krize je jiný výraz pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je důsledek". Tomáš Baťa
__________________________________________________________________________________
Co je iniciativa KCO, stučné vysvětlení: Máme 4 základní body, 1-svoboda občana, 2-lidská práva, 3-vyspělá demokracie, 4-bohatý stát. Body 1-3 zajistí bod 4. Body 1 a 2 zajistí aby terorismus, nacionalismus ani žádný jiný -ismus nezpůsobil opakování chyb historie. Bod 3 je předpokladem abychom dokázali žít jeden vedle druhého, zemi s 10,5 mil obyvatel, ve vyspělém, kulturním státě.
Samozřejmě že každý z oněch bodů je studování nebo psaní tisíce stran, není účelem psát romány, vše nám odkázali naši předkové, o mnohém jsou filmy a písně, které denně slýcháme. Jde o to, zda život má být zmar nebo raději báseň.
Zdenka Wagnerová
Když se slétáme, lítáme

„Jsme typicky spolková republika“, řekl mi jeden známý analytik a filosof. Vybavily se mi úvahy, zda je lepší být republikou 17. nebo raději 51. hvězdou, ale bylo tomu jinak, spolky u nás mají nezastupitelnou roli.
Zdenka Wagnerová
Když se slétáme na slet, na ten letošní, sedmnáctý

Letošní rok je z hlediska sokolů sletový. Jedná se o XVII. slet v rámci jeho více jak 140 leté historii. První slet se konal v roce 1882, nejdelší přerušení následovalo po XI. sletu v roce 1948. Nyní se slétáme každých 6 let.
Zdenka Wagnerová
Ve stavu beztíže - galerie SOKOL

Vydali jsme se na vernisáž fotografií Jana Jirkovského v Galerii SOKOL. Návštěvu jsme spojili s poznávání Prahy i naší historie, převážně spjaté se sokoly, jejich činností sportovní, hrdinskou a bojovou nevyjímaje..
Zdenka Wagnerová
Kam jdou ty mašiny aneb B7 roku 2023

Vítěz B7 2023 na otázku v cíli jaké to bylo odpověděl: "Masakr". Osobně jsem se B7 účastnila podruhé jako "divák", tj. na pohyblivých stanovištích jsem morálně podporovala dceru. Takový nezapomenutelný zážitek a skvělá atmosféra.
Zdenka Wagnerová
Dva dny dovolené před dovolenou

Jedním ze stresů před dovolenou bývá balení kufrů, případně jejich permanentní oranizace a kontrola. Letos náhoda způsobila, že naše kufry odjely do Prahy místo v neděli už v pátek a my máme dva dni k dobru. A zasloužené.
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou
V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Vláda u Ústavního soudu uhájila zpřísnění podmínek pro předčasné důchody
Ústavní soud zamítl návrh ANO na zrušení novely, jež zpřísnila podmínky předčasných důchodů. Vláda...
Finále volby ředitele ČT: Radní grilují kandidáty, Karas mluvil o klientelismu
Sledujeme online Radní ve středu volí nového generálního ředitele České televize. Nástupce Jana Součka vybírají z...
Vláda má jednat o chronologii bitcoinové kauzy, kterou připravila Decroix
Časovou osu kauzy miliardového daru v bitcoinech, která stála místo ministra spravedlnosti za ODS...
Udělali jste ze státu pračku výnosů z trestné činnosti, vyčítá vládě Vondráček
Přímý přenos „Bavíme se o miliardách korun, které se podařilo organizovanému zločinu zčásti možná vyprat, ale...

Kanceláře, zahrada, Praha 10 - Záběhlice
Mateřídoušková, Praha 10 - Záběhlice
14 000 Kč/měsíc
- Počet článků 128
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 634x