Dalších pár rad pro začínající kuchaře.

Vážně, nevážně... pokračujeme v plavbě oceánem dobrot, kde se bez dobrého kompasu kolizi se skalisky na mělčině prostě nevyhnete...

V kuchařkách to vypadá vždy tak snadně.

 

Cibulku v základu dělej dokud nezačne hnědnout...

 

Ale sakra co si počít, když se na jednom místě u dna kastrolu dělá rychleji a skoro se začíná připalovat?

Ano. Ti bohatší z vás ten základ rovnou vyhodí. V případě, že se jej chystáte házet z okna jen prosím laskavé čtenáře, překontrolujte si, že pod oknem nikdo nestojí, nebo neprochází ať zbytečně nikoho nezraníte.Dojdou si koupit nový kastrol, nebo hrnec a šup, rozjedou ten základ znova. Počet pokusů, není nijak omezen, avšak, nedaří li se dlouhodobě hrozí nám, že pomalu rostoucí hora kastrólů pod naším oknem začne někomu vadit...

 

Rada šéfkuchaře: Když se to stane, stačí základ zastříknout troškou vody. Napálenina se odvaří a můžeme "sjednocený" základ restovat vesele dál.

 

Povedlo se mi spálit si palec....

 

Ti impulzivnější z nás v takové chvíli začnou klít, dovolávat se Boha a vztekle kopnou do zdi. Ano, ono to pomáhá, ale jen zdánlivě. Ukopnutý palec na noze bolí tak, že na ten spálený chvíli zapomenete, nicméně problém to neřeší....Babské rady vás v tu chvíli nezachrání.Je totiž dost pravděpodobné, že léčivý mech, pavučiny, nepo prášek ze sušených muších křídel nebudete mít po ruce...

 

Rada šéfkuchaře: Na spáleniny existuje spousta osvědčených přípravků, které se dají pořídit v lékárnách, ale pokud je doma nemáte, je důležité místo ihned zachladit, nejlépe zaledovat. Zní to sice drasticky, ale pokud to neuděláte, voda v kůži se vaří ještě několik hodin a nepříjemným puchýřům se nevyhnete.

 

 

Vařím hráškovou polévku a ona né a né zezelenat...

 

Můžete trpělivě čekat kdy to přijde celé hodiny a ono se pořád nic neděje....Ti kdož trpělivost nemají použijí některé z potravinářských barviv. Skuteční gurmáni pak použijí barvivo s příchutí. Hrášková polévka s pistáciovým aroma....hmmm?

 

Rada šéfkuchaře: Pokud chcete zelenou polévku, nekupujte si žlutý hrách, ten nezezelená nikdy...

 

 

Mám strach abych se neřízl, použiju tedy tupý nůž...

 

Nebo si pořídím drátěnou rukavici, sadu kuchyňských robotů, hospodyni, kuchaře do domácnosti a komorníka. Tím zcela zabráním jakémukoli riziku zranění.

 

Rada šéfkuchaře:Ne každý si výše zmíněný postup může dovolit. Důležité jak pro kuchaře profesionály, tak pro "hobíky" je mít ostrý nůž. A naučit se držet prsty tak, aby zranění nenastalo. Na ostrý nůž netřeba tlačit silou, takže nehrozí amputace prstů druhé ruky. A návodů jak nůž správně držet během krájení, či jak jej udržovat ostrý je dnes plný internet.

https://vracovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=719864

Díky a ahoj Filip.

Autor: Filip Vracovský | čtvrtek 20.2.2020 19:50 | karma článku: 28,99 | přečteno: 1259x