Vláda s tím fakt nic neudělá?

Energie se dál zdražují, pohonné hmoty čeká další cenový boom i kvůli zahájení turistické sezóny. Lidi si své Chorvatsko jenom kvůli neschopnosti vlády, nenechají ujít. A žít a bydlet se taky chce, vlastně musí.

Tato vláda zřejmě vejde do dějin jako ta, co pro své lidi neudělá nic. Zdražování všeho už dosahuje takového stupně, že to postupně začíná likvidovat i vrstvy, které si myslely, že to zatím zvládají. Ale konce to nemá a zdá se, že (podle konání zdejší vlády) ani mít nebude. Navíc poslední událost kolem odměn vysokých manažérů ČEZu. To je opravdu nestydatá věc, aby si manažeři rozdali takové odměny. Navíc, když pro české lidi, podniky a spotřebitele elektřiny nejenže neudělali nic dobrého, ale přímo je ožebračují. Dodat na energetickou burzu kWh za 0,18 Kč z uhelných zdrojů a 0,24 Kč z jaderných zdrojů, aby si jí mohli obchodníci kupovat za cca 11,- Kč a pak jí přeprodávat spotřebitelům, je skandální. A ne, že za to nemůže tato vlády. Může, nese za to plnou zodpovědnost.

Jak na to? Prostě energetickou burzu ignorovat. Napřed se postarat o svou vlastní zemi, teprve co je navíc prodat ven. Jestli nevíte jak se to dělá, informujte se prosím u maďarské vlády. Ta se o své lidi stará, volby ukázaly, jak to lidi vnímají. A, že když my nedodáme elektřinu na Lipskou burzu, tak nám Německo nedodá plyn? Tak ať si ho nechá. Dojednat ruský plyn z Maďarska, nebo Slovenska, je jenom otázkou jednání. Teď je vhodná doba na to, jednání a chování Evropské komise podrobit nejvyšší kritice. A i kdyby nás to mělo stát členství v EU, postarat se o vlastní lidi je nejvyšší priorita.

Samozřejmě, je také nejvyšší čas podrobit zdrcující kritice Green Deal, zelený úděl pro Evropu. To rovnou odmítnout. "Zelená" energie nesmírně výrobu elektřiny zdražuje. Navíc to nenapravitelně devastuje životní prostředí. Parky větrných elektráren tak narušují křehkou rovnováhu energetických sítí, že blackouty vinou rozkolísané frekvence hrozí kdykoliv. A mnohahektarové plochy fotovoltaiky? Radši tam vysaďme lesy, jestliže nepotřebujeme zemědělskou půdu. Jestli někoho tak trápí globální oteplování, tak lesy jsou nejlepší.

Jo a aby už se stále neskloňovalo, že CO2 ničí životní prostředí. Oxid uhličitý CO2 je životodárný plyn. Bez CO2 by neexistoval život na této planetě. Panel IPCC stále vydává zprávy o oteplování Země, i když to už dávno není pravda. I to by mělo být předmětem našeho předsednictví. Prostě to už konečně utnout. 

V zájmu energetické bezpečnosti se pokusí EU odstřihnout od ruského plynu. Jak to udělá? Bude se mohutně investovat do terminálů v největších evropských přístavech, kde se zkapalněný břidlicový plyn z Ameriky, bude opět zplynovávat, aby se mohl pouštět do plynových potrubí. Nákladná záležitost.

Při frackingu, dobývání břidlicového plynu, se do hlubokých zemních vrstev pumpuje směs vody, písku a chemikálií, které způsobují jemné praskliny v porézním kameni. Odtud pak unikají bubliny plynu. Voda a chemikálie v těch hloubkách zůstávají, aby se praskliny opět nezacelily. V místech těžby pak zůstává trvale kontaminovaná spodní voda. Navíc fracking je naprosto nerentabilní, zásoby břidlicového plynu se odhadují na cca 100 let, což za zničené životní prostředí v oblastech těžby rozhodně nestojí. Břidlicový boom stojí na reklamním podvodu, těžba je prodělečná, cena plynu pro Evropu bude asi neskutečně vysoká. (zdroj M. Morris - "A jde se na to").

Úkoly této vlády jsou skutečně veliké. Řídit Evropskou unii, ale hlavně postarat se o blaho lidu, který té vládě umožnil vzniknout. Jak asi mnohem lépe se dýchá Viktoru Orbánovi, který tu nejvyšší prioritu - postarat se o vlastní zemi - skutečně vykonává. Od Maďarů za to cítí plnou podporu, i za to, že se v jejich zájmu, dokáže postavit bruselské byrokracii.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vladimír Zeman | úterý 7.6.2022 11:15 | karma článku: 32,92 | přečteno: 837x