Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Ti, co pamatuji už moc nejsou a ti, co by měli připomínat už moc nepřipomínají. Za článek velká karma.

5 0
možnosti
LU

Tento deň na Slovensku stále rezonuje.

Holokaust je najväčšia hanba slovenského národa v celej jeho histórii.

Naša fašistická vláda vtedy poslala na istú smrť desaťtisíce našich spoluobčanov. Slovenská vláda aj parlament sa už niekoľkokrát za tento hrozný čin ospravedlnil (omluvil).

9. 9. 1941 prijala hanebné nariadenie obmedzujúce základné ľudské práva a slobody občanov židovského pôvodu.

Aspoň trochu to zmierňuje postoj obyvateľstva, ktorí zachránil tisíce židovských spoluobčanov.

600 Slovákov dostalo ocenenie Titul Spravodliví medzi národmi ktorým sa vyjadruje úcta a obdiv nad činmi obyčajných ľudí, ktorí riskovali vlastný život pri záchrane prenasledovaných židovských spoluobčanov. Je prejavom vďaky židovského národa ľuďom nežidovského pôvodu za záchranu Židov.

Mená ocenených sú vytesané do Múru cti v Záhrade Spravodlivých v Jad va-šem v Jeruzaleme.

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas) navštívil v utorok dopoludnia bývalý nacistický koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau pri poľskom meste Osvienčim a prezrel si priestory, kam bolo počas druhej svetovej vojny deportovaných 27-tisíc ľudí zo Slovenska.

„Mali by sme o tom hovoriť a mali by sme sem vodiť všetkých ľudí, starších, strednú generáciu, mladých, aby sme si uvedomili, aké hrôzy dokáže človek napáchať. Aké hrôzy dokáže napáchať ideológia, ktorá sa zvráti a zvrhne,“ povedal Pelllegrini

Včera padol na Slovensku aj rozsudok, odsúdili pána Magáta za popieranie holokaustu a propagácie nacizmu na 6 rokov nepodmienečne.

8 0
možnosti
Foto

Ale mladi o tom skoro nič nevedia

0 0
možnosti

Souhlas. Jen bych připodotkl, že Izrael není na tapetě celé OSN, ale jen její muslimské části (která je bohužel dost početná).

7 0
možnosti
Foto

Ano, holocaust je třeba si připomínat, je třeba si připomínat jakoukoliv nenávist a zabíjení založené na rozdílnost rasy nebo náboženství. Je třeba neustále opakovat, že všichni jsme lidé. Je potřeba hodně tolerance, ale ne té, která vede k sebezničení. Není možné tolerovat nenávist a násilí, tomu je potřeba se aktivně bránit. Tak jako mnozí popírají holokaust z Druhé světové, tak Turci popírají arménský holokaust, to je nepřípustné. Nepřípustné je i to, že různé státy a organizace uznávané a podporované OSN mají statutárně ukotvenou likvidaci Izraele.

Vašek

7 0
možnosti

Nepřípustné jsou i anarchistické lži naší opozice!

0 0
možnosti
Foto

Yom ha Shoa! Souhlas a karma... Mělo by se víc dbát o školství a co se děti dozvídají, pouhé minimum o této temné kapitole.

5 0
možnosti

Naše děti by se měly také naučit rozlišovat pravdu od lži!

Také je pro mne překvapující, že křesťané nedokáží rozlišit lásku od nenávisti a pravdu od lži! To nechápu! Zcela nepokrytě přijímají lži a nenávisti a vyhledávají strany, které na tom staví! Podporují strany lži a nenávisti! Kdo za to může?

0 0
možnosti
Foto

Závažné a velmi aktuální. Zdráhám se použít slovo "téma". Není to téma, nad nímž by se dalo takzvaně "chytře diskutovat"; je to hluboká realita. Lidská paměť je krátká a mimo jiné taky Timothy Snyder varuje před podivnou "ztrátou paměti" v řadě zemí. Notabene zemí, z nichž se některé nevyrovnaly úplně do důsledků se svým podílem na hrůzách šoa. A není bez zajímavosti, že právě v těchto zemích je větší podhoubí pro extremistické, vnitřní povahou "náckovské" a "vůdcovské" strany.

Kdo má kousek živého srdce a lidskosti, nemůže zůstat lhostejný.

7 0
možnosti
MS

Relativizátoři závažnosti 7.10. v podstatě říkají, že nacistické plynové komory nevznikly ve vzduchoprázdnu.

6 0
možnosti

Proč i u nás tolik zdviháme pomluvy, lži a neúctu k druhému člověku?!?

1 0
možnosti
  • Počet článků 1006
  • Celková karma 31,62
  • Průměrná čtenost 2518x
Idealista, který věří, že lidé jsou v podstatě slušní. Nejpodstatnější jsou lidské vztahy, vše ostatní je pomíjivé. Rentiér, který se prací už jen baví, který nikam nespěchá a s nikým nesoutěží. Příležitostný herec a dálkový chodec.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené blogy

  • L.A.Sulovská
  • Vladimír Gottwald
  • Jan Pražák
  • Lubomír Stejskal

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky

  • www.blogosfera.cz