Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

A teď, prosím tě, Olčo, nemluv!

Když navštívíte některý salón se službami, většinou, téměř vždy si chtějí majitelky či službu vykonávající pracovnice povídat. Hodně povídat. Pánové prominou, nebude řeč o návštěvách erotického salónu ani autosalónu.

 

Přece jen jakýkoliv zkrášlující či zdraví prospěšný výkon  nějakou dobu trvá, hodinku, dvě. Mlčení, ticho celý den je pro ně náročné, což se dá pochopit. A to byl jeden z úhlů pohledu, podle kterého jsem se vždy snažila vybírat kadeřnici, pedikérku, kosmetičku - že jich pár již bylo! A pokud možno se vyhnout salónu, kde očekávají od svých zákaznic nadměrnou sdílnost. Ovšem v autosalónu jsem já osobně velmi sdílná, technický jazyk je pro mne téměř svahilštinou.

 

Je pravdou, že občas, když byla paní šikovná a když jsme si vzájemně po její profesní stránce vzhledem k mým představám dokázaly porozumět, tak jsem se vždy snažila povídání ustát.  Ne pokaždé však s úspěchem. V erotickém salónu by to bylo z tohoto pohledu pravděpodobně bez problémů, ale to by byla poněkud jiná (ne moje...) role.

 

Vzpomínám si, jak jsem kdysi navštěvovala velice sympatickou kosmetičku, která držela krok s dobou, což na malém městě nebývá obvyklé (neboť udržování se „in“ stojí i tyto pracovnice nemalé peníze a na malém městě jsou poněkud nižší příjmy…). Časem však začala řešit i svoje soukromé problémy, které život přináší. Zpočátku, aniž by to přenášela přímo na zákaznice. Později se začala věnovat numerologii. A to byl pro mne kámen úrazu. Když mi o této zvláštní pavědě tehdy začala (masírujíc mne) prvně vykládat, říkala jsem si: No, dobrá, vyslechnu a stačí. Já na výpočty a věštění moc nejsem. Jenže ono se to při příští návštěvě opakovalo a ještě s dotazem na čísla ohledně narození mého, mojí rodiny. Nechtěla jsem, ale představte si, jak ležíte, ona vás příjemně masíruje (rukama) různě vonnými krémy, oleji apod. a do toho začíná se slovní masáží a dotazy. Připadala jsem si jako vězeň na výslechu. Tak dobrá, řekla jsem jí, nevěřím na výpočty o budoucnosti, ale tady je ciferný součet mého narození. Co mi pak vykládala, byly pro mne nesmysly, kterým jsem nevěřila ani jsem nad tím nepřemýšlela. Odcházela jsem rozladěna s tím, že ještě jednou a dost. A tak jsem po příští návštěvě, která probíhala obdobně, přišla o kosmetičku a ona o zákaznici. Mrzelo mne to, ale představa, jak jsem jednou za měsíc připoutaná masérským umem na lehátko a současně masírovaná dotazy na duši  a vztahy, mne děsila i po nocích. Připoutání (ať již klienta či pracovnice...) na lůžko by bylo v salónu pro pány zcela v normě, ale tady rozhodně ne!

 

Byla jsem nucena vyhledat jinou, milou, nevtíravou. Moje představa o jejích službách, za které jsem platila, však byla, bohužel, též jiná. Byla mi prospěšná snad jen doporučením kosmetické řady, kterou dodnes používám. Její výkon byl na úrovni začátečnice, i když svoje kosmetické začátky měla dobrých deset let za sebou a zůstala jen u nich. U té jsem po krátké době, tedy pro neúčelnost jejích služeb, též skončila. I pánové by nechtěli platit za špatné služby, že?!

