Vzbouření opovrhovaných.

Správně volby ohodnotil pan prezident Klaus. Zemana volila množina lidí, kteří používají vlastní rozum a nenechávají se oblbovat mainstreamovými a veřejnoprávními médii. Volí toho, kdo se vyjadřuje srozumitelně a jasně.

Hláška pana Drahoše, že on přináší změnu, evidentně nezabrala. Proto, že pan Drahoš změnu nepřináší, tu přináší tandem Babiš-Zeman. Babiš vyhrál volby komunální, v říjnu 2017 i sněmovní. Na hlavu porazil vše co mu stálo v cestě. Ty volby byly prezentovány médii jako Antibabiš, stejně jako prezidentské jako Antizeman. Vítězství pana Drahoše by totiž vrátilo Českou republiku do Sobotkovské nekritické zahleděnosti do pozadí mocných bruselských byrokratů. Tak to bylo plánováno a že se to neuskutečnilo je zásluhou zdravého rozumu lidí, kteří vědí na co se rozum používá. Lidí, kteří byli po celou prezidentskou kampaň onálepkováni jako starší, venkovští, méněvzdělaní. Starší asi ano, ale to jim právě umožňuje, díky zkušenostem, rozeznat nějaké to fake news od zpráv, které jsou logické, srozumitelné, přirozené, správné. Ti mladší, majíce stále před očima svůj chytrý telefon, se spoléhají nekriticky na vše, co si v tom telefonu přečtou a zapřemýšlet si o tom, často považují za zbytečné. O vzdělání starších netřeba pochybovat, ti notoricky nevzdělaní každého věku, většinou taky notoricky nechodí k volbám.

Píšu tento blog v neděli záměrně proto, abych nemusel reagovat na smršť nesmyslů. která se od pondělka strhne jako oficiální reakce evropských politiků, ale i na sociálních sítích. Reagoval bych na jednu s prvních vlaštovek. Světová média uvádějí, že zvítězilo populistické směřování k Rusku a Číně. Chudák Slovensko zůstává jedinou demokracií v bažině států Polska, České republiky a Maďarska. Zvolen byl prezident, který odmítá kvóty a sankce proti Rusku. Kritizovat nás bude EU, která bez uzardění hledí na to, jak jsou porušována lidská práva ve Španělsku. "Puigdemont možná bude moci být premiérem Katalánska, když bude přísahat věrnost madrické vládě". On byl zvolen v řádných parlamentních volbách v Katalánsku!

Na kvóty reagovat nemá smysl, popsaly se kvůli tomu stohy papíru. Sankce proti Rusku vnucuje EU Amerika. A jaký k tomu má důvod? Marc David Rich, americký obchodník, uskutečnil svůj největší životní obchod v Rusku, krátce po pádu železné opony. Levně nakoupil sibiřskou ropu, kterou pak s velkou marží prodal dále. "Rusko pro něj bylo něco jako Klondike" řekl o něm tehdejší ruský ministr energetiky Vladimír Lopuchin. Citováno z knihy Boss Babiš od Jaroslava Kmenty. Ten těžko může být pokládán za přítele pana Babiše, ta kniha se s tím nijak netají.

Takto si v Rusku počínalo více amerických "obchodníků". Za vlády Jelcina, která takové řádění umožňovala, bylo Rusko nejlepším přítelem Ameriky. Putin to zastavil a tím se stal nepřítelem. Krym ani zdaleka takový problém není, problémem je, že Amerika nemůže kontrolovat ruskou ropu.

Je po volbách, takže se to může říct. Volby vždycky a všude mohou být nadále už jenom jednokolové. Jenom ty totiž vymezí skutečného vítěze, dvoukolový systém umožňuje různé kupčení s hlasy vyřazených kandidátů a nesmyslný boj těch ostatních proti jednomu. Je to i problém senátních voleb.

 

 

Autor: Vladimír Zeman | neděle 28.1.2018 14:17 | karma článku: 41,19 | přečteno: 2199x