Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IL

I32v29a60n69a 46L88a17n82c63e

5. 12. 2023 11:36

Nepochopím, že mohli něco tak hrozného a do očí bijícího tak dlouho ignorovat.

0 0
možnosti
MV

Dobrý den, paní Lance, máte pravdu, také to nepochopím, nespíš lenost nebo vyhoření, nevím. Bohužel podobných případů znám víc, a ne všechny nakonec dopadnou dobře, viz např. https://vodickovamarie.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=692994 Marně přemýšlím, co udělat, aby se to změnilo. Bohužel hlavní zájem MPSV je, aby nebylo moc dětí v ústavech.

0 0
možnosti
MV

Dobý den, paní Sádecká, děkuji za Váš názor. Jak by asi Věruška reagovala, kdyby jí náhradní matka třeba řekla, že u ní nemůže zůstat, že jen jen přechodná pěstounka, jak prosazuje MPSV, a že půjde jinam. Ani si to nechci představit.

0 0
možnosti
ES

Přesně popsané pocity dětí.

0 0
možnosti
Foto

Děsí mě, že ji odtrhli i od bratříčka, na kterého byla citově vázaná...

0 0
možnosti
MV

Dobrý den, paní Dianová, děkuji za Vaši reakci. Věrka se nakonec s bratrem setkala, až v dospělosti. Pomohla jí k tomu Evidence obyvatel - na žádost Věrky bratra identifikovali, i když už se teď jmenuje jinak, a poslali mu zprávu, že tato osoba by si přála, aby se jí ozval, a on se ozval. Stýkají se jako jiní sourozenci, a jsou oba rádi, že se našli.

1 0
možnosti
MP

Hrůza.To je k neuvěření.Vám .Pište dále, aby lidé věděli co mohou také "lidé" dělat.

0 0
možnosti
MV

Dobrý den, pane Pálko, děkuji za Vaši reakci, je to opravdu hrozné, jak se dokážou lidi chovat a jak jsou někdy úřady, které by měly děti chránit, netečné.

1 0
možnosti
  • Počet článků 26
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3553x
Jsem předsedkyní Sdružení na ochranu ohrožených dětí (www.sood.cz), které jsme založili v roce 2015.Naše sdružení poskytuje v zařízení KOALA okamžitou pomoc dětem a v rámci dalších činností pomáháme rodinám v potížích.

Snažím se ze všech sil napravovat křivdy, které se dál páchají na těch nejzranitelnějších – dětech. Je smutné, že ohrožených dětí u nás stále přibývá, že záchranná síť je tak děravá a každý další zákon, který má děti chránit, je horší než ten předchozí. Současné legislativě a jejím žalostným dopadům v praxi bych se na své blogu chtěla věnovat nejvíce.

Od roku 1990 do konce roku 2015 jsem pracovala ve Fondu ohrožených dětí, předtím 22 let na prokuratuře, později přejmenované na státní zastupitelství, na úseku ochrany dětí.

Seznam rubrik