 

Letos jsem začala po několika letech opět chodit na kosmetiku. Shodou náhod jsem svoji novou kosmetičku poznala na jednom soustředění s taneční skupinou. Jelikož je na rodičovské dovolené, je velice časově omezena, a tak ne všechny její původní klientky u ní po dobu mateřské zůstaly. Zajásala jsem, že mne může vzít, časově a především z hlediska její profesionality jsme si sedly. Patří zřejmě k té malé skupině lidí, kteří něco vystudují, a pak se tomu věnují celý život. Svoji živnost provozuje dvacet let. Je „in“, vlastně i „cool“, je vstřícná,  usměvavá, milá, energická, naprosto profesionální, prostě umí. Jasněže je to kočka, pánové!!!

 

Když jsem jí posledně navštívila, ulehla jsem na lehátko a začala jsem cosi povídat a ona: „A teď, prosím tě, Olčo, nemluv. Nebo se ti ty řasy rozmažou a bude tě to pálit do očí.“ V ten okamžik jsem zmlkla, udiveně polkla a řekla si: Ježíš ona je prostě skvělá! Nemusím mluvit, ba dokonce nesmím! Mohu se jen nechat hýčkat a užívat si klidu relaxační hudby, kterou mi pouští. A navíc - vždy od ní odcházím pozitivně  naladěná, odpočatá, schopná vstoupit do mého pracovního procesu, ve kterém jsem nucena mluvit a mluvit a mluvit a …jasněže především mluvit, pánové ;).

Autor: Olča Vodová | sobota 19.8.2017 22:59 | karma článku: 12,10 | přečteno: 401x
  • Další články autora

Olča Vodová

Jogging 40+

Ne, opravdu neuběhnu 40 km, s tím nepočítej. Říkám mému mozku. Ano, více jak 40 kg vážím a to již spoustu let, v tom máš pravdu. Že sháním parťáka ve věku 40+?

27.4.2024 v 8:42 | Karma: 5,93 | Přečteno: 109x | Ostatní

Olča Vodová

Naděje

(známá místa, která často míjíme a stačí slunce a jasná obloha a jiný úhel pohledu, ...občas promlouvají)

21.4.2024 v 21:54 | Karma: 6,63 | Přečteno: 140x | Diskuse| Ostatní

Olča Vodová

Krása tajemství

(napsáno v podvečer jednoho jarního dne, kdy si počasí dělá, co chce, jaro-nejaro, namísto počítání sněhových vloček si jen tak píšu...)

19.4.2024 v 19:31 | Karma: 7,57 | Přečteno: 169x | Diskuse| Ostatní

Olča Vodová

Kolik očí, tolik radosti, smutku a naděje

(přes plot pro pírko jsem nikdy neskočila, pro žádné, ani pro bílé, natož barevné, nepotřebuji jiné peří, mám svou kůži a té věřím)

13.4.2024 v 11:51 | Karma: 6,06 | Přečteno: 120x | Diskuse| Ostatní

Olča Vodová

Letím

(měla jsem takovou fantazii, no, ne jednu, bylo jich více, tak si tedy klidně letím... a v tom to přichází)

6.4.2024 v 15:17 | Karma: 5,97 | Přečteno: 153x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Vojáci KLDR opět překročili hranici na jih, stáhli se po varovných výstřelech

18. června 2024  6:23,  aktualizováno  8:06

Jižní Korea varovnými výstřely odrazila severokorejské vojáky, kteří už podruhé během tohoto měsíce...

Moře, nebo hory? Češi si plánují léto, do ciziny chtějí hlavně mladí

18. června 2024  7:37

V noci na pátek začíná astronomické léto a s ním i doba dovolených. Letní pobyt v zahraničí plánuje...

Je tu tropický den. Třicítky čekejme hlavně v Praze, středních Čechách a na Moravě

18. června 2024  7:30

Česko čeká tropické úterý. Podle meteorologů stoupnou teploty nad 30 stupňů na řadě míst. Vysokými...

Bude von der Leyenová ve funkci pokračovat? Lídři EU se na první schůzce neshodli

18. června 2024,  aktualizováno  5:59

Lídři zemí Evropské unie se na neformálním summitu v Bruselu napoprvé neshodli na pokračování...

  • Počet článků 222
  • Celková karma 6,76
  • Průměrná čtenost 508x
Profesí jsem střelec, svými šípy však již šetřím ;)...