Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

S článkem bych souhlasil, kdyby zmíněné poplatky byly vybírány například po oddinační době, kdy pacientovi bude nabídnuta tato možnost, což se tak ale neděje. Poplatky jsou vybírány za vnucený nadstandart a záčíná to možnosti objednání po telefonu, který stejně nikdo nebere. Je evidentní, že autor článku zatím mnoho doktorů "nepoběhal".

0 0
možnosti
JK

J64a73n 74K48a92v64a20n

16. 3. 2024 16:50

Ale prd, lekari najeli na regulerni korupci. Operace v nemocnici a kontrola u sebe v ordinaci, nesmyslne poplatky, platba za termin, platba za doktora.

1 0
možnosti
JK

Nemyslím si. Většina lékařů funguje naprosto normálně, jakékoliv generalizace ohledně korupce jsou nesmysl. Samozřejmě, nechodí do práce z pouhé zvídavosti, ale kvůli obživě. Tím se od ostatní populace nijak významně neliší. Takhle to bylo, je a bude. A nic na tom nemění ani slova jednoho brněnského doktora o tom, že "naše zdravotnictví pohltí jakékoliv peníze". Ostatně hodně přes 90% lidí má ve svých rukou, kolik těch peněz bude. Ve zlepšení životního stylu a prevenci nemocí a úrazů máme opravdu velké rezervy. A na tom si trvám, přičemž ve zdravotnických zařízeních se vyskytuji 12x za každé dva roky - 8x jdu dát krev, 3x na prevenci k zubaři a 1x na prevenci k obvoďákovi.

1 0
možnosti

Podle mne by se všechno vyřešilo, kdyby se u nás opětovně zavedl systém nadstandardní péče, který zrušil Ústavní soud v roce 2013. Nevím proč se někdo domníval, že by na tom byly "bity" sociálně slabší vrstvy, protože standardní péče by byla i nadále poskytována v rámci zdravotního pojištění. Šlo by jen o to, nastavit rozumná pravidla. Existuje zde spousta lidí i ze středních i nižších vrstev, kteří by si rádi připlatili za kvalitnější péči. Když už to může fungovat například u operace šedého zákalu, kde je standardní (ale pořád kvalitní) čočka hrazena pojišťovnou a klient si může doplatit na bifokální, nebo trifokální verzi, proč by to nemohlo být zavedeno systémově v celém zdravotnictví?

2 0
možnosti
Foto

Někteří pražští lékaři asi myšlenku hrazených lékařských zákroků nepodporují.

0 0
možnosti
JJ

Určitě souhlasím s dr. Vodvářkou, jen bych trochu upravil výklad pojmu "solidární pojištění", i když jistě nejde o změnu vyznění celého příspěvku. To, že zdraví přispívají na léčbu nemocných, je obsaženo v pojmu "pojištění", pojem "solidární" je tam ale navíc, protože platíci pojištěnci jsou solidární s těmi neplatícími, případně méně platícimi.

0 0
možnosti
Foto

Tak v SR je to naozaj nekonečný príbeh... To môžem potvrdiť... Mne sa vymenila obvodná lekárka, je inej národnosti, účtuje úplne všetko, to môžem ísť rovno do lekárne. V iných krajinách tento štatút obvodov nejestvuje, škoda, že nie aj u nás.

1 0
možnosti
TB

Mohu se zeptat, z jakých čísel vycházíte, že máte pokles úhrady 7%? Já se pohybuji v segmentu primární péče a tam je letos nárůst 6-7 procent....a ten nárůst by měl být napříč odbornostmi...

Jinak co se týče přímých plateb, tak někteří lékaři jsou kreativní dost. Manželka má jít na ASK a ortoped ji naúčtoval 1000 Kč za papíry na předoperační vyšetření....

2 0
možnosti
Foto

Jak jistě víte, tak segment primární péče jede ve zcela jiném režimu, než bodobý způsob u ambulantních specialistů. Takže, v roce 2023 byla hodnota bodu v mé profesi 1,11 Kč, pro rok 2024 je 1,04 Kč

2 0
možnosti
AM

A81d25a42m 79M40a16l32ý

15. 3. 2024 13:36

Tenhle tzv. solidární systém je postupem času čím dál méně funkční. Např. v zubním lékařství je v té bezpoplatkové části péče zřejmě již velmi málo úkonů. Očekávám, že se tímto směrem bude ubírat i zbytek zdravotnictví. Časem opět dojdeme k poznání, že socialismus nefunguje.

4 0
možnosti
Foto

Úmyslně jsem vynechal stomatologickou péči, kde jsou podmínky zcela odlišné.

4 0
možnosti

Dík za příspěvek k řešení problému, který je v našem postkomunistickém prostoru s přetrvávající komunistickou ideologií neřešitelný!

0 0
možnosti
AT

Já bych s dovolením z tohoto pohledu rozlišoval ještě 2 skupiny brblajících pacientů: ta první těžce nese jakoukoliv přímou platbu u lékaře, za léky nebo za cokoliv jiného co souvisí s jeho zdravím. Většinou s větou "však si platím zdravotní pojištění", případně s dodatkem o "nenažranosti doktorů". Těmto lidem je nutné vysvětlovat, že každé pojištění má svou spoluúčast a výběr pojistného nestačí na pokrytí veškeré požadované nejmodernější péče. Některým z nich to nevysvětlíte nikdy. Ale protože jsou tyto platby ze zákona nebo vyhlášky, můžou opravdu jen brblat.

Druhá skupina chápe nutnost těchto plateb. Ale co jí vadí, jsou nejrůznější poplatky za registraci, přednostní obsloužení, za návštěvu, doplatky za výkony plně hrazené pojišťovnou, atd. .... prostě veškeré produkty lékařské tvořivosti, které nemají oporu v zákoně. A přestože jsou některé zavedeny s dobrým úmyslem, nebo prostě jen proto, že úhrada pojišťovny nepokrývá náklady na výkon, jsou prostě nezákonné a nelegální. A protože jediná cesta, jak jim zamezit, je stížnost pacienta, mohou být tito lékaři v úplném klidu, protože kdo z pacientů bude riskovat ztrátu lékaře nebo nějakou jinou šikanu, že?

Řadím se do té druhé skupiny.

8 0
možnosti

Popisujete neduhy postkomunistického zdravotnictví s přetrvávající komunistickou ideologií!

Tomu jsme se snažili po Listopadu předejít. Marně! Komunistické falešné ideologie jsou silnější ve svém přetrvávání!

1 0
možnosti
Foto

Někde jsem četl, že v Česku chodí lidé mnohem častěji k lékařům, než v jiných zemí.

3 0
možnosti
  • Počet článků 1006
  • Celková karma 30,81
  • Průměrná čtenost 2514x
Idealista, který věří, že lidé jsou v podstatě slušní. Nejpodstatnější jsou lidské vztahy, vše ostatní je pomíjivé. Rentiér, který se prací už jen baví, který nikam nespěchá a s nikým nesoutěží. Příležitostný herec a dálkový chodec.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené blogy

  • L.A.Sulovská
  • Vladimír Gottwald
  • Jan Pražák
  • Lubomír Stejskal

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky

  • www.blogosfera.cz