Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Je to dost sporné. Aristoteles (a další starověcí političtí filosofové) neměl páru o liberální demokracii národního státu, měl na zřeteli malé politické jednotky s omezenou přímou demokracií. Jeho kritika demokracie byla cílena na jiný koncept, než který tento pojem označuje dnes. Dnešní demokracie je někde na pomezí mezi polyteiou a demokracií. Aristotelův "mezon" je v systému přítomen v ústavě. Demokracie jako model je sice přežitá, ale je potřeba spíše reforma než likvidace.

0 0
možnosti

O39n31d67r61a 60G84l30a61c

30. 9. 2014 22:07

Čím je pro nás přínosná existence tohoto státu? Jděte se kouknout na Ukrajinu, do Sýrie, do Libye nebo kousek jižněji do Afriky... Pokud někde žije deset milionů lidí, je schopných respektovat společnou vládu a funguje to relativně dlouhodobě, tak to má nedozírnou hodnotu. A my bychom to měli čistit, zfunkčňovat, do krve to hájit.

1 1
možnosti
Foto

Demokracie je dobrá tam kde se lidé navzájem znají a kde rozhodují o svém majetku. Demokracie aplikovaná na velké celky je jen nástrojem chytrých, jak ty hloupé okrást a donutit je pracovat pro ně zadarmo.   Jinak vám dávám karmu. :-)R^

4 0
možnosti
Foto

Nemám rád Vaši brň, nebrání mi to však souhlasit s názorem. Možná definujete přesněji, než já článkem postihl.

0 0
možnosti
  • Počet článků 651
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1688x
Občan, člověk. Často zděšený z toho, co vidí, slyší, či čte. Který se chce ještě za svého života dožít lepšího režimu, než byl ten rudý…
Ale vidím, že se do toho „socíku“ chce většina lidí v tomto státě vrátit.